Ú s t í n/L. - Celkem vyrovnanou partii sehrál ústecký dorost ve 41. kole dorostenecké extraligy. Na ústeckém ledě se představilo mužstvo pražské Sparty. Jako první se z gólu radovali hosté, ale Lvíčata předvedla, že umí bojovat, a za domácí vyrovnal Slavíček. Ve druhé třetině vstřelili pražští hokejisté vedoucí gól, ale domácí podruhé snížili opět zásluhou Slavíčka. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, tak ihned po buly napálil puk Vítek, který tak skončil v domácí síti - 2:3.
pá 1. 2. 2008
HC Sparta Praha
2:3 0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Slavíček (Kučera, Jankovič), 53. Slavíček (Svatý, Sova) - 18. Kniazev (Chára), 31. Kniazev, 59. Vítek (Hanták). Rozhodčí: Štěpán - Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 2:5. Diváci: 137. Střely na branku: 20:47.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Šefl, Sova, Volentič, Andres, Burkovec, Poláček - kubů, kučera, Žák, Faigl, Rybalkin, Svatý, Tuček, Klouček, Jankovič, Slavíček, Purma, Bezpalec, Kašák, Medřický.

HC Sparta Praha: Kocián - Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Švidra, Koževnikov, Vítek - Sovík, Hanták, Kniazev, Žovinec, Tůma, Chára, Hrabák, Rubeš, Eis, Dvořáček, Merta, Hybner.

Hned v úvodu první třetiny si hosté užili svou první přesilovou hru. V té se do menší šance dostal Koževnikov, který nastřelil tyč. Další hrozby se domácí ze strany Sparťanů nedočkali. O pár minut později se Lvíčata dostala do dvojnásobné početní převahy, díky vyloučenému Švidrovi a Hybnerovi. Ale ani výhoda dvou mužů v poli navíc nepomohla domácímu mužstvu k úspěšnému skórování. V 8. minutě svou příležitost promarnil pražský Vítek, jemuž se před očima objevila odkrytá ústecká branka, ale štěstí mu tentokrát nepřálo. V půlce třetiny si domácí tým zahrál další přesilovku, ale ta se jim nezdařila tolik, jak by si asi sami přáli. Ve 14. minutě diváky ze sedaček zvedl svou kličkou kolem branky a pak následnou střelou z otočky pražský Tůma. Jeho střela ale mířila mimo Petráskovu branku. Dvě minuty na to skákající Grinův puk zaměstnal Petráska natolik, že si musel povyskočit, aby na něj dosáhl, nakonec se mu kotouč podařilo vyrazit ramenem. Aktivita hostů vyvrcholila v 18. minutě gólem. Zasloužil se o něj Kniazev Valerij. Tak Lvíčata odcházela do kabin s jednogólovou ztrátou.

Úvodní minuty druhého dějství rozzářily oči ústeckých diváků. Domácí se dočkali vyrovnávacího gólu zásluhou Slavíčka. Ve 24. minutě uši diváků uslyšely dunivou ránu, byla to konstrukce Petráskovy branky, kterou tak rozklepal pražský Chára. Brankář domácích v následujících několika minutách předváděl nevídané gymnastické výkony. Jeho brankový prostor musel čelit kulometné palbě Sparťanů. Ale přeci jen z takové hromady střel, alespoň jedná musela dosáhnout svého cíle. Druhý gól Sparťanů dal opět velmi dobře hrající Kniazev Valerij. A zvyšoval tak na 1:2. Sparta měla možnost obohatit své konto ještě o jednu branku a to v přesilové hře ve 33.minutě. Ale ani aktivně hrající Vítek s Kniazevem nedokázali vpravit puk do ústecké brány. Závěr třetiny měli ve svých rukou Pražané, ale výsledek zůstal nezměněn.

Přesilová hra nám opět započala úvod třetí třetiny. Ale tentokrát si ji zahráli domácí. Svými výkony se zde blýskli pouze Medřický a Volentič. První nastřelil boční síť branky a druhý tyč. Sparťané nenechali domácí rozjet na plné obrátky a stopli jejich snažení svým protiúderem. Nejprve se dvojice Tůma - Chára snažila tvrdě dorážet před ústeckou brankou, poté se znovu k puku dostal Chára, který dostal přesnou přihrávku před bránu, ale puk mu sjel po čepeli. Další minuty se hra odehrávala ve středním pásmu a žádné z družstev si nedokázalo vytvořit šance. V 50. minutě se domácí vymanili z obranného pásma a dostali se do útočné třetiny, jejich výpad byl úspěšný. V 53. minutě brankovou síť hostí rozhýbal ústecký Slavíček, který tak vyrovnal na 2:2. Ale na Spartě bylo vidět, že se nehodlá smířit s porážkou. Nakonec se stalo, to co si domácí nejméně přáli. Středočeši rozhodli o svém vítězství v čase 59:03. Byl to Radek Vítek, který vyčaroval úsměv na tváři svých spoluhráčů.