pá 25. 1. 2008
Královští lvi Hradec Králové
1:2sn 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 40. Slavíček (Žák) - 8. Bartoš, 65. Bartoš. Rozhodčí: Krebs - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 28:56. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Šefl, Sova, Volenič, Andres, Burkovec, Poláček, Antal - Kubů, Ptáček, Žák, Kučera, Rybalkin, Chytrý, Svatý, Klouček, Jankovič, Slavíček, Purma, Kašák, Pojezný.

Královští lvi Hradec Králové: Kotrla - Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek, Komárek - Vlček Jan, Šafránek, Vlček Ondřej, Gabriel, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip, Reichmann.

Hradečtí předvedli perfektní vstup do zápasu. Hned první tři střídání se musel Michael Petrásek v ústecké bráně hodně otáčet, aby zamezil inkasované brance. Východočeši ale na vynikající vstup nenavázali a nebýt hrubé chyby jednoho z domácích obránců, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Ústecký bek našel při rozehrávce ve vlastní třetině připravenou hokejku Davida Bartoše, který naznačil blafák do forhendu, přehodil kotouč na bekhend a rozsvítil červené světlo za bránou domácích. To byl také nejsvětlejší moment první třetiny.

V té druhé nebyli diváci svědky žádné extra hokejové podívané. V pátek to byl boj o body, nehrálo se na krásu. Na hokejkách obou týmů byla znát nervozita. První početní výhodu dostali Lvi až v čase 33:12. Tu nezužitkovali, ale druhou už ano. Přišla v samotném závěru druhého dějství, když hrál Hradec v šesti. Těsně před vypršením trestu vyhrál vhazování Martin Žák, Bohumil Slavíček se ujal kotouče a prostřelil Tomáše Kotrlu.

Ústečtí Lvi měli ve třetí dvacetiminutovce několik vyložených gólových příležitostí, které trestuhodně zahodili. Jednou z nich byly tři přesilovky v rozmezí deseti minut, z nichž ani jednu domácí nevyužili. V čase 56:32 nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Bohumil Slavíček se však velké šance zalekl, nájezd neprovedl vůbec dobře a minul hradeckou bránu snad o metr. Hradečtí se dostali do nějakého vážnějšího tlaku až ke konci třetiny. Nejvážněji ohrozili Petráska Matějček s Bartošem. Gól však do konce třetiny už nepadl.

V následujícím pětiminutovém prodloužení mohlo být rozhodnuto hned po pár vteřinách. Ústecká čtveřice si vypracovala velký tlak. Závar před bránou však bravůrně vyřešil Tomáš Kotrla, když pokryl tři dorážky domácího Slavíčka a Žáka. Hradec Králové pak dostal výhodu přesilové hry, dokonce hrál 16 vteřin i ve dvojnásobné převaze. Ani tato vzniklá situace ale ke gólu nevedla.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich za domácí neuspěl Sova, Žák ani Slavíček. Na hradecké straně pak neproměnili Půlpán se Šafránkem. Rozhodnutí celého zápasu měl na hokejce hradecký forvard David Bartoš a svého úkolu se zhostil bezchybně. Přesnou střelou k pravé tyči rozhodl o zisku dvou bodů pro hradecký tým.