Ú s t í n/L. - Až samostatné nájezdy rozhodly o osudu ústeckých dorostenců. Jako první otevřel skóre ústecký útočník Martin Žák, který využil dvojnásobnou přesilovku. Ve třetí třetině Slávie zabojovala a vyrovnala na 1:1. Zápas se tedy musel prodlužovat. V prodloužení viděli diváci obrovské šance na obou stranách, ale brankáři své týmy podrželi a nepustili za svá záda jedinou střelu. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých vstřelil vítězný gól Lvů Ondřej Hříbal.
pá 21. 12. 2007
HC Slavia Praha
2:1sn 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Žák (Chytrý, Antal), 65. Hříbal (roz. nájezd) - 49. Žejdl (Palaščák). Rozhodčí: Froněk - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Burkovec, Antal, Šefl, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Poláček - Ptáček, Žák, Faigl, Ribalkin, Chytrý, Tuček, Jankovič, Slavíček, Purma, Bezpalec, Pojezný.

HC Slavia Praha: Dlouhý - Doležal, Barák, Krejčí, Hruška, Sedláček, Krejčík - Poletín, Koubek, Hertl, Suchánek, Hellar, Wszolek, Cikánek, Tuma, Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák, Moravec.

První třetinu zcela ovládli svým nasazením hráči z pražské Slavie. Úvodních pět minut se hráči obou družstev přetahovali o puk a ani jeden z týmů se nedostal do žádné z větších akcí. V 7.minutě si domácí vytvořili první akci, která mohla při troše štěstí skončit i gólem. Pojezný dostal přihrávku na útočnou modrou, ale jeden ze slávistických obránců se s ním stačil vrátit a puk mu z vypíchl. Nejnebezpečnější výpad pražské Slavie předvedl Palaščák, který mířil do horního růžku Petráskovy branky. Na konci prvního dějství si Ústí zahrálo přesilovou hru, ve které se ale ani jednomu z Lvíčat nepodařilo vystřelit na branku Pražanů.

I úvod druhé třetiny zvládli lépe hosté. Již po 40 vteřinách měl jeden ze Slávistů velmi dobrou příležitost zasunout puk do prázdné brány, ale naštěstí pro domácí se netrefil. V čase 23:52 si Ústí vyzkoušelo dvojnásobnou přesilovku. Dokázalo se rozestavět do přesilovkové formace a Martin Žák dokázal prostřelit brankáře Dlouhého. Ústecké gól nastartoval natolik, že se nejdříve do šance dostal Jankovič, který však minul, a hned po něm to opět zkoušel Žák, ale ani on nedokázal svoji šanci proměnit. I další početní výhoda byla ve prospěch domácích, ale netrvala dlouho, neboť byl za podražení vyloučen ústecký Sova. Hru 4 na 4 zvládla lépe Lvíčata. Puk před Dlouhého brankou tečoval Žák, ale opět mimo. Po té, co se do hry vrátil hráč Slávie se Pražané úporně snažili dát gól. Čtyři minuty před koncem třetiny Ústečany vyděsil svou nebezpečnou střelou slávistický Hellar, ale ústecký brankář jeho pokus bez větších obtíží zlikvidoval. Hned o minutu později dva pražští hráči ujeli nepozorné ústecké obraně a užuž to vypadalo, že padne vyrovnávací gól, ale nestalo se tak. Necelé tři minuty před koncem si Slávisté zahráli přesilovku. I v té se dostali do dvou velkých šancí, nejprve Tůma střílel od modré, a pak se nebezpečnou tečí před ústeckým brankářem blýskl Hellar, ale kotouč mířil mimo bránu. Do třetí třetiny šla tedy Lvíčata s jednogólovým náskokem.

V první minutě třetí třetiny se do šance dostal slávistický Palaščák, který ale neměl příliš přesnou mušku a mířil vedle. Ústečtí si nenechali nic líbit a svůj tlak završili velkou bitvou před brankou Dlouhého, kde se snažili po střele Hrušky ještě několikrát dorážet, ale bez úspěchu. Od té chvíle trávili Slávisté více času v útočné třetině, ale Ústečáci si byli jistí v kramflecích a nedopustili se žádných větších chybiček. Ale 43. minutě přesně mířil pražský Lukáš Žejdl, který svým gólem vyrovnal na 1:1. Lvíčata to ale nezlomilo a bojovala dál. Na svém kontě měla hodně nadějných šancí, ale žádnou nedokázala proměnit v gól. Také Slávie nezůstala pozadu a několikrát se jí podařilo dorážet před naší brankou, ale bezúspěšně. V 53. minutě slávistický Palaščák jel sám na bránu, ale jeho blafák pod horní tyčku mu nevyšel. Stav 1:1 společně se závěrečnou sirénou naznačil divákům, že se bude prodlužovat.

Ani v prodloužení nedokázal žádný z týmů rozhodnout, kdo se stane dnešním vítězem. Proto následovaly samostatné nájezdy. O rozhodující nájezd se postaral ústecký Ondřej Hříbal.