Ú s t í n/L. - Již v prvních pěti minutách první třetiny se ústečtí dorostenci radovali ze dvou gólů. Zasloužili se o ně ústecký kapitán Martin Žák a Branislav Jankovič. Druhá třetina už patřila hostujícímu týmu, který dokázal vstřelit tři góly, a dostal se tak do vedení. Do poslední třetiny chlapci z Ústí nastupovali pouze s jednogólovou ztrátou. Tým hostí ale zvýšil svůj náskok na 4:2. Avšak domácí nenechali nic náhodě a dokázali s olomouckými hráči srovnat krok - dvěma góly upravili stav na 4:4. Rozhodlo se tedy až v prodloužení, kde ústecký Marek Chytrý vstřelil poslední a zároveň vítězný gól Lvů.
so 17. 11. 2007
HC Olomouc
5:4pp 2:0, 0:3, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 2. Žák (Poláček), 5. Jankovič (Chytrý), 51. Pojezný (Richter, Slavíček), 52. Richter (Slavíček), 62. Chytrý (Richter) - 23. Mareček (Čada), 30. Králík (Kroseska, Málek), 37. Dopita (Vaněk), 43. Čada. Rozhodčí: Štěpán - Toman, Doskočil. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 160. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Poláček - Ptáček, Žák, Faigl, Chytrý, Richter, Jankovič, Slavíček, Purma, Pojezný.

HC Olomouc: Vrzala - Kreisel, Kvasnička, Brandýs, Axman, Kvapil, Pezda - Dopita, Čada, Málek, Študent, Králík, Kroseska, Vaněk, Mareček, Nečesal

Do první třetiny lépe vstoupil domácí tým, ale již v první minutě je vystrašil svou střelou olomoucký útočník Málek, který pálil na ústeckou bránu. Petrásek však hbitě střelu vyrazil a odvrátil tak první možný gól hostí. V následujících pěti minutách Lvi zahájili kulometnou palbu střel. A vyplatilo se. Ve druhé minutě dal branku domácích kapitán Martin Žák, kterému asistoval obránce Poláček. Aktivita domácích neznala mezí, a tak nebylo divu, že přišel další gól domácích. Druhá branka padla po necelých třech minutách zásluhou Branislava Jankoviče a Marka Chytrého. V šesté minutě mohl domácí tým využít početní převahy díky chybě olomouckého obránce Kvapila, který byl vyloučen na dvě minuty za držení protihráče, ale ta se jim moc nepovedla. Svou reputaci si mohli napravit hned ve druhé přesilové hře, ale ani tam se nijak zvlášť neblýskli. V závěru třetiny se ještě olomoučtí hráči snažili zvrátit nepříznivý stav několika menšími akcemi, ale jejich snaha byla marná. První třetina skončila stavem 2:0.

Krásnou akcí ústeckého útočníka Patrika Richtera, začala druhá třetina, který se dokázal vymanit ze spárů olomouckých hráčů, a jel sám vstříc olomoucké brance, jeho střela byla velmi nadějná, ale puk lízl pouze horní konstrukci Vrzalovy branky. Ve dvacáté druhé minutě tým hostí úspěšně využil svou přesilovou hru, kde po chybě ústeckého hráče Matěje Špily, který byl vyloučen na dvě minuty za hákování, Ondřej Mareček krásně prostrčil puk mezi Petráskovy betony. Stav se nám tedy změnil na 2:1, ale stále ve prospěch domácího týmu. V dalších minutách byli aktivnější hráči z Olomouce. Nejprve si Ondřej Mareček po své dobře odvedené práci za ústeckou brankou našel volného Čadu, který ale kotouč netrefil. Vše vyvrcholilo dalšími dvěma góly hostí, jehož autory se stali Lukáš Králík, Pavel Kroseska a Jiří Dopita s Petrem Vaňkem. Náhle se hosté ujali vedení, které si podrželi až do konce druhého dějství.

Olomoučtí do poslední třetiny vlétli jako vítr. Domácí sotva stíhali tempo hostí. Již ve čtyřicáté třetí minutě byli diváci svědky již čtvrté olomoucké branky, o kterou se zasloužil svou sólovou akcí útočník David Čada. O to cennější to byla branka pro hostující tým, protože ji dokázali dát ve svém vlastním oslabení. Domácí se ale vzchopili a dokázali dvoubrankový náskok hostí stáhnout. O třetí gól Lvíčat se postaral v padesáté minutě Jakub Pojezný s Patrikem Richterem a o minutu později v pořadí již čtvrtou branku dával Patrik Richter s Bohumilem Slavíčkem. V závěru třetiny se nic, co by mohlo nerozhodný stav změnit, nestalo. A tak se muselo prodlužovat.

Prodloužení však netrvalo dlouho. V 62. minutě totiž k velké radosti domácích dal vítězný gól Marek Chytrý a zajistil tak výhru domácích nad Olomoucí 5:4.