Ú s t í n/L. - Přestože Lvíčata nebyla horším týmem, porazit Kometu Brno nedokázala. Na první branku soupeře ještě stačil reagovat Sova, ale hosté náskok zvýšili pět minut před koncem druhé třetiny. Na to už ústečtí dorostenci reagovat nedokázali navzdory dobrým příležitostem a vysokému počtu přesilových her.
pá 16. 11. 2007
HC Kometa Brno
1:3 0:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Sova (Pojezný) - 21. Zemánek, 35. Tesař (Nedvěd), 60. Hnilička (Zemánek). Rozhodčí: Turčan - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 1:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 62. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila - Slavíček, Jankovič, Žák - Chytrý, Richter, Pojezný - Ptáček, Purma, Rybalkin - Bezpalec, Poláček.

HC Kometa Brno: Galanský - Nedvěd, Ješko, Hradil, Dufek, Pospíšil, Krejčiřík - Komínek, Zemánek, Hnilička - Maša, Touška, Sedláček - Hlávka, Heža, Kala - Tesař.

V první třetině se hrál oboustranně útočný hokej, v němž nebyla nouze o šance. První si na Galanského v brněnské brance vystřelil Žák, vzápětí na druhé straně pohrozili Zemánek s Komínkem, první jmenovaný perfektně uvolnil svého kolegu z útoku, ale ten ústeckou branku přestřelil. Domácí byli ale následně nebezpečnější. Chytrý střílel z mezikruží a na dorážku nedosáhl Richter, před brněnskou brankou úřadovali i Žák se Slavíčkem, ale výsledkem byla jen trefená boční síť branky a zásah Galanského. Ústečtí brzy dostali i výhodu přesilových her, s těmi naložili ale prachbídně, obzvláště s tou pěti proti třem. Do akce se tedy dostala i Kometa, když si Maša drze nabruslil až před Petráska, ten ale jeho pokus pokryl. V závěru třetiny se opět slušně prosazoval Jankovičův útok, ale Žákovi byla soupeřova branka příliš malou. První třetina tedy skončila za stavu 0:0.

Na začátku druhého dějství dohrávala Lvíčata přesilovou hru, v níž padly dvě branky. Nejprve se do protiútoku po fatální chybě na útočné modré dostal Zemánek a střelou po ledě Petráska překonal. Třicet tři vteřin nato byla početní výhoda využita i domácími. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Sova a poslal puk za záda Galanského. Po těchto slepených gólech ale začala hra váznout. Horké chvilky ještě připravil Petráskovi Kala, jehož nevinná střela od modré se odrazila od domácího gólmana do tyče. Jinak byl ale převážně k vidění upracovaný hokej bez šancí a plný chyb či nepřesností. Ve 35.minutě přálo štěstí Brněnským. Prudce vystřelil Nedvěd, jeho rána skončila na mantinelu za brankou, puk se od něj odrazil přímo na hůl Tesaře, který ho neváhal dorazit do branky – 1:2.

Poslední třetinu začala aktivněji Kometa, od modré pálil Pospíšil a následně i Hradil, příležitost zvýšit měl Maša, ale branku minul, Hežovu střelu už už doklepával Hlávka do prázdné branky, ale Petrásek vytáhl zázrak z kategorie zázračných. Na ústecké straně toužili vyrovnat Pojezný se Slavíčkem, ale gólman hostí byl proti. Podobně se vedlo i Richterovi, který velmi šikovně naznačil, že před soupeřovu branku nespěchá, že si počká, až situaci dojede spoluhráč, aby mu mohl přihrát, ale nakonec střílel sám k bližší tyči. Marnost těchto pokusů vedla ke kouskování hry a fázi, kdy se Ústečtí prali více s pukem než se soupeřem. A Když se nevydařily ani další přesilové hry, přišla minutu před koncem hra bez brankáře. Střela po buly byla ale ztečována mimo ledovou plochu, Slavíčkův pokus zase lapil pozorný Galanský. Po dalším vhazování puk získali hosté a z obranného pásma rovnou do domácí branky ho odeslal Hnilička a definitivně tak rozhodl o osudu utkání.