Ú s t í n/L. - V první třetině byli domácí zaskočeni velkou aktivitou hostů, ale gólu se diváci nedočkali. Skóre otevřel až ve 21. minutě opavský útočník Wittek. Lvíčata se ale nevzdávala. Nejdříve prostřelil opavského brankáře Slavíček a po něm Jankovič. Když už to vypadalo, že Ústečtí zvítězí, tak střílel Kinkor a bylo vyrovnáno- 2:2. Prodloužení trvalo přesně 1 minutu a 5 sekund poté rozhodl ústecký útočník Slavíček- 3:2.
so 27. 10. 2007
HC Slezan Opava
3:2pp 0:0, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 28. Slavíček (Richter), 28. Jankovič (Chytrý, Žák), 62. Slavíček (Špila, Richter) - 22. Wittek (Koschatzký, Dohnal), 53. Kinkor (Baďura, Zona). Rozhodčí: Jílek - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 16:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Medjanöi - Jankovič, Ptáček, Žák, Chytrý, Richter, Slavíček, Purma, Rybalkin, Pojezný.

HC Slezan Opava: Orčík - Roupec, Kysela, Rýpar, Zacpálek, Chvostek, Žídek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Zona, Fišara, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

V první třetině předvedli hosté aktivní hru. Petráskova brána se stala terčem opavských útočníků. Už po 30 sekundách se ke střele dostal opavský útočník Koschatzký, ale Petrásek vyrazil puk hokejkou. Po něm střílel Vaněk, který se uvolnil ústeckým obráncům, ale ústecký brankář vytěsnil puk levým betonem. První přesilovku si zahráli domácí, když byl vyloučen opavský obránce Žídek za krosček. Lvíčatům se ale přesilovka nepovedla- jedinou šanci měl Špila, ale kotouč se otřel jen o levou tyč. Poté opět Opavští spustili kulomet střel na ústeckou branku. Do obrovské šance se dostal Kinkor, který nadvakrát dorážel, ale brankáře nepřekonal. Další přesilovku si zahráli opět domácí- za držení protihráče byl vyloučen Mach. Ani tuto početní výhodu nedokázali domácí využít. V pořadí třetí přesilovou hru si zahráli hosté. Za držení protihráče si na dvě minuty oddechl ústecký útočník Purma. Ale ani Opavští nedokázali vstřelit gól. V čase 19:47 byl opět vyloučen ústecký hráč, tentokrát bek Špila. V první třetině se diváci gólu nedočkali.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí. Naneštěstí pro domácí prostřelil ústeckého brankáře Wittek, který dostal přesnou přihrávku od Koschatzkého. V čase 22:13 byl opět vyloučen ústecký hráč, tentokrát Purma. Ústecká branka se opět stala terčem útoku, ale Petrásek domácí podržel a nic za svá záda nepustil. V 25. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Richter střílel nad Orčíkovu bránu. Ve 26. minutě ujel ústeckým obráncům opavský Kinkor, ale Petrásek vytěsnil puk levým betonem. Lvíčata se nevzdávala a v čase 27:20 vyrovnala na 1:1, když skóroval ústecký Slavíček. Neuběhla ani minuta a radovali se opět domácí. Tentokrát skóroval Jankovič a domácí se ujali vedení. Hosté se snažili vyrovnat. Nejdříve pálil od modré obránce Zacpálek, ale Petrásek ukryl puk pod vlastním tělem. Po něm to zkoušel Mach, ale ani on nezakončil.

Na začátku třetí třetiny měli převahu hosté. Ale brankář ústecké podržel. Ústečtí mohli přidat ještě jeden gól, ale ani Jankovič ani Chytrý nedokázali dostat kotouč za Orčíkova záda. V čase 47:27 si další přesilovku zahráli domácí- za sekání si oddechl bek Chvostek. Ale přesilovka Ústí netrvala dlouho- za sekání si šel na dvě minuty sednout ústecký Richter. Pokračovala hra 4 na 4, kde měli několik šancí Opavští, ale Petrásek byl vždy na správném místě. V čase 52:42 pálil z otočky na překvapeného brankáře opavský Koschatzký, ale naštěstí pro Ústí mimo. Vyrovnávací gól na 2:2 vstřelil v čase 53:00 útočník Kinkor. Na konci třetí třetiny mohl rozhodnout opět Kinkor, ale rána mu nesedla. Tak se muselo prodlužovat.

Po 1 minutě a 5 sekundách se radovali Ústečtí. Slavíček trefil horní tyč, od které se puk odrazil do brány - 3:2.