Ú s t í n/L. - Soubojem sousedů z tabulky bylo střetnutí Ústí a Šumperku. Na první gól se čekalo až do 37. minuty, přesilovku využil Cink. V poslední třetině Lvíčata dobývala branku Šumperku vším, co měla, ale Draci se srovnání nepřipustili. Naopak sami z několika brejků mohli skórovat. Domácí se v závěru nedostali ani k power-play a prohráli 0:1.
pá 26. 10. 2007
DRACI PARS ŠUMPERK
0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 37. Cink (Skoumal, Stejskal). Rozhodčí: - Neťuka, Horálek. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Hříbal, Špila, Sova, Kubín, Medjanöi, Andres - Slavíček, Jankovič, Žák - Chytrý, Richter, Pojezný - Rybalkin, Purma, Ptáček.

DRACI PARS ŠUMPERK: Fabrici - Fořt, Karas, Starý, Štefan, Fryč, Drábek - Trtík, Tomiga, Tomaník - Šrámek, Pezda, Svoboda - Cink, Stejskal, Skoumal.

První třetina duelu nebyla divácky příliš vděčná. Z úporné hry na obou stranách vytěžili více šancí a v rámci možností také "krásy" domácí. V 6. minutě se z voleje u tyčky jen těsně mýlil Slavíček. V přesilovce pak dostal k tyči kolmici Tuček, ale jeho doklepnutí gólman Draků odolal. K nebezpečné dorážce se ve vlastní přesilovce propracovali i hosté, Šrámkově pokusu však byla branka domácích příliš malá. K nejvážnějším ohrožením obou mužů v maskách se útočníci dobrali až s koncem třetiny. Z výborné pozice na kruhu jen vyprášil Fabriciho lapačku Jankovič, nebezpečnou střelou přes beka na vzdálenější tyč potom protáhl Petráska Stejskal.

Druhé dějství odehráli mladíčci ve svižnějším tempu. Krátce po zahájení vyrazil podél mantinelu ze středního pásma Stejskal a aniž by mu kdokoliv z domácích věnoval pozornost, tak forhendovým blafákem sahal po gólu. Domácí odpověděli Richterovým bekhendem ze strany. Vzápětí musel z rukávu vytáhnout famózní zákrok Petrásek. Před brankou domácích si našel čas pro švih pod víko Stejskal, ale brankář Lvíčat fantasticky tasil své betony. Neméně skvěle pak zasáhl při úniku dvojice Cink - Stejskal. Proti precizní přesilovkové souhře Šumperku ze 37. minuty už byl ale Petrásek bezmocný, do prázdné branky skóroval Cink. Domácí se mohli chytit záhy, před brankou hostí vystihl rozehrávku Slavíček, ovšem pálil jen do Fabriciho lapačky.

V poslední části se musela Lvíčata probíjet přes pečlivou obranu hostí. V zakončení však byla naprosto jalová. Naopak Šumperk měl dostatek příležitostí k brejkovým situacím. Jednu takovou mohl zakončit ve 48. minutě Tomiga, ale v konečné fázi ho neposlechl puk. Pět minut před koncem ze sebe setřásl dva hráče Richter, objel branku, avšak po výjezdu překážel jeho zakončení dobře postavený Fabrici. Gólman draků se vytáhl i proti Špilově nadějné střele zápěstím. Křečovité domácí pak mohl definitivně odepsat Stejskal, ale v zakončení úniku 2 na 1 svou kličkou zamotal spíše sám sebe než hlavu gólmana Petráska. Lvíčata tedy podlehla 0:1.