Ú s t í n/L. - Ani trenérská výměna nemohla dorostencům k prolomení série porážek. Ti popáté nezískali ani bod. V devátém kole dorostenecké extraligy obdrželi na ledě Komety Brno sedm gólů.
pá 28. 9. 2007, Rondo
HC Kometa Brno
7:3 4:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Komínek (Zemánek), 11. Nedvěd (Maša), 12. Heža (Sedláček), 20. Komínek (Březa, Zemánek), 36. Komínek (Zemánek), 40. Heža, 56. Heža (Hnilička) – 7. Chytrý (Jankovič), 40. Chytrý, 45. Pojezný (Richter, Sova). Rozhodčí: Polák - Chocholouš, Pospíšil. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 58. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3. .

HC Kometa Brno: Jíra – Nedvěd, Jěžko, Dufek, Horák, Pospíšil, Krejčiřík – Sedláček, Březa, Hnilička, Komínek, Zemánek, Tesař, Touška, Maša, Heža.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Ponikelský, Kubín, Sova, Hříbal, Andres, Špila – Ptáček, Žák, Chytrý, Richter, Jankovič, Slavíček, Purma, Pojezný, Jasjonis.

Ihned ze začátku zápasu byli aktivnější domácí, když Ondřej Nedvěd prudkou ranou nastřelil jen hostujícího brankáře do helmy. Úvodní nápor Komety pak přerušilo oslabení, při kterém si hosté nepočínali špatně do té doby, než ujel Jiří Zemánek, jehož individuální akci dokončil Tomáš Komínek - 1:0. Hosté se rychle vzpamatovali, když při rychlém protiútoku nejprve nastřelili tyč a na dorážku domácí gólman ani obrana nestačila - 1:1. Přesně v polovině první třetiny se při hře čtyři na čtyři opět prosadili domácí, když se tvrdou ranou od modré čáry mezi nohy gólmana prezentoval Ondřej Nedvěd - 2:1. O chvilku později domácí odskočili po přesné střele k tyči Oldřicha Heži na rozdíl dvou branek – 3:1. Ke konci první třetiny se před bránou hostí strhla potyčka, kterou rozhodčí ocenil dvouminutovým trestem na každé straně. V posledních sekundách prvního dějiství se domácí prosadili počtvrté, když Jiří Zemánek našel zcela osamoceného Tomáše Komínka.který uklidil puk za záda bezmocného gólmama hostí - 4:1.

Aktivita Brňanů ihned z kraje druhé třetiny pramenila v časté vyloučení Ústí. Při přesilových hrách si Kometa vytvořila tlak, avšak bez větších šancí. Do těch se paradoxně dostávali ústeční Lvi, které výborně vychytal brankář Jíra. Na druhé straně mohl zkompletovat hattrick Tomáš Komínek, který svou velkou šanci neproměnil. Tlak Komety neustával ani v dalších minutách. Do ojedinělé, ale velké šanci se dostali i hosté, tu však i za přispění faulu nedotáhli do gólového konce. Právě v oslabení se dostal do přečíslení úderný tandem Zemánek – Komínek a druhý jmenovaný vsítil již svůj třetí gól po krásné příhře kapitána Komety - 5:1. Hostům opravdu přesilové hry nevycházely. Dokonce i v oslabení pěti proti třem unikl zadákům Lvů Oldřich Heža, který střelou po zemi zvýšil již na 6:1. Brankové hody se ani v druhé části nezastavily. Tři sekundy před koncem ještě dokázalo Ústí ze skrumáže skórovat - 6:2.

Na začátku třetího dějiství měli ze hry více hosté, kteřé hráli dvě přesilové hry. Při té poslední, dvojnásobné, snížili z pohledu Komety na 6:3. V těchto momentech se Ústečtí dostávali do tlaku, ze kterého nejednou rozezvučeli brankovou konstrukci. Na to odpověděl svým hattrickovým gólem Oldřich Heža, který pokořil ústeckou obranu posedmé - 7:3. Největší šance hostů gólem neskončila, když se dva hráči Ústí hnali na samotného brankáře Jíru, ten však jejich šanci skvěle zlikvidoval. Na straně Komety se mohl trefit i Zemánek, ale jeho střela zblízka skončila na břevně. I tak se po vydařeném výkonu můžou radovat domácí hokejisté z první víkendové výhry.