Ve 44. kole juniorské extraligy se na ústeckém ledě představili hokejisté z Karlových Varů. I přes slibný začátek, když se nedokázali prosadit nejdříve Hadbavný a po něm Hanzl, prohrávala Lvíčata v půlce zápasu o dva góly. Ve 37. a v 50. minutě sehrála Lvíčata jako přes kopírák přesilovku - na modré obránce Brož napálil puk, kterým prostřelil vše, co mu stálo v cestě a skončil v soupeřově bráně. Ale ani tyto dva góly nestačili ústeckým hokejistům k výhře. Junioři podlehli Karlovým Varům 2:4.
so 16. 2. 2008
HC Energie Karlovy Vary
2:4 0:1, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 37. Brož (Regner), 50. Brož (Regner) - 10. Šnajdr (Budínský), 26. Topinka (Sláma, Zmeškal), 47. Sláma (Chaljavin), 59. Topinka (Sláma). Rozhodčí: Štěpán - Hynčica, Kebrle. Vyloučení: 2:7, navíc Mizera (UNL) 5+OT VRAŽ. Využití: . V oslabení: . Diváci: 140. Střely na branku: 41:44. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hiadlovský - Šulc, Procházka, Müller, Mizera, Šimon, Zukal, Brož - Osladil, Bacovský, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Novák, Hadbavný, Chládek, Salač, Vernek

HC Energie Karlovy Vary: Panec - Přindiš, Tomeček, Boguský, Tolleniger, Zmeškal, Rohan - Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Chaljavin, Mareček, Sláma, Mistoler, Majer, Budínský, Rohan

Lvíčata nezačala první třetinu vůbec špatně. Už po deseti sekundách hry se k dorážce před soupeřovou bránou dostal Hadbavný, ale tečoval mimo. Ani Karlovarští se nenechali zahambit. Před ústeckým brankářem tečoval karlovarský Rohan. V páté minutě se do skoro samostatného nájezdu dostal opět Hadbavný, ale naštěstí pro hosty se s ním stačil jeden z karlovarských obránců vrátit, a tak neměl ústecký útočník prostor k zakončení. Ústí se hodně tlačilo před karlovarského brankáře, ale ten byl pozorný a žádnou z ústeckých střel za svá záda nepustil. V čase 9:11 otevřeli hosté skóre utkání – Šnajdr prostřelil Hiadlovského mezi betony – 0:1. Od té doby se hrálo převážně ve středním pásmu. Ani jede tým nechtěl udělat zbytečné chyby. Ve 14. minutě si hosté zahráli první přesilovku – rozevřeli přesilovkový deštník, ale ani jednou nevystřelili na ústeckého brankáře. V 16. minutě se i Ústí dočkalo své první přesilovky – jeden z obránců nastřelil klubko hráčů před karlovarskou brankou, puk se octl přímo před Pancem, který ho raději žabičkou přikryl. Lvíčata se snažila střílet z každé pozice, ale brankář hostí byl pozorný.

Na začátku druhé třetiny měli hosté k dispozici pětiminutovou přesilovku, když byl vyloučen ústecký Mizera. Na samém závěru této přesilovky dokázali Karlovarští vsítit druhou branku – za hosty zvyšoval Topinka – 0:2. Na Lvíčatech bylo vidět, že je druhý gól mrzí. V čase 26:02 ujel Budínský ústeckým obráncům, ale Hiadlovský ho výborně vychytal. Poté měli Ústečtí k dispozici téměř nepřetržitou čtyřminutovou přesilovku – ale opět chybovala ústecká obrana, když se uvolnil karlovarský Mareček, ale v samostatném nájezdu brankáře Lvíčat nepřekonal. V čase 37:00 využili domácí další přesilovku – Regner vybojoval v rohu puk nahrál na modrou Brožovi, který poslal puk prudkou střelou do karlovarské brány – 1:2. V závěru druhé třetiny předvedli v útočné třetině pěknou kombinační hru Hanzl s Novákem, když ujížděli na jediného karlovarského obránce. Novák se snažil přesně nahrát Hanzlovi, ale tomu přeskočil puk hokejku.

Třetí třetinu začaly Karlovy Vary pěkně zostra. Hra se zrychlila a přiostřily se i osobní souboje. První minuty se hrálo převážně ve středním pásmu. V čase 46:18 to zkoušel od modré Svitavský, ale s jeho střelou si hravě poradila lapačka karlovarského brankáře. V čase 46:34 hosté opět odskočili na dvoubrankový naskok – mezi betony Hiadlovského prostřelil Sláma – 1:3. V 50. minutě domácí snižovali – Lvíčata využila další přesilovku, která byla na vlas podobná té první gólové. Regner vybojoval puk, poslal ho na modrou Brožovi, který se do něj opřel vší silou, a puk doplachtil do soupeřovy brány – 2:3. V 54. minutě to opět od modré zkoušel Brož a málem se mu to i povedlo, ale karlovarský brankář včas zasáhl. V čase 55:59 se na ústecké obranné modré srazili dva protihráči. Nejlépe se zorientoval karlovarský hráč, který si co nejrychleji přisunul puk na hůl, ale Hiadlovského nepřekonal. V čase 58:26 vsítili Karlovarští vítězný gól – dnes již podruhé skóroval Topinka – 2:4.