pá 18. 1. 2008, T-Mobile Arena
HC Sparta Praha
7:3 1:1, 3:0, 3:2

Branky a nahrávky: 15. Borovský (Kafka, Morkes), 26. Slaba (J. Hanzl), 27. Hájek (Mrňa, Slaba), 29. Hájek (Mrňa, Škaloud), 44. Škaloud (Mrňa, Morkes), 56. Borovský (Sem) 59. Forma (Sladký, Hájek) - 20. Kauschitz (Salač), 47. Novák (R. Hanzl), 51. Svitavský (Regner, Mizera). Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:13 navíc Mizera (UNL) 10. minut. Využití: 2:0. Diváci: 64.

HC Sparta Praha: Novotný - Kořínek, Švácha, J. Hanzl, Sem, Čížek, Husák - Morkes, Mrňa, Škaloud - Pacovský, Kafka, Slaba - Borovský, Hájek, Sladký - Forman

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Šulc, Procházka, Müller, Mizera Musílek, Šimon, Brož - Vernek, Novák, R. Hanzl - Kauschitz, Bacovský, Salaš - Regner, Šrámek, Svitavský - Chládek

První třetina se odehrála podle hesla: každý chvilku tahá pilku. Hosté z Ústí nad Labem měli v úvodu více ze hry, pomohla jim k tomu i nedisciplinovanost sparťanů, kteří v prvních dvanácti minutách museli třikrát na trestnou lavici. Mladí Lvi nabídnutými výhodami pohrdli a nedokázali na Novotného vyslat žádnou nebezpečnou střelu. Vždy, když se jim podařilo usadit v útočném pásmu, kombinovali více, než je zdrávo. Nejnebezpečnější situace se zrodila po akci Šrámka ve hře pět na pět, jeho bekhendovou jedovku lapil Novotný jen s velkými obtížemi. Sparta kontrovala Slabou, který však pálil do Dědkovy lapačky. Gólu se domácí dočkali v čase 14:45. Morkesova střela se odrazila od zadního mantinelu přímo před Borovského, jehož dorážka si bezpečně našla cestu do sítě – 1:0. Druhou branku mohli přidat v poslední minutě Pacovský s Kafkou, ale první jmenovaný svou přihrávkou našel jen hokejku posledního obránce. Z následného protiútoku uhodilo na druhé straně. Kurt Kauschitz propálil Novotného a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá dvacetiminutovka rozhodla o osudu celého zápasu. Sparťané přidali na důrazu a podařilo se jim vstřelit tři branky. Lvi se přitom mohli v úvodu prostředního dějství těšit ze čtyřminutové přesilovky poté, co Sem trefil protihráče hokejkou do obličeje. Bohužel se však nedokázali dostat ke kloudnému útoku, naopak Mrňa se zmocnil puku a nebezpečně pálil na Dědka. Následně skočila na led šestice hokejistů ve žlutém a bylo po přesilovce. Hra ve čtyřech se dařila daleko lépe Spartě. Hanzl nahodil do útoku, všichni hráči hostů se domnívali, že se jedná o zakázané uvolnění, přestali hrát a nechali Slabu pohodlně skórovat. Neuběhlo ani devadesát sekund a Mrňa vybídl pěknou přihrávkou ke skórování Hájka, který touto nabídkou nepohrdl a pohledným bekhendovým blafákem zvýšil na rozdíl dvou branek. Následně se na trestné lavici sešli Robin Hanzl s Kauchitzem, čehož dokázal využít opět Hájek, který znovu zužitkoval pas od Pavla Mrni. Ústí mohlo snížit poté, co se Verner natlačil sám před Novotného, jenže nakonec mu sjel puk z hole a stal se pro gólmana domácích snadnou kořistí. Olej do ohně vlil souboj dvojice Mrňa – Šimon. Oba kohouti putovali k trestoměřičům. Ústečtí sice měli přes minutu dvojnásobnou přesilovku, ale ani v ní se úspěchu nedočkali.

Polední třetina byla na góly nejbohatší, přesto se žádné drama neodehrávalo. Gólový účet otevřel v přesilové hře Škaloud střelou z první, nabil mu na ni opět Mrňa. Snížení se dočkali i ústečtí hokejisté. Martin Novák se dokázal prosadit i z pozice ležícího střelce. Ještě veseleji mohlo být v táboře hostů, když se Regner ocitl sám na brankovišti, ale proti Novotnému neuspěl. Lépe si vedl jeho spoluhráč Svitavský, jeho branka znamenala posun skóre na 5:3. Sparta další komplikace své cesty za vítězstvím nepřipustila, Borovský dorazil za Dědkova záda Semovu střelu od modré, a v čase 58:08 dal výsledku definitivní podobu Forman.