Ú s t í n/L. - Lvíčata nechala zapomenout na páteční výprask v Hradci Králové a proti Českým Budějovicím si notně napravila reputaci. Ve velmi pohledném utkání, v kterém nebyla nouze o napětí, střety a velké šance, se v polovině dostali do dvoubrankového vedení domácí. Záhy však potrestal zaváhání ústecké obrany Soudek a opět bylo o co hrát. Závěrečná třetina byla velkým dramatem, které nakonec rozsekl gólem v power-play hostí na konečných 3:1 Salač, který si v utkání připsal 3 body.
so 22. 12. 2007
ČEZ Motor České Budějovice
3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Salač (Kauschitz), 28. Hanzl (Salač, Mizera), 60. Salač (Mizera) - 31. Soudek (Ťoupal, Havran). Rozhodčí: Würtherle - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Feferle 10 min. + OK NESP, Stejskal 10 min. NESP, Havran (všichni CEB) 5 min. + OK SEK. Využití: 1:0. Diváci: 145. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Müller, Kočí, Musílek, Šimon, Mizera - Hadbavný, Hanzl, Novák - Salač, Kauschitz, Regner - Vernek, Svitavský, Bacovský.

ČEZ Motor České Budějovice: Klestil - Havran, Předota, Zíb, Klement, Zourek, Dietz - Stejskal, Polodna, Ferebauer - Soudek, Ťoupal, Ježek - Feferle, Rezek, Formánek.

Hosté se do domácích obuli zostra hned od prvních chvil, už ve 2. minutě musel perfektním semaforem řešit nebezpečný švih Rezka z mezikrůží Dědek. Domácí pak ještě přežili výpad Ťoupala a sami v 6. minutě udeřili duem Kauschitz - Salač - 1:0. Hosté mohli zanedlouho srovnat krok, Rezek v plné jízdě poslal před branku zpětný pas Ťoupalovi a ten zamířil jen těsně nad. Hráči Budějovic hýřili podstatně lepším pohybem, agresivně přistupovali k domácím borcům a Dědek se měl co otáčet. Sám jistě uvítal boxerskou vložku Procházky s Polodnou, během které si mohl oddechnout. Vzápětí jen přihlížel, jak z mezikrůží zamířil zápěstím těsně vedle Soudek. Koncem první třetiny se domácí dvakrát dostali z kleští Jihočechů jen icingem a to ještě Dědek čelil nebezpečné spolupráci Ferebauera se Stejskalem.

Lvíčata s nástupem do druhé části hosty řádně skřípla. Kauschitz se jen o vlásek minul cíle, záhy před brankou Budějovic agilně operovali Vernek s Bacovským. Lvíčata si za svou aktivitu vysloužila dvojnásobnou převahu, kterou proměnil v dvoubrankový náskok Hanzl, jenž pohotově uklidil kotouč po Salačem tečované střele Mizery - 2:0. Budějovické dostala zpátky do hry sama Lvíčata, když při hře 4 na 4 jejich diletantskou rozehru zachytil jeden z Jihočechů a Soudek v pohodě dokonal v rozhozené obraně Slovanu dílo zkázy - 2:1. Budějovice po kontaktní brance zdivočely a dobrých 7 minut nepustily domácí z pásma. V největší šanci hostí se na brankovišti skvělým skluzem proti Stejskalově tutovce blýskl Dědek. Domácí se přihlásili o slovo až v závěru třetiny o to však výrazněji. Nejprve to měl po závaru do prázdné branky Svitavský, o chvíli později zatáhnul kotouč Hadbavný, po kterém doklepávali Musílek s Hanzlem.

Hned na začátku poslední části zaklepal na tyčku po nahození od modré Musílek. Nástup Lvíčat do poslední třetiny nebyl tak impozantní jako v předchozí dvacetiminutovce, domácí se prali s přechodem do útoku. Ani pohyblivější hosté svoje výpady nedotáhli až před Dědka. Nejblíže ke gólu byl v této fázi Regner, který v přesilovce před brankou svou šanci za Klestila neprorval. To už ale hosté svůj tlak stupňovali, po spolupráci Zíba se Stejskalem dokonce zazvonila tyčka. Lvíčata příkladnou obětavostí odrážela nápor hostí, jeden z protiútoků dotáhla dokonce až před Klestila, kde však Novák neuspěl. Odhodlání hostí nakonec definitivně zlomil Salač, jenž se trefil v power-play - 3:1. Radost střelce utnul kapitán Havran, který nepochopitelnou sekerou poslal Salače k zemi. Emoce tedy v závěru ještě vzplály, ale k vážnějším potyčkám už nedošlo.

Miloš Pecka (Ústí nad Labem): „Byl to pro nás hodně těžký zápas. Budějovice hrály dobře, rychle bruslily a napadaly. Pro nás je po včerejšku tohle vítězství moc důležitý, ty body jsme strašně potřebovali. Dnes jsme to vybojovali a myslím, že jsme si výhru zasloužili. Hradec byl včera stoprocentně horší než Budějovice, ale my jsme po pár výhrách přestali hrát. Ale v týhle soutěži nejde vypustit jedinej zápas. Nám Hradec utekl v 1. třetině, pak jsme zbytek zápasu měli převahu. Hráli jsme vabank, otevřeli to a napadaly nám tam zbytečný góly. Tak jak to včera nevyšlo Honzovi Dědkovi, tak dneska zachytal suprově."