M l a d á B o l e s l a v - Dvougólové manko dokázali ústečtí junioři smazat během čtyř minut v polovině utkání, ale o pár minut později už za se prohrávali. Když už se zdálo, že všechny tři body zůstanou ve městě automobilů, dokázal vyrovnat 8 vteřin před závěrečnou sirénou. Během prodloužení nedokázala Lvíčata proměnit dlouhou přesilovku a o prémiovém bodu tak rozhodovalo až prodloužení.
pá 7. 12. 2007
BK Mladá Boleslav
4:3sn 1:0, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Hrdlička (Janček, Protasenja), 25. Chamrád, 34. Rod (Protasenja, Jaroměřský), 65. Janček - 27. Müller , 30. Kauschitz (Regner), 60. Regner (Mizera, Hanzl). Rozhodčí: Hodek - Arazimová, Lhotský. Vyloučení: 12:12, navíc Jaroměřský (MBL) a Brož (UNL) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

BK Mladá Boleslav: Hrubý - Bílek F., Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Loskot, Chamrád, Rod, Tondr.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Vernek.

Páteční zápas začal krásnou brankou domácích. Díky skvělé kombinaci boleslavských hráčů, posílá již ve druhé minutě Anatolij Protasenja Středočechy do vedení. Chvíli po vstřelené brance domácích nabídli Boleslavští hostům početní výhodu, ti ale zkrácenou přesilovku nestihli využít. Díky jednomu ze Severočechů, který si šel na dvě minuty odpočinout, se počet hráčů na ledě vyrovnal. Domácím se chvíli potom málem povedlo zvýšit, ale ústecký brankář nakonec svatyni ubránil. Domácí byli i nadále stále častěji u puku a hra se soustředila hlavně do útočného pásma Boleslavských. Ti sice neustále obstřelovali ústeckého gólmana ze všech stran, ale nedařilo se jim dostat puk za brankovou čáru. Několik větších šancí přišlo i v přesilové hře domácích, ale ani tehdy se Středočeši již znovu neprosadili. Štěstí ale neměli ani hosté, kteří měli problémy získat puk a probojovat se s ním do obranného pásma domácích. A tak stav první části již zůstal nezměněný.

Do druhé třetiny vstoupili hosté ještě s početní výhodou, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu ani se dostat do vážnější šance. Domácí si zahráli jen chvíli v plném počtu, rozhodčí totiž poslal dvakrát za sebou a celkem již počtvrté v tomto zápase odpočinout si stejného boleslavského hráče. Ale to nezabránilo domácím, aby vstřelili svou druhou branku. Prosadil se totiž a zvýšil tak náskok Středočechů Aleš Chamrád. Na odezvu ale diváci ve Zlatopramen Aréně nečekali dlouho. Ústečtí se postarali o snížení díky střele Davida Müllera, který propálil domácího Hrubého. Boleslavští nepolevili a usadili se ve svém útočném pásmu a dokonce ještě měli možnost hrát pět na tři. Během této přesilovky domácích se ale radovali Ústečtí. Nakonec byla totiž uznána sporná branka Kurta Kauschitze a stav byl tak vyrovnán. Středočeši stále dostávali hosty pod tlak a hra se opět přesunula do obranného pásma Ústeckých. Dědka nakonec krásně a čistě prostřelil Tomáš Rod a poslal tak domácí opět do vedení. Ke konci druhé části si sice domácí téměř nezahráli v plném počtu, ale dokázali, jak jsou silný tým a Ústecké moc do šancí nepouštěli. Nejlepší pokusy týmu Severočechů si už pohlídal vždy připravený Hrubý. V poslední minutě druhé části zápasu ještě dostal jeden z Boleslavských za velmi výrazného protestování diváků osobní trest.

Začátek poslední třetiny se hrál téměř bez přerušování. Hra nabrala rychlý spád a do šancí se střídavě dostávaly oba týmy. Rozhodčí udělil další deseti-minutový trest, tentokrát na straně hostí. Boleslavští si opět začali vytvářet šance. Jedna ze střel nakonec skončila i v helmě brankáře hostí. Po kratičkém přerušení pokračovali domácí v tlaku. Ani Ústečtí však nezůstávali pozadu a vytvořili si několik šancí, ale tu největší a téměř jasnou promarnili. Jeden ze Severočechů si totiž nedokázal včas poradit s pukem a šanci tak naprosto pohřbil. Oba týmy stále bojovaly z plných sil, ale vážnější šance již nepřicházeli. I strážci svatyní se k puku dostali jen zřídka. Nejdříve domácí a následně i hosté využili možnost vzít si oddechový čas. Ústeckým to nakonec pomohlo a pouhých 8 sekund před koncem třetí třetiny dokázali domácím cestu za vítězstvím ještě dost zkomplikovat. Tomáš Regner totiž na poslední chvíli dokázal překonat boleslavského gólmana a dát tak svému týmu naději na výhru.

Prodloužení začali aktivněji Středočeši, ale sami se potom díky vyloučení oslabili. Do šance se dostali hosté, ale nedokázali se prosadit. Poté došlo k vyloučení na straně domácích znovu a ti tak museli hrát 14 vteřin v oslabení 3 na 5. I přes toto oslabení si vytvořili krásnou šanci Rod s Tondrem, k úspěšnému zakončení ale už ke smůle domácích nedošlo. Během chvíle měli zase příležitost početní výhody právě Středočeši, a to na 28 sekund, ale nakonec se nestihli prosadit. V prodloužení se tak nerozhodlo a na řadu se tedy dostali také samostatné nájezdy.

Prvním vyslancem hostů byl Kurt Kauschitz, s jeho střelou si však Hrubý hravě poradil. Z domácích začínal Rod, ale ústeckého Dědka nepřekonal. Zato Robin Hanzl nad boleslavským Hrubým zvítězil, ale Boleslaváci se nenechali zahanbit a Kamil Bříška bez problémů Dědka propálil. Domácí Hrubý už znovu puk do své brány nepustil a tak měl Martin Novák smůlu. Rozhodující nájezd jel boleslavský Richard Janček