B r n o - Ústečtí junioři dokázali v Brně zvítěžit kuriózním gólem v zavěrečných vteřínách zápasu. Utkání směřovalo k prodloužení, ale to by nesměl za brněnskou brankou vybojovat puk Robin Hanzl a přihrát ho Martinu Novákovi, který propálil domácího brankáře. Svým druhým bodem v zápase rozhodl o výhře Ústí v poměru 2:3. Z dalekého Brna si tedy vezou naši junioři všechny tři body.
pá 16. 11. 2007, Rondo
HC Kometa Brno
2:3 0:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 23. Staša (Mišura, Jarůšek), 46. Kožár (Koš, Smolík) - 26. Šimon (Novák, Hadbavný), 28. Hadbavný (Mizera, Hanzl), 60. Novák (Hanzl, Hadbavný). Rozhodčí: Skoupý - Dřinovský, Bryška. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 105. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Kometa Brno: Čiliak - Vejvar, Babic, Žalud, Reschowký, Koš, Pospíšil, Skočovský, Vozdecký, Krejčí, Blaheta, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Smolík, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár.

Ústecký Slovan s.r.o.: Deděk - Procházka, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Brož - Vernek, Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Hadbavný, Salač, Szabo, Chládek.

V pátečním 21. kole juniorské extraligy zavítal na brněnský led tým Ústí nad Labem. Oba celky se pohybovaly v druhé části tabulky. Kometa po devatenácti utkáních nasbírala 24 bodů. Tým Ústí s jednozápasovým mankem o čtyři méně. Dal se tedy čekat vyrovnaný souboj, což se rozhodně potvrdilo.

Zápas začal vyloučením domácího Jarůška. Kometa se dostala pod tlak a Čiliak musel zasahovat proti šanci Hadbavného, který si chytře vyjel z rohu a střelou z úhlu zkoušel přestřelit beton domácího brankáře. To se mu nepovedlo. Jakmile se vrátil Jarůšek z trestné lavice, dostali se ke slovu také domácí. A byl to právě provinilec z první minuty, Richard Jarůšek, který v obrovské šanci nadvakrát nepropasíroval kotouč pod dobře postaveným ústeckým brankářem Dědkem.

V první třetině se nehrál příliš pohledný hokej, ale i přesto se oba celky několikrát dostaly do solidních šancí. Mezi ty nejvyloženější patřila bekhendová klička hostujícího Brože, který naprosto sám, měl před Čiliakem spoustu času na zakončení. Domácí brankář ho ovšem rozklekem vychytal. Ani Kometa nestála pozadu. Nejdřív Mišura nastřelil po rychlé individuální akci boční tyčku. A když v posledních sekundách před první sirénou neproměnil svoji šanci Kožár, který střílel z první po přihrávce Grmely, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina začala opět faulem domácího Jarůška a Kometa se musela od začátku bránit. Ústí však svoji přesilovku nevyužilo. Po návratu Jarůška jakoby hosté zapomněli, že už nehrají přesilovku a toho využili hráči brněnského týmu. Hned tři z nich se řítili na jednoho ústeckého. Elitní formace domácích to provedla ukázkově. Mišura se dlouho nerozmýšlel, poslal přesnou žabku na kapitána Romana Stašu a ten z voleje propálil Dědka, který si na kotouč lehce sáhl, ale vyrazit ho nedokázal – 1:0.

Úvodní branka zápasu znamenala převrat v dosavadním stylu hry obou celků. Ústí se vrhlo do útoku a Kometa přestala stíhat. To mělo za následek dva fauly v rozmezí 73 vteřin a hosté hráli přesilovku 5 na 3. Ač se při ní oháněl Čiliak, seč mu síly stačily, bylo to Brnu málo platné, když mu oslabená obrana moc nepomohla. Po několika dorážkách se ke střele dostal Martin Novák a střelou po zemi vyrovnal na 1:1.

O necelé dvě minuty později šel pykat na trestnou další brněnský hráč, Jiří Zima. Ústí nabuzené předchozí využitou přesilovkou, vycítilo šanci otočit utkání na svoji stranu. Znovu uzamklo čtveřici domácích v jejich třetině. Netrvalo to dlouho a na modré napřáhl ke střele nejproduktivnější bek hostů - David Mizera. Jeho střelu někdo ve změti těl tečoval mimo, ale odražený puk od zadního mantinelu bleskurychle dorazil u tyče číhající Jakub Hadbavný - 1:2.

Do konce druhé třetiny se toho už moc nestalo. Divácké oko musel potěšit zákrok Čiliaka, který ve skluzu lapačkou efektně lapil Svitavského střelu od mantinelu. Za Ústí pak mohl zvýšit Szabo, ale v dobré střelecké příležitost netrefil puk podle svých představ. Druhou třetinu vyhráli hosté v poměru 1:2.

Třetí část začala šancí ústeckého Regnera, který se zpoza brány natlačil do Čiliakova brankoviště a za pouhého přihlížení domácí obrany několikrát dorážel. To už běžela 46. minuta, když Kometě skončila nepovedená přesilovka. Z nečekané situace se však znovu měnil stav. Adam Koš našel na vrcholu kruhu Lukáše Kožára a ten pohotovou střelou příklepem poslal puk kolem vyrážečky Dědka až do sítě – 2:2.

Po zbytek třetí třetiny se hrál bojovný, urputný hokej. Vrátit Brnu vedení mohl Smolík, který šikovně tečoval do Dědkova protipohybu Reschowského střelu. Puk však těsně minul tyč. Brno poté hrálo již druhou přesilovku 5 na 3, ale ani tentokrát se domácím nepodařilo vymyslet nic kloudného. Vyrovnaný zápas mířil do prodloužení, které se zdálo být spravedlivé. Jakoby s tím domácí počítali o něco více a přemítali, zda je nerozhodný stav dobrý, či špatný výsledek. Ne tak Ústí. V posledních vteřinách nahodili puk na zadní mantinel, první se k němu dostal Robin Hanzl, a ač tísněn, stihl přihrát do změti těl před Čiliakovou brankou. Tam si sjel a důrazně udělal prostor Martin Novák, v čase 59:52 prostřelil ležícího Čiliaka a svým druhým gólem v zápase daroval Ústí všechny tři body.

Takový konec nečekal snad nikdo, ani hosté. Modrožlutá střídačka propukla v euforii a domácím nevěřícně sklesly hlavy. Ústí po dvou přesilovkách využilo nekoncentrovanost soupeře a kuriózním gólem v posledních vteřinách rozhodlo utkání ve svůj prospěch.