O s t r a v a - Domácí hokejisté Sarezy měli být podle papírových předpokladů mírným favoritem tohoto zápasu, ale realita byla nakonec jiná. I přesto, že začátek zápasu patřil jednoznačně domácím, tak góly stříleli ústečtí. Tato skutečnost srazila domácí hráče a od poloviny úvodní části začali hrát katastrofální hokej s mnoha chybami v obranné fázi. Ústí také nepředvádělo žádný krásný hokej, ale na dnes tragickou Sarezu jim jejich výkon stačil. Po dvou třetinách vedli hosté již o sedm branek 0:7. Až v závěru poslední části se prosadili i domácí, kteří tak zkorigovali výsledek na konečných 2:7.
pá 12. 10. 2007
HC Sareza Ostrava
2:7 0:3, 0:4, 2:0

Branky a nahrávky: 56. Suchý (Vajda R.), 60. Kopáč (Belanec) - 4. Brož (Hanzl), 5. Regner (Mizera), 14. Regner (Kauschitz, Procházka), 31. Bacovský (Hanzl, Novák), 36. Salač, 36. Kočí (Svitavský, Vernek), 39. Svitavský (Kočí). Rozhodčí: Mikula - Mrákava, Mikler. Vyloučení: 9:7, navíc Novák (UNL) 10 min. OT. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:7, 2:7.

HC Sareza Ostrava: Gleich (od 36. Kuchař) - Měkýš, Pindur, Parma, Vajda D., Poláček, Mikulík, Lyčka, Suchý - Šofer, Mocek I., Kasalík, Belanec, Barčák, Adámek, Kotala, Hanke, Kopáč, Jelšík, Vajda R., Široký.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Dvořák, Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Procházka, Brož - Janíček, Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Svitavský, Bacovský, Novák, Vernek, Salač, Místecký, Chládek.

Úvod zápasu patřil domácím hráčům. Již ve druhé minutě se ocitl sám před gólmanem hostí Jiří Šofer, ale nadvakrát trefil jen beton gólmana. O minutu později pálil nejprve od modré čáry Suchý a poté ještě byl v šanci Ivo Mocek, který střílel z levého kruhu. Ústí vypadalo ze začátku velmi zakřiknutě. Ale v čase 3:33 se přesto dočkali úvodní branky hosté, když Vladimír Brož vypálil od modré ránu, která zapadla až za Gleichova záda. Neuběhla ani minuta a v čase 4:11 musel lovit domácí brankář puk ze své sítě již podruhé, to když Tomáš Regner vystřelil z mezikruží lehkou a nepovedenou střelu, která však nečekaně prošla Gleichovi mezi betony. Pro domácí to byl obrovský šok, ze kterého se nedokázali do konce zápasu vzpamatovat. V minutě šesté jel na Dědka Kastlík, ale vystřelil těsně nad branku. V 8. minutě stáli Hanke s Kasalíkem před ležícím Dědkem, ale ani jeden z těchto hráčů ho nedokázal překonat. V téže minutě předvedli domácí ukázkovou kombinaci, ale bohužel pro ně, bez gólového efektu. V čase 13:39 využili hosté již druhou přesilovou hru – domácí obránci nechali před Gleichem příliš mnoho prostoru pro Tomáše Regnera, který již potřetí prostřelil domácího gólmana. Poté měla Sareza možnost zahrát si dvě přesilové hry za sebou, ale nevypracovala si žádnou, ani sebemenší šanci a její hra byla stále více nervóznější. V 19. minutě vypálil dělovku od modré čáry hostující Hanzl, ale Gleich naštěstí jeho ránu viděl. V první třetině byli sice domácí aktivnější, ale Ústí spadla do branky snad každá střela.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté dvojnásobnou přesilovou hru, ve které si vytvořili slušné šance. Ve 21. minutě se před Gleichem ocitli osamoceni Hanzl s Bacovským, ale ani jeden nedokázal v jasné příležitosti překonat ležícího gólmana. V téže minutě vypálil z pravého kruhu Musílek, ale Gleich předvedl výborný zákrok. Ve 24. minutě předvedl ve vlastním oslabení nevídaný kousek hostující útočník Bacovský, který si dělal v útočném pásmu z hráčů Sarezy „dobrý den“. V těchto chvílích se hrál z obou stran tragický hokej bez šancí. Až v čase 30:46 nahrál Hanzl zpoza brány puk k druhé tyči Petru Bacovskému, který se již do poloprázdné brány nemýlil. Ústí dnes předvedlo doopravdy výbornou střeleckou efektivitu – v čase 35:22 předvedl obrovskou hrubku v obranném pásmu David Vajda, při které se zmocnil puku hostující Vlastimil Salač, který vystřelil zcela zpoza brány a Gleich si jeho střelu srazil do branky sám. Po tomto velmi kuriózním gólu raději Gleich „utekl“ z branky a přenechal své místo Martinu Kuchařovi. Ten se ani nestačil rozkoukat a už inkasoval – v čase 35:32 ho překonal nikým nehlídaný Jakub Kočí z pravého kruhu. Ve 39. minutě předvedl opět domácí nemohoucnost Ivo Mocek, který ve velké šanci nedal. Z protiútoku, v čase 38:42 se hosté dočkali již posedmé po obrovské chybě obrany – Jan Svitavský v úniku udělal před Kuchařem blafák a suverénně ho překonal.

Na začátku poslední třetiny byly k vidění opět dvě přesilové hry domácích, ze kterých však vyšla jen jedna velká šance, když Suchý trefil z prostoru mezi kruhy jen tyč Dědkovy branky. Ale jinak předvedená hra obou týmů byla stále na velmi nízké úrovni. Ve 47. minutě střílel nejprve Musílek z pravého kruhu a poté i Novák z blízkosti brankáře Kuchaře. V 50. minutě ujel v oslabení Hanke, který udělal kličku a elegantně zakončil, ale bohužel opět těsně netrefil brankový prostor. V 52. minutě pálili Suchý a Parma od modré čáry, ale jejich střely šly opět těsně nad branku. V 55. minutě netrefil hostující Kauschitz branku z jasné pozice. Z protiútoku tak Sareza trestala – v čase 55:14 se trefil do horní části branky Jiří Suchý po asistenci Radovana Vajdy. V 59. minutě vypálil tvrdou střelu z levého kruhu Hanke, ale Dědek dobře zasáhl. V čase 59:01 došlo ještě ke kosmetické úpravě výsledku – v oslabení ujel Michal Belanec, který nalákal hostujícího gólman k pravé tyči a poslal zadovkou přihrávku na dojíždějícího Jiřího Parmu, který se již do prázdné brány nemohl mýlit. Ústí nad Labem si tak odváží z Ostravy výhru 2:7. Hosté dnes vyprodukovali z minima maximum, když z jejich dvaadvaceti střel skončila třetina v ostravské síti. Zato domácí se dnes dost trápili a měli velká okénka v obraně.