V s e t í n - Další výjezd k dvojzápasu na Moravu, tentokrát na Valašsko, ústeckým juniorům štěstí ani body nepřinesl. Po páteční dvougólové porážce ve Zlíně (3:5), vyšli naprázdno i ve Vsetíně, kde nedokázali vstřelit ani čestný gól.
so 6. 10. 2007, Zimní stadion Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
3:0 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 37. Kadlčík (Ševčík, Kapr), 53. Varga (Plachtovič), 58. Kadlčík (Švaňhal). Rozhodčí: Fiedler - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. Diváci: 340. Střely na branku: 35:17. Průběh utkání: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Kůdela - Holomek, Fabián, Kapr, Farda, Haschka, Lukeš - Rachůnek, Podešva, Hrňa - Ševčík, Švaňhal, Kadlčík - Červenka, Varga, Plachtovič.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Müller, Mizera, Musílek, Šimon, Procházka, Brož - Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Bacovský, Novák, Vernek, Salač, Szabo, Chládek.

Již první minuty utkání 12. kola ELJ mezi juniory HC Vsetín a HC Slovan Ústí n. L. naznačily, že zápas se soupeřem z chvostu tabulky nebude pro Valachy procházkou v růžové zahradě. Hosté začali nebojácně a mimo náznaku šance 3. vsetínské řady nepustili domácí do blízkosti vlastní brány. Na tom nic nezměnila ani přesilovka Valachů, jíž ukončil po minutě faulem Haschka. Ústí bylo ve své zkrácené přesilové hře o malinko nebezpečnější a po nahození jednoho z hostujících obránců a dorážce Regnera puk jen těsně minul pravou tyčku Kůdelovy klece. Od 6. minuty začali přeci jen přebírat otěže utkání domácí, s výjimkou závaru před brankou Slovanu, způsobeného Podešvovou formací, se však Valaši jen stěží dostávali do blízkosti Dědkovy brány. Až minuta devátá přinesla na Lapač konečně trochu vzruchu. Robin Ševčík na útočné modré poslal puk rozjetému Kadlčíkovi, jeho střelu však hostující gólman i s trochou štěstí vytěsnil mimo svou klec. O minutu později pálil z vrcholku kruhu nebezpečně Fabián, i jeho ránu však dobře chytající Dědek lapil. Následně si Valaši zahráli druhou přesilovou hru v utkání, ve které se po Podešvově příhře ocitl sám před ústeckým gólmanem Holomek, rychle se přemístivšího Dědka však ani on nepokořil. Ve 13. minutě přišla další vsetínská přesilovka, avšak nebýt trestu svítícího na časomíře, nikdo by si této skutečnosti nejspíš ani nevšiml. Až v 16. minutě se diváci dočkali dalšího hokejového momentu, když po vyhozeném puku ze vsetínské obrany vystartoval nejrychleji Švaňhal, ale jeho bekhendovému blafáku scházelo přesnější zakončení. V závěru třetiny si ještě přesilovku zahráli hosté, s výjimkou pokusu Hanzla, který v dobré pozici minul Kůdelovu bránu, v ní však Vsetínské příliš nepotrápili.

Jestliže první třetina byla nejen na šance skoupá, v úvodu druhé části hry dosáhla tato realita vrcholu. Ústečtí se zakopali ve středním pásmu a výborným přístupem ke vsetínským hráčům rozbíjeli jejich útočné snahy již v zárodku. Sami hosté pak o ofenzivní stránku hry neprojevovali žádný zájem, a to ani v přesilovkách. Důkazem budiž fakt, že ve dvou přesilových hrách v rozmezí 25. až 30. minuty vyslali na domácího gólmana pouhopouhou jednu střelu. Přesto to mohli být právě Ústečtí, kdo se dostal do vedení, když střelu Salače Kůdela vůbec neviděl, naštěstí pokus hostujícího hráče pouze prosvištěl kolem pravé tyče vsetínské branky. Zhruba v polovině zápasu Vsetínští konečně pochopili, že při stávajícím stylu hry jim nejspíš pšenka nepokvete a přeci jen zlepšili svůj pohyb po ledové ploše. Důsledkem toho byla zvýšená aktivita v obraném pásmu Ústeckých a s tím přišly i šance. V největší se Varga šikovně obtočil kolem brány, jeho křížnou přihrávku však nedokázal Švaňhal usměrnit do poloodkryté brány. Poté si Valaši vykoledovali výhodu jednoho muže v poli, z přesilového zámku však vytěžili jen několik nepřesných střeleckých pokusů. Když se pak vyloučený Musílek vracel z trestné lavice, doputoval k němu vyhozený puk, než však stihl nabrat rychlost, ve své cestě vstříc brance Vsetína, byl odblokován vracejícími se obránci domácích. Následující minuty pak opět nabídly již známý obrázek marné snahy vsetínských hráčů projít s pukem přes zhuštěné střední pásmo a až ve 36. minutě přišla přesilová hra, jenž konečně ukončila Vsetínské trápení. Valachům se v ní podařilo zamknout hosty v jejich obraném pásmu a v čase 36:24 se dočkali gólu, když Ševčíkovu ránu z pravého kruhu těsně před gólmanem tečoval Kadlčík - 1:0. Po inkasovaném gólu to chvíli vypadalo, že se Ústí přeci jen vytáhne ze své obrané ulity, po minutovém obléhání domácí brány se však zase rychle vrátili k osvědčené taktice. Přesto se Valaši ještě do konce třetiny dostali do tří slibných příležitostí, ale s další Ševčíkovou ránou tečovanou Kadlčíkem si tentokrát ústecký gólman poradil a rychlý výpad dua Podešva – Hrňa skončil na ústeckých obráncích. Do největší šance se pak v posledních sekundách třetiny dostal Varga, po křížné přihrávce však z kroku netrefil odkrytou bránu hostů, do šaten tak šli domácí jen s těsným náskokem 1:0.

Do závěrečné části hry vstoupily oba celky ve čtyřech, avšak když po minutě hry zavítal na trestnou lavici za zdržování hry ještě Brož, naskytla se Vsetínským bezmála minutová výhoda hry čtyř proti třem. Valaši však s touto výhodou naložili prachbídně a o nic lépe si nevedli ani následné v 37 sekund trvající přesilovce pět na tři, v níž se vůbec nedostali ke střele. Teprve při hře v pěti na obou stranách se opět zablýskalo, jenže Podešva volil místo střely z první do odkryté brány zpracování, takže se brankář Dědek stihl lvím skokem přemístit a Podešvův následný pokus vykrýt. Krátce před polovinou poslední části hry přišel jeden z rozhodujících okamžiků zápasu. V minutovém intervalu zbytečně faulovali Fabián a Podešva, načež se hostům naskytla jedinečná příležitost šedesát sekund trvající výhody dvou mužů v poli. V ní Valachy podržel gólman Kůdela. Ten nejprve vykopl bruslí dobře mířenou ránu Procházky od modré, o několik okamžiků později pak mrštným skokem zabránil ve skórování Novákovi, jenž byl po rychlé Ústecké kombinaci zcela sám u levé tyče vsetínské svatyně. Na víc už se hosté v této početní výhodě nezmohli, od této chvíle se však diametrálně změnil obraz hry. Slovan ve snaze o vyrovnání konečně upustil od své obranářské taktiky a z dosud nezáživné podívané se jakoby mávnutím kouzelného proutku stala rychlá hra přelévající se od branky k brance. Více prostoru na ledě svědčilo očividně především Podešvově lajně, která několikrát zle motala hostující obránce v jejich obraném pásmu. I hosté se snažili, bohužel pro ně se však ukázalo, že ofenziva jejich největší zbraní rozhodně není a většina jejich útoků tak končila na obraně domácích. Až 53. minuta ale přinesla do vsetínských řad uklidnění. Plachtovič elegantně obkroužil branku a jeho nahození do skrumáže na brankovišti pohotově přetavil ve druhý domácí gól David Varga - 2:0. V zápětí si navíc Valaši mohli zahrát další přesilovou hru, ani tuto početní výhodu však rozhodně nelze označit za vydařenou. V minutě 58. ale přeci jenom ještě jednou udeřilo. Hbitý Kadlčík se protáhl po levém křídle a jeho pokus propadl, do té doby výbornému Dědkovi, výstrojí až za brankovou čáru - 3:0. Poslední minuty přinesly již jen několik vyloučení na obou stranách, na výsledku se však již nic nezměnilo. Ústečtí si tak přes svůj velmi dobrý defenzivní výkon připsali další utkání bez bodu a po nulovém víkendu na východě Moravy budou muset trenéři zapracovat především na ofenzívě, aby pozvedli mužstvo z nebezpečných sestupových vod. Naopak Vsetínští si o tomto víkendu připsali plný bodový zisk, a to i přesto, že herně rozhodně nepředvedli své nejlepší výkony, o to víc je však třeba ocenit bojovný a týmový výkon, za nějž si své body bezesporu zasloužili.