Ú s t í n/L. - Ve svém sedmém vystoupení v juniorské extralize se Lvíčata dočkala premiérového tříbodového zisku. Proti brněnské Kometě se poprvé prosadila na konci 1. třetiny, v oslabení skóroval Hanzl. V prvních minutách prostředního dějství přidali domácí další dvě branky a byli na koni. Ve 48. minutě dal Kometě naději Kožár a z následného tlaku vytěžili hosté branku na 3:2. Závěrečné minuty se Brno zuby nehty drželo před brankou Ústí, ale v 60. minutě potvrdil výhru Lvíčat 4:2 při power-play hostí střelec utkání Hanzl.
pá 28. 9. 2007
HC Kometa Brno
4:2 1:0, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 19. Šrámek (Regner), 21. Hanzl (Bacovský), 25. Regner (Szabo), 60. Hanzl - 49. Kožár (Popolanský), 54. Staša (Žalud). Rozhodčí: Froněk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 8:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Procházka, Zachar, Brož, Musílek, Šimon, Mizera, Műller - Novák, Hanzl, Bacovský - Salač, Kauschitz, Regner - Šrámek, Szabo, Kočí - Vernek, Svitavský, Chládek.

HC Kometa Brno: Hubačka - Žalud, Vejvar, Babic, Vozdecký, Reschowský, Pospíšil, Koš, Skočovský - Svoboda, Mišura, Krejčí - Grmela, Stehlík, Zima - Kožár, Popolanský, Smolík - Štěpánek, Jarůšek, Staša.

Do utkání se jako velká voda přivalili hosté, hned na úvod se ze strany zjevil před domácím gólmanem Dědkem Svoboda, vzápětí tentýž hráč nabíjel na projektil těžkého kalibru Vozdeckému. Štěstí pak zkoušel ještě Stehlík, který se proháčkoval až k brankovišti, ale jeho pas zblokoval obětavý Mizera. Postupem hry domácí srovnali krok a bruslařská převaha hostí byla rázem pryč. Největším problémem obou mužstev bylo dostat se před brankáře soupeře. Ve 12. minutě se to v přesilové hře podařilo dvojici Bacovský-Hanzl, z velkého závaru před gólmanem Hubačkou létala série dorážek, až se k odraženému puku přiřítil kapitán Musílek a jeho střelu z kruhu na vzdálenější tyč musel Hubačka tlumit svou vyrážečkou. K početní výhodě se dostali i hosté, po buly pálil z mezikrůží ostrými jen těsně vedle Svoboda. V další početní výhodě Komety, kdy si 2+2 minuty za hru vysokou holí odpykával Salač, se prozměnu přihlásili o pozornost domácí. V 19. minutě přenesli hru do útočného pásma Hanzl se Šrámkem, který z mlýnice v brankovišti vydoloval puk a v oslabení zavěsil - 1:0.

Z kraje prostřední části se Lvíčata opět nastěhovala do těsné blízkosti Hubačky a nedůslednost brněnské obrany potrestal dorážkou do šibenice Hanzl - 2:0. Začátkem 25. minuty bila na poplach znovu obrana hostí a ze zapovězeného území před brankou vyrejžoval třetí branku Regner. Velkou příležitost zahodili hosté v polovině utkání. Po útočném výpadu našel Popolanský na kraji brankoviště nehlídaného Kožára, tomu však před odkrytou klecí vypověděl puk poslušnost. Vzápětí se na trestnou lavici odporoučel Stehlík a velký tlak Ústeckých musel řešit faulem gólman Hubačka. Ani následná krátká přesilovka 5 na 3 pro Lvíčata gólová nebyla. V závěru třetiny ještě jednou domácí sahali po gólu, ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku Komety na červené čáře Regner, ale v závěru svého úprku nedotáhl bekhendový blafák.

První příležitost v poslední třetině si připravili žlutomodří. Jako had vyklouzl brněnské obraně od zadního hrazení Novák, naservíroval před branku Bacovskému, který ovšem uklidil kotouč jen do Hubačovy výstroje. Následnou profesorskou hru domácích Brno rychle potrestalo. Lví obrana zapomněla na zadní vrátka a bombu Popolanského vrátil pod horní tyčku z dorážky Kožár - 3:1. Kometě narostla křídla, agresivitou v osobních soubojích nutila žlutomodré k chybám a držela se v trvalém tlaku. Snaha Brna však postrádala výraznější efekt, a tak své štěstí zkusil nahozením z nulového úhlu na branku Staša, který v 54. minutě dokonale zaskočil Dědka - 3:2. Hosté po kontaktní brance ještě přitlačili, Lvíčata ztrácela pod tlakem puky, odražené kotouče končily zpravidla na holích Komety a domácí se takřka nedostali z obranného pásma. Stoprocentní šanci spálil Stehlík, tváří v tvář Dědkovi mu od hrazení přistál puk na holi, Dědek ale zázračně zasáhl ramenem. V power-play hostí se po bojích ve vlastní třetině zmocnil kotouče Hanzl a bekhendem od červené uzavřel skóre - 4:2.

Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): „Jsme zklamaní. Na začátku utkání se zdálo, že z nás má soupeř obavy, ale my jsme toho nedokázali využít. Měli jsme dvě tři gólové šance, ale nedali jsme. Domácí nás pak potrestali, když nám vstřelili branku při naší přesilovce. Druhou třetinu jsme opět začali inkasovanou brankou. Všechny góly jsme obdrželi z prostoru brankoviště, kde nám chyběl důraz. Teprve za stavu 0:3 jsme si uvědomili, že bychom měli hrát. Soupeře jsme zmáčkli, dali dva góly, ale už jsme nestihli srovnat, ačkoliv šance jsme na to měli. Náš největší problém je, že nedokážeme proměňovat šance.“

Miloš Pecka (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Až na úvodních pět minut, kdy jsme dvakrát propadli, jsme utkání začali dobře. Řekli jsme si, že musíme hrát dobře dozadu a 50 minut jsme měli hru pod kontrolou. Vedli jsme 3:0, ale po hrubé chybě, kdy náš útočník s pukem na červené čáře zahnal beka zpátky do rohu, jsme dostali branku a to mužstvem otřáslo. Soupeř se tím gólem chytil a posledních 10 minut byl ve velkém tlaku. Ke konci utkání jsme pak měli trochu štěstí, ale to my teď potřebujeme. Doteď jsme ho neměli a dnes jsme mu šli naproti. Celé mužstvo to odbojovalo a tři body si zasloužíme.“