Ú s t í n/L. - V 5. kole juniorské extraligy hostila Lvíčata hanáckou Olomouc. Lvíčata se od počátku snažila s Hanáky držet krok, nicméně ve 35. minutě neuhlídala přesilovkovou formaci hostí a Vrdlovec otevřel skóre. Domácí kontrovali ve stejném gardu o chvilku později, na 1:1 srovnal v početní výhodě Kauschitz. Vzápětí však nesoustředěnost domácích potrestala Olomouc druhou brankou. Po většinu poslední části se Lvíčata bránila, několikrát se ovšem pokusila o útočný výpad. Hosté si ale výsledek pohlídali, v 51. minutě navýšil na konečných 1:3 pro hosty Luňák.
pá 14. 9. 2007
HC Olomouc
1:3 0:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 37. Kauschitz (Salač, Musílek) – 35. Vrdlovec (Coufal), 37. Musil (Sršeň), 51. Luňák (Vrdlovec, Janáček). Rozhodčí: Petružálek – Vitík, Mašek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 75. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Tichý - Procházka, Mizera, Brož, Musílek, Macaj, Zachar - Novák, Hanzl, Bacovský - Regner, Salač, Kauschitz - Kadlec, Svitavský, Fiala.

HC Olomouc: Turek - Janáček, Ustrnul, Ryšánek, Prinke, Musil, Spurný - Vrdlovec, Luňák, Menšík - Skácel, Frieb, Coufal - Sršeň, Pánek, Mališka.

První minuty se nesly v rychlém tempu obou stran. V oslabení dostal puk na modrou domácí Hanzl, ale na konci svého brejku zamířil švihem nad branku. Na druhé straně uvolnil báječnou zadovkou Menšík Luňáka, který však tváří v tvář Tichému selhal. Hostům se pak povedl menší zámek, před branku Slovanu několikrát nahazoval Vrdlovec a Menšík s Luňákem nebezpečně doráželi. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, prakticky se nepřerušovalo. V 10. minutě přihrál v přesilovce ze strany Bacovský do středu Novákovi, jenž zprvní napálil břevno. Domácí si poté museli hledět spíše defenzivy, z které je na chvíli vysvobodil útok Kadlec - Svitavský - Fiala, kterým rychlý protiútok zmařil až brankář Turek. Lvíčata se i nadále snažila těžit z podobných brejků, tvůrčí část hry se nesla v olomouckých barvách. Jednu z pohledných akcí hostí načal v rohu Skácel, před ústeckou svatyni poslal exkluzivní přihrávku, nikým neatakován však Frieb jen vyprášil Tichého výstroj. Poslední pohledný moment se odehrál v režii hostí, ve středním pásmu si vyměnili kotouč Luňák s Vrdlovcem a ten od modré poslal Tichému velmi tvrdý pozdrav.

Po přestávce se připomněli útočníci na obou stranách. Domácí Bacovský se střelou ze strany otřel o boční síťku, na druhé straně se elegantní kličkou uvolnil Skácel a střelou zápěstím protáhl gólmana Tichého. Na začátku 25. minuty žlutomodří špatně vystřídali a vzápětí museli pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. V početní převaze se po střele Sršně zmocnil odraženého puku Mališka, ale místo zívající brány zamířil do brankářovy výstroje. Už při standardním počtu hráčů na ledě se z vlastní třetiny proháčkoval do hloubi obranného pásma Ústeckých Skácel, který křižnou střelou zacinkal na pravou tyč Tichého klece. Ve 34. minutě se snažil ulevit domácí obraně hákováním Mizera, jehož přestupek však bleskově potrestal ranou pod břevno Vrdlovec, který tak vyjádřil předchozí výbornou práci Coufala – 0:1. Záhy po vstřelené brance porušili pravidla i hosté a v přesilovce po ose Musílek - Salač - Kauschitz putoval puk prakticky do prázdné branky – 1:1. Nejspíš ještě slavící ústeckou pětku svými kličkami rozhodil Sršeň, jenž nabídl snadnou pozici Musilovi - 1:2.

Po většinu poslední části určovali obraz hry hosté. Vytrvalým tlakem drželi Lvíčata v obranném pásmu, ale vážnější olomoucké šanci chyběla finální přihrávka. Domácí se snažili o rychlé výpady, jeden takový se povedl Šrámkovi s Kadlecem, ale druhý jmenovaný uklidil dorážku ze slibné pozice do brankářovy výstroje. Lvíčata ještě jednou zavelela ke zteči branky hostí, Brož s Novákem se dostali až před samotného Turka, ale Novák si v poslední chvíli špatně seřídil mířidla. V 51. minutě se prohnal vichr ústeckou obranou, kterou rozebrali Vrdlovec s Janáčkem a zcela nekrytému Luňákovi stačilo před brankou jen nastavit hůl - 1:3. Zbývající minuty utkání se odehrály pod kontrolou hostí z Olomouce, kterým ulehčila roli často nepřesná rozehrávka Slovanu.