Ú s t í n/L. - Zmrtvýchvstání Lvů proti Plzni trvalo jen do 55. minuty. Pak v rohu hřiště přehrál domácí obranu Divíšek a uklidňující brankou přihrál tři body pro Západočechy. Přitom hosté v Ústí vedli po první třetině už 3:0. Domácí se však nevzdali, k aktivní hře přidali i branky. Šaffer a Pavel Janků přiblížili Ústecké na dostřel. Velký rozdíl však byl mezi brankáři obou týmů. Málek při tlaku domácích Plzeň podržel. Po brance Divíška chyboval domácí Přikryl a výsledek pečetil Důras brankou na konečných 2:5.
st 19. 12. 2007
HC Škoda Plzeň
2:5 0:3, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Šaffer (Špirko), 37. Janků (Gýna) - 7. Vampola (Důras), 13. Kubalík (Vampola), 15. Vlasák (Divíšek), 55. Divíšek (Vlasák), 57. Důras (Vampola). Rozhodčí: Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 3583. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (57. Zikmund) - Pojkar, Hořava, A. Novotný, J. Evan, Zeman, Vágner, Gýna, Zápotočný - F. Mrázek, A. Nedorost, Čaloun - V. Novák, Špirko, Šaffer - Janků, Pazourek, M. Havel - Šagát, Martinec, Hašek.

HC Škoda Plzeň: Málek - Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, L. Martinec, Cartelli, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík.

O první třetině lze s trochou nadsázky říct, že zatímco Slovan se snažil hrát hokej, Plzeň střílela branky. Po počátečním oťukávání se k útočným aktivitám více měli Ústečtí. Novotného nahození Málek sice neudržel, ale obránci prostor před ním pohlídali. Plzeňští posléze prověřili Přikryla Šindelem a Matějovským. Na druhé straně střílel z kruhu Hašek, ale ani Šagátovu dorážku Málek za svá záda nepustil. V sedmé minutě se vcelku z nenápadné akce Plzeňských vyklubala gólová, když Petr Vampola vyjel zpoza branky a propasíroval do ní puk mezi tyčí a Přikrylovým betonem. I přes možnosti na obou stranách se stav neměnil další čtyři minuty. Hrálo se ve čtyřech, Lvi byli v útoku, Novák se ocitl osamocen proti třem soupeřům v blízkosti modré čáry, ti ho obrali o puk a vyrazili proti jedinému obránci. Vampola přihrál Kubalíkovi a ten z první trefil bezchybně. Účet prvního dějství uzavírali opět Plzeňští, to když Divíšek udržel puk u hrazení a přesně přihrál nepokrytému Vlasákovi před brankou – 3:0.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté a hned jim to přineslo takřka dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. V té Slovan zatlačili hluboko do obranného pásma, nejblíže ke skórování byl Šindel, který si sjel pro Fabušovu přihrávku, ale Přikryl jeho pokus vyrazil. Naopak se v oslabení pokusil překvapit Čaloun, jeho střela ale neprošla přes obránce. Už v plném počtu se začala aplikovat hra nahoru a dolů. Ale na straně hostí se nezadařilo Důrasovi, domácí promarnili šance Vágnera, Špirka i Čalouna. Ve 29. minutě přeci jen zapršelo i na straně Lvů. Při signalizovaném vyloučení zůstal Šaffer na brankovišti nehlídán a Špirko mu dokázal přihrát. Útočník si položil Málka a zasunul puk do branky. Po obdržené brance se Plzeňští nahrnuli do útoku, ale neujaly se střely Důraze ani Ludvíka ani Benáka. Kracík už už objížděl i Přikryla, když mu puk vypíchl domácí obránce. Ale i Lvi zavítali do útoku, ze skrumáže před Málkem se puk dostal na modrou čáru, odkud ho napálil Gýna, a teč Janků znamenala snížení na rozdíl jediného gólu. Hosté opět zvýšili aktivitu směrem kupředu, ale paradoxně to mohl být Mrázek, kdo by skóroval, gólovou výzvu od Čalouna ale v posledních vteřinách zastavila tyč.

Na začátku poslední třetiny se v oslabení vydali na výlet Vágner s Čalounem, ale puk si vyměňovali tak dlouho až o něj přišli. Na druhé straně unikal Šindel Evanovi, ten ho nakonec přeci jen přibrzdil, ale plzeňský útočník ještě zvládl zakončovat, Přikryl musel hodně rychle srazit berony. Další minuty ale patřily Ústeckým, tlak v útoku vedl až k početní výhodě, v té pálil Pojkar, ale Málek se stihl přesunout. Novotný přihrál Novákovi, jeho střela byla vyražena, vzápětí se ještě dostal k dorážení před brankou, ale ani to nebylo korunováno úspěchem, ostatně stejně jako střela Zemana tečovaná mimo. Špirko přihrál nepokrytému Čalounovi před branku, ale Málek se prostřelit nedal. Pazourek ve slibné pozici přestřelil. Úspěch neslavilo ani Špirkovo sólo až před branku. Ústečtí sice hráli nejlépe za celý zápas, ale nedokázali vstřelit branku. Zákonitě přišel trest. Divíšek vybruslil před branku od mantinelu, kde nechal obránce, druhého objel a vzal to pro jistotu i s brankářem, aby mohl pohodlně zlomit odpor Slovanu gólem do odkryté branky. O dvě minuty později si s Přikrylem pohrál Důras, nejprve se pokoušel zasunout k jedné tyči, pak branku objel, aby u té druhé už zaznamenal úspěch a uzavřel účet utkání.

František Černý (HC Lasselsberger Plzeň): "Mysleli jsme, že budeme pod nějakým tlakem. Ubránili jsme první přesilovku a povedlo se nám dát tři rychlé góly, a to, myslím, rozhodlo o průběhu celého utkání. Nevyužili jsme tam pak přesilovku pět na tři a místo, abychom dali uklidňující gól, tak jsme začali hrát trošku lehkovážně. Ústí se hodně zvedlo a hodně nám zatápělo i na začátku poslední třetiny. Díky tomu, že Roman Málek chytal výborně, jsme se pak ubránili i v oslabení, vedení jsme udrželi a podařilo se nám dát ještě dva góly. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dostali jsme dneska školení v proměňování šancí. Ty naše v prvních sedmi minutách Roman Málek pochytal. Ve druhé třetině jsme ale vstali z mrtvých a ve třetí jsme měli, hlavně v prvních deseti minutách, dost šancí na vyrovnaní. Bohužel se nám to nepodařilo. My jsme zase dostali góly po hrubých individuálních chybách a to pak mužstvo strašným způsobem nalomí. Během první třetiny odstoupil Jirka Hašek, má natažený svalový úpon. Honza Čaloun hrál velmi slušně na to, že to bylo jeho první utkání. Byl dost vytěžovaný, dostal se do dvou šancí, ale neproměnil. Věříme, že se střelecky chytne."