Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi dokázali ve Vítkovicích i napodruhé uspět a po porážce 3:2 v prodloužení vezou z Ostravy cenný bod. Slovan musel v utkání dvakrát dotahovat jednogólový náskok soupeře. Na první Ujčíkův gól odpověděl Rastislav Špirko, na druhý Hubáčkův pak při vlastním oslabení Pavel Janků, který protrhl devitízápasovou šňůru bez gólu. O výsledku nakonec rozhodovalo prodloužení, ve kterém dokázal vítkovický Kuboš využít přesilovou hru za Pojkarovo vyloučení. Zrodil se tak navlas stejný výsledek jako ve třetím kole.
pá 7. 12. 2007, ČEZ Arena
HC Vítkovice Steel
3:2pp 1:0, 1:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 13. Ujčík, 31. Hubáček P. (Hubáček R.), 64. Kuboš (Burger) – 25. Špirko (Novák), 49. Janků (Havel). Rozhodčí: Hradil - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3176. Střely na branku: 48:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Vítkovice Steel: Prusek - Jurečka, Gulaši, Kuboš, Mrázek, Ovčačík, Heš - R. Hubáček, Burger, P. Hubáček - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Tomášek, R. Hruška, Köhler - od 36. do 40. navíc Káňa.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Gýna, Hořava, A. Novotný, J. Evan, Pojkar, Vágner, Klobouček, Zápotočný - F. Mrázek, A. Nedorost, Hašek - V. Novák, Špirko, Šaffer - Janků, Pazourek, M. Havel - Šagát, Martinec, Heřman.

Úvod první třetiny začal zlehka. Oba týmy hrály velice opatrně. Jako první si po necelých dvou minutách hry vyzkoušeli přesilovku hosté. Ale vítkovická obrana byla perfektně připravená a nepustila Ústí do žádné větší šance. Další početní výhodu měli tentokrát domácí. Petr Hubáček ani nadvakrát neprotlačil puk za Přikrylovu tyč. Dále pak od modré pálil Jurečka, ale zazvonila jen branková konstrukce. Na gól si diváci museli počkat až do 13. minuty - obránci hostí nahráli na hůl přímo Viktoru Ujčíkovi, kterému ani nezbývalo nic jiného, než otevřít skóre - 1:0. V závěru první třetiny se ještě Ústečtí snažili vyrovnat. V největší šanci byl Václav Novák, ale pálil mimo soupeřovu bránu.

Druhá třetina začala pěkně zostra. Už po 40 sekundách se do šance dostal domácí Ujčík, ale minul ústeckou branku. Vyrovnávací gól vstřelili Lvi v čase 24:26 - Vítkovičtí špatně vystřídali a za příliš mnoho hráčů na ledě pykal Tomášek. Po skrumáži před domácí brankou dokázal Rastislav Špirko dotlačit puk za brankovou čáru - 1:1. Ústecké gól pěkně nastartoval a několikrát ohrozili Pruskovu bránu, ale velká snaha se jim vymstila ve formě dalších vyloučení. Dvakrát po sobě byl vyloučen Klobouček. Vítkovičtí se řídili heslem něco za něco - v čase 30:11 zapracovala bratrská dvojice Hubáčků- Radek Hubáček nahrál Petru Hubáčkovi, který tak posunul vítkovické hráče do vedení - 2:1. Ústečtí se ale nevzdávali- Havel se pokoušel přelstít Pruska, ale vítkovický gólman zatím tento souboj vyhrál.

Na začátku třetí třetiny měli domácí ještě početní výhodu z předchozí třetiny, ale Ústí si svou klec pohlídalo. Oba týmy velice srdnatě bojovali, ale šance si nedokázali vytvořit. V čase 44:44 byl za vražení na hrazení vyloučen Evan. Domácí už kuli přesilovkové pikle, když se pádem pod nohy provinil Pazourek a poslal tak svůj tým do tří. Domácí ostřelovali ústeckou bránu, ale Přikryl byl vždy na správném místě. V čase 48:22 vstřelili Lvi vyrovnávací gól - Havel vystřelil na Pruska, kterému se kotouč odrazil od betonu přímo na hůl Pavla Janků - 2:2. V posledních deseti minutách třetí třetiny se do šancí dostali jak Ústečtí, tak i Vítkovičtí. Šimíček si se svou lajnou dobře najel k brance, ale obránce Zápotočný dokázal vyhodit do středního pásma. Na opačné straně zkusil štěstí Šaffer, ale ani jemu nebylo přáno dát gól. V základní hrací době se diváci gólu nedočkali a muselo se prodlužovat.

Do prodloužení vstoupili aktivněji hosté. Už od začátku okupovali útočné pásmo. Ale k velké smůle Lvů byl v 62. minutě vyloučen Pojkar za podražení. Domácím se podařilo usadit v útočném pásmu - Burger nahrál na modrou Petru Kubošovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2.