Ú s t í n/L. - Výprask si Lvi přivezou domů ze západních Čech, kde nejenom že nedokázali vstřelit branku, ale dokonce jedenáctkrát inkasovali. Čtyřikrát lovil puk ze sítě Petr Přikryl, zbylý příděl zůstal na Jiřím Zikmundovi. Energie dokázala využít sedm přesilových her a nadchla domácí publikum. Tři asistence si připsal Jakub Grof, bývalý hráč Slovanu.
ne 18. 11. 2007, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
11:0 4:0, 2:0, 6:0

Branky a nahrávky: 2. Melenovský (Grof), 14. Skladaný (Grof), 16. Procházka (Pech), 16. Kristek (Duben), 29. Melenovský (Skladaný), 38. Skuhravý (Grof), 41. Dobroň (Skuhravý), 45. Skladaný (Hluchý), 46. Skuhravý (Kumstát), 53. Padělek (Prošek), 58. Procházka (Pech). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryšk. Vyloučení: 5:8, navíc Hořava (UNL) 5 min (SEK) + DKU. Využití: 7:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 11:0.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Brňák, Hanzlík, Němec, Prošek, Řezníček - Pech, Hluchý, Košťál - Padělek, Kristek, Kumstát - Skuhravý, Melenovský, Bahenský - Procházka, Skladaný, Zucker

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (od 21. Zikmund) - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Novák - Mrázek, Nedorost, Hašek - Šaffer, Martinec, Klimt - Šagát, Špirko, Klobouček

Domácí nastoupili do úvodu podle očekávání útočně naladěni a hned v první minutě si zahráli přesilovou hru. A úspěšně! V čase 1:59 propálil Marek Melenovský z pravého kruhu brankáře hostí po hezké křižné přihrávce od „exlva“ Jakuba Grofa - 1:0. Energii narostla křídla a sebevědomí. Na začátku sedmé minuty se zkušený Řezníček dočkal ovací, když při ztrátě Němcovy hokejky zachránil nebezpečný útok ukázkovým bodyčekem. O minutu déle stáli při Přikrylovi všichni svatí, když na něj ze strany dorážel Košťál tak vehementně, že gólman neudržel ani kotouč, ani vlastní hůl. Ústí se dočkalo první přesilové hry až ve dvanácté minutě. Celé dvě minuty ale Ústí nevyužilo. Nebylo to ovšem proto, že by vsítilo puk, ale naopak. Po faulu na Grofa se síly vyrovnaly a v následující hře v početní výhodě Karlovarští přidali druhý gól. A v akci byl opět bývalý Ústečák Grof. V čase 13:30 vystřelil od modré čáry na bránu. Brankář tuto střelu pouze vyrazil před sebe a Skladaný hodně dlouhou holí do touše jen plácl. Kotouč přeplachtil ležícího Přikryla a od břevna se odrazil do branky - 2:0. To ale Lvi ještě opravdu netušili, co je v první třetině čeká. Hned na to padly další dva góly a zdálo se, že je vše rozhodnuté. V čase 15:14 pálil po zemi Pech z kruhu. Přikryl opět vyrazil kotouč před sebe a z rohu přijíždějící Procházka zasunul puk do prázdné brány. O 45 sekund později nahrál Duben přesně na hůl Kristka, který z pravého kruhu prostřelil Přikryla jak jinak, než po ledě.

Do druhé třetiny už nenastoupil v brance hostí Petr Přikryl ale Jiří Zikmund. Hra se uklidnila a nevelké šance byly vidět na obou stranách. V šesté minutě však ujel Zucker obrovskou rychlostí a Zikmund si mohl připsat první těžší zákrok. Za tento atak odpověděly šelmy přiměřeným způsobem, kdy protiakci na jeden dotek zakončily střelou do tyče. V čase 28:30 přišel další energetický úder. Skladaný s Melenovským si vytvořili drtivý tlak před brankovištěm Zikmunda a po několika dorážkách puk doslova dotlačili za jeho záda a Melenovský si tak připsal druhý gól. Od tohoto okamžiku převzalo iniciativu především Ústí nad Labem a několika šancemi, někdy i z bezprostřední blízkosti, prověřilo do této chvíle bezchybného Mensatora. Poměrně zajímavá situace nastala asi tři minuty před koncem druhé třetiny. Při přesilové hře Karlových Varů dojížděl Klobouček vyhozený puk. Mensator ale vyjel až k modré čáře aby byl u puku dříve, což se mu povedlo. Dojíždějící Klobouček ale nezastavil a domácího brankáře trefil kolenem. Hned na to mu šel Němec důrazně vysvětlit, že toto si na gólmana dovolovat nebude. K překvapení všech si šel sednout jen Klobouček za faul kolenem a Vary měly k dispozici minutovou přesilovou hru 5 na 3. Tu využil v čase 37:53 kapitán domácího celku Václav Skuhravý, který si naznačením nejprve položil Zikmunda a krásně zavěsil pod víko soupeřovy branky.

Zřejmě všech 3080 diváků si říkalo o přestávce. Bude desítka nebo ne? Napovědět jim dal hned v první půlminutě Dobroň, jenž v přesilové hře po přihrávce Skuhravého propálil vše, co ustálo v cestě - 7:0. Následně měli hosté šanci přesilové hry. Opět ale jen půl minuty, síly se srovnaly a pokračovalo se ve hře 4 na 4. Domácí tuto situaci sehráli jako by hráli přesilovku. Hluchý přihrál Skladanému a ten si krásně položil Zikmunda a zasunul za jeho záda. Netrvalo dlouho a Energie přidala další gól. Kumstát si obhodil dva obránce a přihrál najíždějícímu Skuhravému, který se svojí trefou přidal k dalším dvougólovým střelcům dnešního utkání. Celý stadion skandoval „deset, deset“. Jejich přání jim mohli splnit hned dva obránci. Řezníček vystřelil a trefil tyč. Kotouč se od ní dostal k Dobroňovi, který ale netrefil prázdnou bránu. Od této chvíle měl zápas nový náboj - bylo o co hrát. A i tento miniduel Ústí prohrálo. V čase 52:05 se ujal svojí první trefou za Vary Aleš Padělek, který tečoval Proškovu ránu od modré čáry - 10:0. Že by už nebylo o co hrát? Ale ano, Lukáš Mensator bojoval o svoji třetí nulu v sezóně. Dost mu napomohl Petr Hořava, který se nechal vyloučit na 5 minut a do konce utkání za sekání. Čas 57:22 - stav 11:0 a další dvougólový střelec. Milan Procházka si najel na krásnou Pechovu přihrávku z rohu před bránu a překonal bezmocného Zikmunda.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): Chtěli jsme být aktivní od začátku, což se nám dařilo a využívali jsme přesilovky. Jsem rád, že mužstvo se i za stavu 4:0 drželo toho, co jsme si řekli. Mělo pořád chuť dávat góly. Možná jsme si nějaké měli schovat na úterý, ale to bohužel nelze.

Miroslav Mach (Ústí nad Labem): Výhra na Spartě nás samozřejmě nabudila a mysleli jsme si, že bychom mohli bodovat i v Karlových Varech. Hned na začátku jsme ale dostali gól a tím jsme se úplně sesypali. Domácím chci pogratulovat k vítězství a i k tomu, jak si s chutí zastříleli. Naše chyby a nedisciplinovanost jim to umožnily.