Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi nedokázali navázat na páteční výhru. O dva dny později už na domácím ledě nestačili na Pardubice, když padli 1:4. Pro hosty výhra znamená první tříbodový zisk v sezoně. Ústečtí se sice snažili, troskotali na neproměňování brankových příležitostí, navíc hostům za Zikmunda, který poprvé v kariéře odchytal celý extraligový zápas, napadaly podivné puky. Jediný úspěch domácích zaznamenal v přesilovce Tomáš Klimt.
ne 14. 10. 2007
HC Slovan Ústí nad Labem
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
1:4 0:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 33. Klimt (Martinec) - 6. Koukal (Cetkovský), 16. Starý (Posmyk), 27. Sýkora (Blažek), 59. Somík. Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:6, navíc Sýkora (PCE) OT 10 min NESP. Využití: 1:1. Diváci: 5817. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Novotný, Vágner, Ficenc, Hořava, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Mrázek, Liščák, Hašek - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Heřman, Klobouček.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Lašák - Richter, Kolář II, Snopek, Havíř, Posmyk, Linhart, Píša - Sýkora, Blažek, Tvrdík - Somík, Pivko, Ondřej - Starý, Koukal, Cetkovský - Klejna, Rákos, Zohorna - Rolinek.

Komentář

První buly vyhráli Pardubičtí, ale Slovan dobře napadal, přesto se k zakončení akcí první útok nedostal. Na druhé straně zahrozila Blažkova lajna ve třech proti jedinému obránci, ale finální příhra přeskočila hokejku jejího adresáta. Ale ani Ústečtí nezůstali pozadu, Hašek přihrával křižně před branku Mrázkovi, ten na puk nedosáhl. Následnou chybu v rozehrávce potrestali Cetkovský s Koukalem. První jmenovaný zachytil kotouč, obkroužil branku, puk se odrazil ke Koukalovi, jehož střela s pomocí odrazu Martincovy brusle doplula za Zikmundova záda. Pardubičtí od té chvíle tlačili trochu více, Sýkora unikal po levém křídle, Somíkovu střelu kryl Zikmund. Když se Ústečtí nadechli k náporu, konkrétně se činili Klimt se Špirkem, přibrzdila je série vyloučení. To Zápotočného navíc znamenalo zvýšení pardubického vedení o dvě branky, když od modré vypálil Posmyk, puk z pod Zikmunda vydoloval Starý a umístil jej do branky.

Zpočátku druhé třetiny pálil Evan a Klimt zkusil dorazit puk za Lašákova záda, zatím bez úspěchu. Odkrytou branku minul Šaffer, při ústecké přesilovce vypálil tvrdě Sýkora, na druhé straně příhru před branku nezužitkoval Pazourek, Antoš dával na teč před Lašáka, ale ten stihl zasáhnout dřív, než na puk dosáhl Janků. Už v plném počtu hráčů na obou stranách se Petr Sýkora proháčkoval přes obranné pásmo domácích a nedal Zikmundovi sebemenší šanci – 3:0. Vzápětí mimo vystřelil Richter, ale pak už se ujali větší aktivity Lvi. Mrázek nezužitkoval Klimtovu příhru, ač měl před sebou z větší části odkrytou branku. Novotný vypálil od modré, Vágner tečoval mimo. Mrázek byl odstaven z dobré pozice. A ve 33.minutě se zrodila i situace gólová. Zeman vystřelil od modré, ale jeho rána byla zblokována, pomalu klouzala Lašákovi do náruče, když se jí ale ujali Martinec s Klimtem a druhý jmenovaný ji dopravil do branky. Zbylé příležitosti druhé třetiny zůstaly nevyužity, před posledním dějstvím byl tedy stav 1:3.

Do posledního dějství stáhnul trenér Lvů Vladimír Evan hru na tři pětky a hru domácích se tak podařilo oživit. Klimt přenechal puk v útočném pásmu Šafferovi, jeho střelu ale strážce pardubické branky pohlídal. Ondřej s Pivkem působili vzápětí nebezpečně blízko Zikmundova brankoviště. Domácímu Pazourkovi nesedla střela, přesto se puk ocitl jen těsně mimo vzdálenější tyčky. Štírek Špirko se protáhl na střed hřiště, ale Lašák se překvapit nenechal. Na opačné straně hřiště vypálil tvrdě Píša. Róbert Ličščák mohl mít na holi snížení, kdyby mu Klobouček přihrál přesněji. Ústečtí vrhali všechny své síly do útoku, důkazem mohou být obránci Novotný s Vágnerem pohybující se za brankou soupeře. Druhý jmenovaný vybruslil před Lašáka, ale puk se odrazil mimo. Když ani v přesilové hře nedokázal nikdo protlačit puk do pardubické branky, bylo o osudu utkání téměř rozhodnuto. Přesto ještě Zikmund opustil domácí klec, a tak mohl Somík pohodlně zvýšit na konečný stav 4:1 pro Pardubice.

Ohlasy trenérů

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice, a. s.): "Vstup do utkání jsme měli výborný. Hráče jsme upozorňovali na to, že se soupeřem je potřeba bruslit. Nehrát nějak dozadu, ale hrát jako doma. Napadat a ubruslit ty hráče. To se nám dařilo první třetinu, dostali jsme se do vedení, ale pak jsme měli trošku výpadky a dali jsme jim šanci. Podržel nás dnes brankář. Bylo to strašně těžké utkání, od druhé třetiny hrálo Ústí výborně. Začali do nás chodit a měli jsme obrovské problémy. Zaplať pánbůh jsme to dnes už udrželi a na tom týmu je vidět, že už to z nich spadlo. Jsme rádi, že jsme vyhráli a chceme na to vítězství navázat a dostat se z těch spodních pater, kam určitě nepatříme."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání jednoznačně rozhodla první třetina, kdy jsme hráli zbytečně pasivně a veškerou iniciativu jsme přenechali hostům. První gól byl nešťastný, vlastní, ale to k té aktivitě patří. Zvedli jsme se ve druhé třetině, ale, bohužel, úplně se nám tam rozložila sestava, protože k zraněným tam přibyl Martinec s Haškem a tím se nám úplně rozbily útočné řady. Už v Třinci se nám zranil Nedorost, tím se rozpadla druhá pětka. Co se týče Houdka, tak ten odjížděl už do Třince se zraněným kolenem, ale to si doléčil, takže se do sestavy vrátí. Ve třetí třetině jsme pak už nenašli sílu na ten zvrat. I když jsme nějaké šance měli, souvislejší tlak jsme si nevytvořili. Dnes chytal po dohodě s Přikrylem Zikmund, chytal dobře, hlavně v první třetině tam měl hodně práce a za ty góly nemohl. K tomu třetímu gólu. Můžeme se, samozřejmě, dohadovat, jestli byl nebo nebyl z postavení mimo hru. Hráče jsme upozorňovali, že jakmile Pardubice získávají kotouč, Sýkora okamžitě opouští modrou čáru. Hráči to vědí, tam byla naše individuální chyba. Jednou to byl gól a už to nevrátíme."
Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže