Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi podruhé za sebou v domácí aréně nezvládli prodloužení. Se Spartou Praha padli 3:4. Přesto si zisku bodu proti úřadujícímu mistru mohou považovat. Po první třetině sice vedli o dvě branky. Hosté ale otočili a jen minuta je dělila od tříbodového zisku. Nedorost rozjel akci, kterou zajistil Lvům aspoň bod. Po jeho pasu usměrnil puk do sparťanské branky František Mrázek. Prodloužení ukončil 37 vteřin před koncem Jan Hanzlík.
pá 5. 10. 2007
HC Sparta Praha
3:4pp 2:0, 0:1, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. Hašek, 10. Pazourek (Janků), 60. Mrázek (Nedorost) - 22. Štrba (Vaic), 44. Vaic (Ton), 52. Vykoukal (Netík), 65. Hanzlík (Vykoukal). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Čížek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 5932. Střely na branku: 32:50. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Zeman, Evan, Houdek, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Špirko, Martinec, Klimt - Mrázek, Nedorost, Hašek - Šaffer, Heřman, Klobouček.

HC Sparta Praha: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček - Dragoun, P. Nedvěd, Langhammer - P. Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, M. Havel, Hromas – Podlešák.

První třetinu začali aktivněji hosté a jako první si zahráli přesilovou hru, ta ale byla spíše ve znamení nepovedených střel, největší šanci spálil Štrba, který Tonovu příhru odeslal pouze nad branku. V sedmé minutě se tedy naopak zaradovali domácí. Po buly v obranném pásmu ujel po pravé straně Jiří Hašek a jeho střela proklouzla Dubovi mezi betony. Nebezpečně si před Přikrylem počínal Tabaček, který střílel do protipohybu domácího brankáře, ten ale stihl zasáhnout. Od první branky neuplynuly ani tři minuty a úderné duo Janků – Pazourek poskytlo Lvům slušný náskok, Pavel Janků si kličkami získal trochu místa, aby mohl poslat puk na hokejku svého spoluhráče, který se střelou z první nemýlil. Touto brankou si Ústečtí zajistili nejen dvoubrankové vedení, ale i převahu na ledě. Dubovu branku ohrožoval opět Hašek, Špirko střílel rovnou po buly. Sparta se znovu nadechla v početní výhodě, Vykoukal střílel od modré, Vaic se dostal k puku před brankou, ale Přikryl obě situace uhlídal. Poslední zajímavou příležitost první třetiny měl ústecký Pazourek, jeho bekhend těsně minul levý horní růžek Dubovy branky.

Druhé dějství načal opět první útok hostí, Přikryl nejprve vyrazil Nedvědovu střelu, aby si vzápětí musel poradit ještě s Langhammerovou dorážkou. Po následné buly už ale byl na Štrbovu střelu hned po vhazování krátký. Klimt v přesilovce málem překvapil Dubu u jeho levé tyče, dorážel ještě Martinec a vzápětí se dostal ke střele Evan, ta ale už byla zblokována. Na opačné straně kluziště netrefil Melichárek odkrytou branku. Ton se Štrbou si mohli připsat další body, kdyby druhý jmenovaný procpal puk mezi betony domácího gólmana. Langhammer s Podlešákem se utrhli dva na jednoho, přes Hořavu příhra prošla, ale přes Přikryla už střela ne. Domácí Mrázek dvakrát za sebou na Dubu nevyzrál. Nezdařila se ani spolupráce Martince s Klimtem, a tak si Ústečtí Lvi přenesli vedení i do třetí třetiny.

Tu ale opět lépe začali Sparťané. Už v čase 43:13 se radovali z vyrovnání, když v přesilové hře z mezikruží vypálil Vaic. Domácí se ale nevzdali, Nedorost přihrával Mrázkovi před branku, Duba zasáhl. Klimt skvěle vybruslil před branku hostí, ale ani on kotouč do branky neprotlačil., Novotný pálil od modré, Janků nakrátko předával Pazourkovi před branku, ten ale kotouč minul. V polovině třetiny se do úniku dostali sparťanští Netík s Vykoukalem, ačkoliv už to vypadalo, že se Ústečtí stihli vrátit, druhý jmenovaný bezchybně zužitkoval nabídnutou přihrávku. O to, aby vyrovnaný zápas nebyl ztracen, se pokusili zasloužit Klobouček se Šafferem, jehož střela se otřela o konstrukci branky. Ústí zvyšovalo tlak i nadále, Novotný se pokusil střelou po buly napodobit úspěšnou sparťanskou kombinaci, Pazourek a Janků kouzlili na brankovišti. Necelou minutu před koncem ale pronikli za obranu Nedorost a Mrázkem, první přihrál druhému přesně na čepel hole ten puk usměrnil za záda hostujícího brankáře. Po třech třetinách tedy na kostce svítil stav 3:3.

A přišlo na řadu prodloužení. Nejprve se pokusil o průnik Vaic, ale zastavil ho hvizd rozhodčího, který signalizoval ofsajd, Martinec zase ztroskotal na včas se vracející obraně. Sivek pouze vyprášil Přikrylův beton. Ale necelou minutu před koncem prodloužení řekli nájezdům své ne Vykoukal s Hanzlíkem, roztáhli ústeckou obranu dlouhými příhrami a Hanzlík se střelou z první nemýlil, vyprášil horní růžek Přikrylovy branky a zajistil svému týmu dva body.

Marian Jelínek (HC SPARTA Praha, a. s.): "Viděli jsme zápas, který byl pro diváky určitě velice zajímavý. Obzvlášť pro Ústí, protože Sparta tady určitě nebude tak v oblibě, a vzít jí bod, je pro diváky určitě úspěchem. Našemu týmu toho nelze moc vytknout, snad jen to, že jsme neproměnili šance, především v první třetině. Věřím tomu, že zápas by se vyvíjel jinak. Na druhou stranu našemu mužstvu musím složit kompliment, protože otočil z 0:2 a i soupeři, protože velice bojoval a hrál velmi dobře až do konce. S výsledkem jsme spokojeni."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Já musím souhlasit tady s Marianem, protože Sparta měla vynikající vstup do utkání a v těch prvních deseti minutách nás výborně podržel Petr Přikryl. Ujali jsme se vedení a nakonec jsme bodovali. Dnes jsme klidně mohli být bez bodu, mohli jsme mít jeden, dva i tři body. Proto to utkání bylo takové, jaké bylo a pro diváky velice zajímavé."