Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi na domácím ledě padli po napínavé bitvě v utkání 7. kola v duelu se Znojemskými Orly 2:3. Souboj rozhodovalo až prodloužení a v něm Ústečtí inkasovali při vlastní přesilovce. Do nastavení přivedli utkání Lvi až velkým úsilím. Čtyři a půl minuty před koncem srovnal skóre Andrej Novotný. Na úvodní trefu Janků totiž reagovali hosté po minutě, do vedení je pak poslal ve třetí třetině Haman.
ne 30. 9. 2007
Orli Znojmo
2:3pp 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky:13. Janků (Pazourek), 56. Novotný (Pazourek) - 14. Tesařík (Erat), 47. Haman (Čachotský), 63. Chmelíř (Dopita). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:5, navíc Zápotočný 10 min. (NESP). Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4932. Střely na branku: 21:49. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Vágner, Zeman, Evan, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Míka, Nedorost, Liščák - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Mrázek, Hašek.

Orli Znojmo: Kameš - Tesařík, Jareš, Chvátal, Mojžíš, Chmelíř, Kotaška, Vyrůbalík, Švrček - Erat, Dopita, Demel - Selingr, Růžička, Procházka - Plášek, Haman, Čachotský - Beroun, Meidl, Padělek.

Již ve 3. minutě zápasu se do slibné šance dostal domácí Zápotočný, ale hostující obránce na poslední chvíli vložil do jeho střely hůl. Na druhé straně zahrozil nepříjemnou střelou Padělek. V 6. minutě vytvořili hosté před Přikrylem nepřehlednou situaci, ale domácí brankář z ní vyšel vítězně. Hosté se snažili střílet z téměř každé situace, naproti tomu domácí spíše obstřelovali Kamešovu svatyni. V 8. minutě těsná obrana Orlů nedovolila zakončit Neodrostovi a o několik okamžiků později si hosté poprvé vyzkoušeli přesilovku. Ve 13. minutě měli stejnou možnost i domácí Lvi a Pazourek s Janků předvedli, že se jim nesmí nechat ani milimetr prostoru - 1:0. Z vedení se ale domácí těšili pouze 68 vteřin. To se, také v přesilovce, trefil od modré Tesařík, když před brankou skvěle clonil "neodstrčitelný" Dopita. Brzy nato mohli jít hosté do vedení, ale Padělkovu nepříjemnou střelu Přikryl zkrotil. V 16. minutě vyrazil domácí brankář prudkou střelu jen k volnému Eratovi, před nímž zívala odkrytá branka, ale než zkrotil neposedný kotouč, stačil ho Přikryl zalehnout.

Už ve 22. minutě měli domácí další přesilovku, ale nenaložili s ní vůbec dobře. Šanci měli až při hře s plným počtem hráčů ve 25. minutě, když Kameš předvedl výborný zákrok proti Šafferově nepříjemné dorážce. Ve 28. minutě domácí dotírali na Kameše, ale zrazovala je nepřesná koncovka. Vynutili si však faul, ale přesilovku odehráli s nulovou úspěšností. Hra ve druhé třetině upadala do průměru, hrálo se sice nahoru dolů, ale ani jeden tým si nedokázal vytvořit gólovou šanci. Až ve 37. minutě se zprava nebezpečně tlačil před Přikryla Čachotský, ale domácí brankář se překvapit nenechal.

Do první nebezpečné situace ve třetí třetině se ve 43. minutě dostal opět Čachotský, který prověřil pozornost domácího strážce svatyně. Poté se Orli na dlouhé minuty nastěhovali do obranného pásma Lvů a chvílemi jim zle zatápěli. Ve 47. minutě už mohli slavit úspěch. Do přečíslení 3 na 2 se vřítili Plášek, Čachotský a Haman, přičemž posledně jmenovaný našel skulinku mezi Přikrylovými betony - 1:2. Hosté dál hýřili aktivitou a o několik okamžiků později zazvonila tyč domácí branky. Domácí hokejisté se dál úporně bránili a zkoušeli vyrážet do brejků. V 53. minutě našel Janků rozjetého Antoše, ale ten netrefil dobře kotouč. O 2 minuty později se do brejku dostal Nedorost, ale zastavil ho pěkným zákrokem Kameš. Hokejisté Slovanu začali více vystrkovat drápky. V 56. minutě nejprve přestřelil Antoš, vzápětí se nejrychleji v nepřehledné situaci zorientoval Novotný a vystřelil domácím bod.

Do prodloužení vstoupili lépe domácí a při šanci Janků zatáhl Jareš za záchranou brzdu. Hosté sice hráli poté ve 3 proti 4, ale i přesto, po chybě domácí obrany na útočné modré, dokázali, i díky velkému přehledu Jiřího Dopity, který naservíroval Chmelířovi kotouč jak na zlatém podnosu, ze Zlatopramen arény vylovit druhý prémiový bod za výhru 3:2 v prodloužení.

Václav Sýkora (HC Znojemští Orli, a. s.): "Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas, zvlášť po tom, co Slovan získal tři body na Kladně. Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme si řekli, s tím, že budeme aktivní a budeme mít hodně pohybu. To se nám dařilo, ale do vedení se dostali domácí. Nám se podařilo brzy vyrovnat. Tam jsme ale měli brankově vyjádřit ten poměr střel (21:6, pozn.). Ve druhé třetině jsme spokojeni už nebyli. Tam jsme nedokázali soupeře přetlačit. Třetina byla vyrovnaná a bylo tam na obou stranách i málo šancí. Ve třetí se to už opět zvedlo. Zlomový moment, kdy jsme, myslím, nedosáhli na tříbodové vítězství, byly neproměněné dvě velmi dobré šance. Tam kdyby se povedlo odskočit, byla by to jiná situace. Po naší chybě soupeř vyrovnal a v prodloužení jsme byli šťastnější."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes jsme vybojovali bod. Znojmo dnes bylo aktivní a mělo tam dostatek šancí. Já ale musím hráčům poděkovat, že tou urputností a bojovností jsme na ten bod dosáhli. Nakonec jsme měli ještě výhodu přesilovky v prodloužení, takže jsme mohli klidně mít i body dva. Udělali jsme tam špatnou přihrávkou na modré čáře chybu, kde nám z toho odjeli a Jirka Dopita tam s přehledem odvedl vynikající práci. Takže jsme na víc nedosáhli. My jsme přes víkend chtěli mít čtyři body a to se nám podařilo. Jako nováček jsme rádi za každý bod. Co ještě dodat k té chybě v přesilovce na modré? My jsme od 10. minuty třetí třetiny dohrávali na tři pětky, potom už i na dvě, ti kluci jsou v únavě a musí se tam během vteřiny rozhodnout. Vědí, že pokud se to povede, můžeme utkání vyhrát. I taková přihrávka se stane. Tam to skočí a je to..."