Ú s t í n/L., K l a d n o - Blahodárně zapůsobil na Ústecké Lvi návrat forvardů Tomáše Martince s Pavlem Janků. Po jednozápasové pauze naskočili na Kladně a dovedli tým k první tříbodové výhře v soutěži. Slovan soka na jeho ledě zdrtil 5:1, poslal ho na poslední příčku tabulky a zmiňovaní útočníci se podíleli na úvodních čtyřech brankách. Kladno korigovalo až ve třetí třetině za stavu 0:5. Domácí srazila nemohoucnost v přesilovkách. V úvodní třetině hráli čtyři. Bez využití, ba dokonce inkasovali. A pak ještě v první dvacetiminutovce dvakrát.
pá 28. 9. 2007
Rytíři Kladno
HC Slovan Ústí nad Labem
1:5 0:3, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 45. Patera (Hájek) - 6. Martinec (Evan), 11. Janků (Pazourek), 16. Klimt (Martinec), 38. Martinec (Janků), 44. Pazourek (Antoš). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šatava. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2965. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Rytíři Kladno: Orct (16. Lev) - Ševc, Schnabel, Šmach, Štěpánek, Procházka Libor, Nádašdi, Hájek - Horna, Patera, Procházka Martin - Čurilla, Gardoň, Frolík - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Kazatel, Kuchler – Diviš

HC Slovan Ústí nad Labem: Přikryl - Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Evan, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Míka, Nedorost, Liščák - Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Mrázek, Hašek