Kladno - Ústí začalo utkání na Kladně ve velkém stylu, po necelé půl minutě hry skóroval kapitán Antoš. Kladenští srovnali s hosty krok až ve 35. minutě brankou čerstvé akvizice Zdeňka Nedvěda. Krátce po zahájení třetí části dostal domácí v přesilovce do vedení Martin Procházka a vítězství Kladna 3:1 pojistil taktéž v početní výhodě do prázdné branky Pavel Patera.
út 28. 8. 2007
Rytíři Kladno
3:1 0:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 35. Nedvěd (L. Procházka, Kalla), 43. M. Procházka (Patera, Ševc), 57. Patera (Kalla, Ševc) - 1. Antoš (Pazourek). Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Rytíři Kladno: Orct – Ševc, Hájek, Pavlas, Šmach, L. Procházka, Nádašdi, Evan, Štěpánek – Bělohlav, Patera, M. Procházka - Rudovský, Gardoň, Frolík – Horna, Kalla, Nedvěd – Diviš, Čurilla, Kuchler.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund – Houdek, Vágner, Zeman, Hořava, Vomela, Ficenc, Pojkar, Zápotočný – Janků, Pazourek, Antoš – Čaloun, Liščák, Mrázek – Šaffer, Špirko, Klimt – Míka, Slížek, Hašek. <p>

Pro domácí nezačal zápas dobře. Už v 26. vteřině dostal hosty do vedení kapitán Antoš přesnou střelou z levého křídla. V dalším průběhu zápasu mělo Kladno víc ze hry a zvlášť v přesilovkách si vytvářelo šance, které ale stejně jako v předcházejících přípravných zápasech neproměňovalo.

Zaslouženého vyrovnání se Müllerovi svěřenci dočkali až po polovině zápasu. Ve druhé třetině sice Zikmund několikrát i s velkým štěstím vychytal kladenské útočníky, ale na spolupráci Kally s Nedvědem ve 35. minutě už reagovat nemohl.

Když pak na začátku poslední třetiny využil Martin Procházka poprvé přesilovku, šli domácí do vedení. Necelé čtyři minuty před koncem si pak kladenská přesilovková formace gólovou radost zopakovala, výhru potrhl kapitán Patera.

Zdeněk Müller (Kladno): „Měli jsme špatný začátek, při prvním střídání jsme dostali rychlý gól a první třetinu jsme se pak trápili. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a celou druhou třetinu jsme byli v tlaku. Měli jsme sice hodně šancí, ale dali jenom jeden gól. Ve třetí třetině jsme měli stále převahu, tlačili jsme se do útoku a nakonec rozhodli dvěma góly z přesilovek.“