Ú s t í n/L. - Hned v prvním přípravném utkání se na ledě Ústeckých Lvů potkala dvě mužstva nováčků. Domácí extraligoví a mostečtí prvoligoví. V barvách Slovanu se objevily dvě nové tváře. Ta nová patřila odchovanci pražské Slavie Petru Míkovi a ta staronová Jakubovi Suchánkovi. V dresu Mostu se představili i bývalí hráči Slovanu Martin Nosek, Petr Krátký, Milan Buďa a náhradní brankář Lukáš Baroch. Hattrickem se v utkání blýskl Ladislav Slížek, tři kanadské body si připsal Jan Čaloun.
út 31. 7. 2007, Lví aréna
MOSTEČTÍ LVI
6:1 3:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Slížek (Kloz), 11. Čaloun (Hořava), 16. Slížek (Janků, Kloz), 39. Slížek (Kudrna Jiří), 40. Mrázek (Čaloun, Liščák), 43. Liščák (Čaloun, Mrázek) - 4. Kašťák (Gergel). Rozhodčí: Florian - Sichrovský, Biedermann. Vyloučení: 4:8, navíc Liščák (UNL) 10 min. NESP. Využití: 2:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: 30 Přikryl (3 Volke) - 44 Hořava, 24 Houdek, 52 Kudrna Jan, 21 Pojkar, 2 Suchánek, 6 Vágner, 32 Zápotočný, 33 Zeman - 18 Antoš, 11 Čaloun, 26 Hašek, 9 Heřman, 10 Janků, 17 Kloz, 15 Kudrna Jiří, 7 Liščák, 29 Mrázek, 23 Míka, 25 Pazourek, 13 Slížek.

MOSTEČTÍ LVI: Slipčenko - Martínek, Charousek, Krátký, Nosek, Szakal, Plaček, Zenk, Stütz - Buďa, Koláček, Metlička, Urban, Gergel, Kašťák, Plachý, Baran, Zaťovič, Nedrda, Divíšek, Nekvinda.

Hned ve 3. minutě střílel hodně nebezpečně od modré Jan Kudrna, vzápětí zachytil ve středním pásmu kotouč Kloz, posunul na rozjetého Slížka, který nadvakrát otevřel skóre - 1:0. Minutu nato využili hosté zmatku před Přikrylem a Gergel připravil vyrovnávací branku pro Kašťáka - 1:1. Most zvýšil obrátky a další slibnou šanci si vypracoval v 7. minutě. V 11. minutě zatáhl do útočného pásma Hořava, zpoza branky našel Čalouna a ten se z první nemýlil - 2:1. Poté si domácí otevřeli v útočném pásmu doslova střelnici, kterou v 16. minutě korunovali dalším gólem. Pouze 12 vteřin nechal sedět Szakala na trestné lavici Slížek, který tečoval bombu Janků.

Jako první zahrozili ve druhé třetině hosté, když Martínek prověřil střelou od modré pozornost Přikryla. Ve 26. minutě měli domácí možnost hrát téměř minutu dvojnásobnou přesilovku, ale hosty v ní příliš neprověřili. Ještě při přesilovce přišlo zaváhání směrem dozadu a Jan Kudrna musel únik hasit faulem. Poté se hokej ze hry postupně vytratil a kromě střídání brankářů v domácí brance se až do předposlední minuty prostřední části hry na ledě mnoho zajímavého neodehrálo. Ve 39. minutě se proháčkoval až před branku Jan Kudrna, Slipčenko jeho střelu vyrazil pouze ke Sližkovi a ten zkompletoval svůj hattrick - 4:1. Chvíli nato orazítkoval Martínek tyč Volkeho branky. Tečku za druhou třetinou napsal půl minuty před sirénou bekhendem Mrázek, který tak dokončil Čalounovo víření kolem mostecké svatyně.

V úvodu závěrečné třetiny využili domácí ukázkovou akcí na jeden dotek další přesilovku. Po vyšachování mostecké čtveřice střílel do prázdné branky Liščák - 6:1. Ve 47. minutě podklouzl Heřman, k puku se dostala dvojice hráčů v bílém, ale jejich přečíslení dva na nikoho skvělým zákrokem vyřešil strážce domácí svatyně. Poté už se utkání spíš jen dohrávalo. Hosté zazlobili ještě jednou v 52. minutě, při jejich přesilovce, ale Volke byl neprůstřelný.

Ladislav Kolda (HC Most): "Na úvod přípravných utkání jsme měli dost silného soupeře. Spousta našich hráčů, hlavně těch mladších, hrála s takovým soupeřem poprvé, což v některých fázích utkání bylo vidět. Pro nás to bylo dobré utkání, něco nám to ukázalo. Pár šancí jsme si vytvořili, ale nelze z tohoto utkání dělat nějaké závěry."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vyhráli jsme první utkání, nikdo se nezranil, takže to vidím pozitivně. Škoda jen, že ráno onemocněl Andrej Novotný, takže jsme tam narychlo museli dát Jirku Zemana. Soupeř začal dobře, v první třetině výborně bruslil, snažil se nás atakovat a my jsme měli trochu problémy vyjet ze třetiny. Pak jsme se do toho dostali a hráli v pohodě. Od stavu 4:1 jsme už utkání dohrávali. Petr Míka přišel minulý týden, je tu na zkoušku."