Ú s t í n/L. - Hokejisté pražské Sparty porušili tradici svých přípravných zápasů na ústeckém ledě. Zatímco v předchozích dvou sezónách v Ústí vždy prohráli, letos z mlhy ústeckého ledu vydobyli všechny tři body a do Prahy si odvezli těsnou výhru 3:2
čt 9. 8. 2007
HC Sparta Praha
2:3 1:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Mrázek (Čaloun), 21. Janků (Pazourek) - 6. Švagrovský (Podlešák), 39. Dragoun (Langhammer), 53. Langhammer (Havel). Rozhodčí: Turčan - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3620. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - 24 Houdek, 6 Vágner, 21 Novotný, 2 Hořava, 52 Kudrna Jan, 32 Zápotočný, 17 Zeman, 22 Ficenc - 10 Janků, 25 Pazourek, 18 Antoš - 11 Čaloun, 7 Liščák, 29 Mrázek - 33 Přeučil, 9 Heřman, 15 Kudrna Jiří - 26 Míka, 13 Slížek, 23 Klobouček.

HC Sparta Praha: Štefl - Černošek, Jerofejevs, Protivný, Nedvěd J., Mrázek, Cuník, Vojta, Lukačovič - Zelenka, Nedvěd P., Melichárek - Netík, Vaic, Hromas - Podlešák, Langhammer, Švagrovský - Dragoun, Havel.

Už v 1. minutě střílel po Čalounově pasu nebezpečně Mrázek. Po následném vhazování rozehrál zpoza branky Liščák na Čalouna, ten poslal puk brankovištěm volnému Mrázkovi, který nabídnutou šanci zužitkoval - 1:0. I v následujících minutách hráli domácí s chutí, ale stačil jeden rychlý kontr a po Švagrovského střele se začínalo znovu. Hlediště sice pískalo, neboť se zdálo, že kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru, branka ale platila. Brzy nato si na útočné modré řekl o kotouč pozapomenutý Čaloun, vyrazil do brejku, položil si Štefla a vystřelil. Bezmocný brankář Sparty se nakonec asi dost divil, jak se mu puk dostal do lapačky, neboť ústecký střelec se při kličce dostal dost blízko a nedokázal puk více zvednout. O několik okamžiků později se povedl rychlý průnik do pásma Podlešákovi, ale Zikmunda nepřekvapil. Poté na stadionu zhasla polovina světel, ale po chvíli se pokračovalo. Obě mužstva se pak střídala ve snaze o pokoření protivníkovy svatyně. Ve 14. minutě si velký tlak vynutila Liščákova formace, ale svatyně hostí jejich nájezdům odolala.

Druhou třetinu začali domácí v oslabení. Uběhlo pouhých 33 vteřin, když Pazourek vyslal na zteč Janků a ten tvrdou střelou do víka poslal domácí opět do vedení - 2:1. Poté se hrál rychlý hokej, který se ale postupně ztrácel v mlze. Ve 33. minutě, těsně poté, co Zikmund zlikvidoval nájezd Dragouna, zhoustla mlha natolik, že rozhodčí dali pokyn oběma střídačkám, aby hokejisté svým kroužením po ledě plochu vyčistili. Hra opět nabrala na rychlosti a oba brankáři byli ve stálé permanenci. Ve 39. minutě využili okénka v domácí obraně Langhammer s Dragounem a druhý jmenovaný při přečíslení 2 na 1 prostřelil Zikmunda - 2:2.

Hned během úvodní minuty třetí třetiny nevyužili hosté několik slibných šancí. Ve 42. minutě, při snaze rozehrát kotouč, ho poslal Zikmund přes ochranné sklo a daroval tak hostům poměrně lacinou přesilovku. Během ní se ale žádný z jejich pokusů neujal. Ve 46. minutě zachytil Langhammer puk na modré čáře, ale jeho bombu z první ústecký brankář kryl. Hokej stále brzdila mlha, kterou hráči museli několikrát rozhánět. Ve 49. minutě prověřil v pádu pozornost Zikmunda Netík. O 4 minuty později nechali domácí hokejisté před brankou příliš mnoho prostoru Langhammerovi a ten vymetl horní roh domácí branky - 2:3. Zbylých 7 minut zápasu hosté své vedení zkušeně pohlídali a domácí hokejisty již téměř k ničemu nepustili.

František Výborný (HC Sparta Praha): "Byla to kvalitní příprava. Ústí určitě nebude doma patřit k soupeřům, který bude body rozdávat. Ten kádr dobře posílili a někteří hráči, myslím, ani dnes nehráli. My ten kádr také ještě zkoušíme, hrálo spoustu mladých hráčů, kteří ještě bojují o místo v sestavě. Zatím je to třetí utkání, a každé jsme hráli v jiné sestavě, takže určitě ten výkon půjde ještě nahoru. Do ligy je zatím dost času. Zimní stadion tu prodělal velkou přeměnu, je to tu vidět na každém kroku. Ústí je na ligu připravené, zlobila nás akorát ta mlha. Led je v tomto období takový jaký je, zvlášť když přijde hodně lidí. To bych nerozebíral."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to kvalitní utkání a myslím, že ho poškodila ta mlha. Jak pro hráče, tak i pro diváky. Dnes jsme hráli opět dobře. Škoda, že jsme neproměnili více šancí, ale s hrou jsme spokojeni. Kdybychom hráli už ligu, tak by nás určitě mrzelo, že jsme ztratili body, každopádně si myslím, že jsme si aspoň jeden bod zasloužili. Ve třetí třetině, asi od 5. do 15. minuty, jsme přenechali aktivitu Spartě, méně jsme tam bruslili, a tam si Sparta vytvořila dostatek šancí. Zítra proběhne první zeštíhlování kádru. Je to těžký krok, protože všichni jak tu jsou, poctivě makají nadoraz, ale všechny si tu nechat nemůžeme. Týkat se to bude v první fázi tří až čtyř hráčů."