J i h l a v a - Aktivní nástup hostí vyústil na konci 15. minuty gólem Janků. V druhé třetině přečkal Slovan nápor Jihlavy a trojicí branek si vystřílel vedení 4:0. V samém závěru prostředního dějství domácí alespoň symbolicky zvedli hlavu brankou Čachotského. V závěrečné dvacetiminutovce se na ledě viditelně přiostřilo, i tak se ještě dokázali prosadit střelci na obou stranách. Ústecký gólový účet uzavřel Micka a konečnou podobu dal výsledku domácí Vlk. Finální asistenci si u dvou branek Ústí připsal Jan Kloz, a pomohl tak k vítězství Lvů 5:2. Ústecký Slovan tak již zítra bude moct sérii s Jihlavou ukončit.
čt 22. 3. 2007
HC Dukla Jihlava
HC Slovan Ústí nad Labem
2:5 0:1, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 40. Čachotský (Bakus, Morava), 60.Vlk (Hrbatý) - 15. Janků (Antoš, Grof), 32. Klimt (Kloz, Klobouček), 36. Liščák (Ivan), 39. Slížek (Kloz), 59. Micka (Ivan, Liščák). Rozhodčí: Würtherle - Padevět, Čížek. Vyloučení: 11:11, navíc Fiedler (JIH) 10 min NESP, Morava (JIH) 10 min + OK NESP, Zápotočný (UNL) 10 min NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2810. Střely na branku: 36:44. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Míka, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Pekárek, Klíma, Martinka - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Havel, Kaňkovský, Fiedler - Vlk, Dušátko, Lazorišák - Vach, Hrbatý, Vaškovič.

HC Slovan Ústí nad Labem: Přikryl - Grof, Nádašdi, Jan Kudrna, Ficenc, Hořava, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil.

Komentář

Jihlavský tým vstoupil do utkání aktivněji a Přikryl se měl co ohánět, aby svou svatyni uhájil. Během prvních minut ho zaměstnali postupně Rytnauer, Čachotský a Morava. Ani jeden z nich však neměl při zakončení potřebné štěstí, a tak se ke slovu dostali hosté. „Možná kdyby nám tam něco se štěstíčkem spadlo, mohl se zápas vyvíjet jinak,“ filozofuje Tomáš Čachotský. Janků nejprve protáhl Řehoře střelou na zadní tyč, Antoš pak ležícího gólmana nepřehodil a neujala se ani střela přes obránce z hole Róberta Liščáka. Své štěstí pokoušel i Milan Antoš, ale Řehoř jeho střelu z mezikruží skryl mezi svými betony. Jihlavští obránci zůstali stát jako solné sloupy, když se před Řehořem jako blesk z čistého nebe zjevil volný Hluchý. Jihlavský gólman si však zachoval chladnou hlavu a jedním rychlým vypíchnutím tak svůj tým zachránil. Vyznamenal se i proti Klozově střele od modré i proti Slížkovu pokusu mezi betony. Marný byl i útok Nádašdiho od modré. Za Jihlavu se pokusil odpovědět Kaňkovský, ale jeho pokus byl zblokován. Na druhé straně kluziště projel až před Řehoře volný Přeučil, ale gólmana překonat nedokázal. Neúspěchem skončil i pokus Zápotočného od modré. Síť za Řehořem se rozvlnila až v čase 15:00, kdy Pavel Janků poslal ze sóla puk nad beton padajícího Řehoře - 0:1. Jihlavský gólman se vzápětí vytáhl proti střele Pavla Janků, kterou v akrobatické pozici ve skoku skryl v lapačce.

Ústí vstoupilo do druhé části aktivněji, když Martinec pálil do Řehořova plastrónu. Odpověď Dukly přišla vzápětí. Nejprve se Jonáš Fiedler natlačil před gólmana, ale byl faulován. Z následné přesilovky se Tomáši Čachotkému podařilo jednou trefit tyčku a asi o 20 vteřin později i břevno. Na straně hostí se do šance dostal Hluchý, ovšem Řehořův beton byl na svém místě. Na druhé straně měl velkou šanci volný Rytnauer, ovšem nedokázal přehodit Přikryla. To hosté si s nabídnutou šancí poradili o poznání lépe. Tomáš Klimt pohotovou dorážkou Řehořem vyražené střely zvyšoval na 0:2. Třetí gól se ještě Ivanovi střelou od modré nepodařilo vstřelit, ale o pár chvil později zvedl Róbert Liščák ruce nad hlavu, když z mezikruží poslal puk za Řehořova záda - 0:3. Domácí se ani nestihli oklepat z tohoto šoku a už tu byla další morová rána. Ladislav Slížek z otočky poslal puk za Řehořova záda a k překvapení všech tento puk prošel až do sítě - 0:4. Alespoň o kosmetické zlepšení skóre se postaral Tomáš Čachotský, který ukázkovou ránou poslal puk přesně pod víko Přikrylovy klece - 1:4. „Ze začátku jsme byli lepším týmem. Třeba já jsem tam dal ty dvě tyčky,“ hodnotí úspěšný střelec.

Třetí část začala Ústeckým tlakem. Nejprve Hluchý pálil nad, pak Grof z mezikruží střílel jen do Řehořovy lapačky a sérii šancí zakončil Pazourek střelou do Řehořova plastrónu. Jihlava se stále snažila o malý zázrak, ale Vlk nedokázal doklepnout do prázdné branky rychlou Fiedlerovu nahrávku od modré. Nahrávač Fiedler pak v dalším střídání poslal puk mimo odkrytou branku a zmar domácích demonstrovala i Pekárkova střela od modré. Jihlavě zkrátka chybělo štěstí, což potvrzuje i Tomáš Čachotský „Dostali jsme hloupé góly a soupeř si to už pohlídal," tvrdí. Na druhé straně zahrozil střelou do lapačky ještě Nádašdi, další akce však byli znovu na holích domácích. Morava nejprve pálil od modré do lapačky a pak zahrozil i střelou z úhlu do betonu. Střelou z úhlu Přikryla nepřekvapil ani Dobrovolný. Neujala se ani Vachova střela z otočky. Ke slovu tedy přišel Tomáš Micka a jeho střela proskákala až za Řehořova záda - 1:5. Jihlava se ještě zmohla na gól cti, který si připsal na své konto Petr Vlk - 2:5.

Ohlasy trenérů

Vladimír Evan (HC Slovan Ústí nad Labem): "Do Jihlavy jsme jeli s cílem tohle utkání vyhrát, což se podařilo, a jsme za to rádi. Věděli jsme, že Jihlava si vytvoří tlak, ale my jsme to na začátku udrželi a to asi rozhodlo.“
Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "V jedné chvíli jsme měli během jedné přesilovky dvě nastřelené tyčky, možná kdyby to tam spadlo, byl by osud utkání jiný. Chybělo nám i trochu štěstí.Ústí má silné hráče, kteří jsou dobří na puku, a pokud není v osobních soubojích důraz, tak jsou schopní to sehrát. Zítra vše začíná znovu od začátku.“
Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže