Ú s t í n/L. - Po šesti prohrách v řadě, od loňského semifinále play off, dokázal Hradec Králové s Ústeckými Lvy bodovat. Ve Lví aréně, v rušném a dramatickém utkání, nakonec dominoval 5:4. K vítězství jej nasměroval hlavně snově zvládnutý vstup do zápasu. Radovali se už po první střele na ústeckou branku a ve druhé minutě dokonce v Ústí vedli 2:0. Domácí hnáni zaplněnými ochozy se na zvrat nezmohli. Hosté byli stále napřed a Lvi se ani přes enormní snahu v závěru nedokázali víc než stáhnout chvílemi až tříbrankový náskok na konečný jednobrankový deficit. Tečovaná střela navrátilce do sestavy Jakuba Grofa (na velkém snímku zblokoval střelu Vondráčka) minutu před koncem byla labutí písní domácího závěrečného náporu.
so 24. 2. 2007
Královští lvi Hradec Králové
4:5 1:3, 0:0, 3:2

Branky a nahrávky: 12. Micka (Klobouček), 46. Martinec, 54. Hořava (Klimt, Janků), 59. Pazourek (Grof, Nádašdi) - 1. Roubík, 2. Haluza (Prošek), 18. Volráb (Fink), 43. Haluza (Šinágl, Suchý Pavel), 49. Cetkovský (Toužimský, Roubík). Rozhodčí: Pešina - Sichrovský, Šerý. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 4470. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (49. Zikmund) - Jan Kudrna, Nádašdi, Hořava, Houdek, Ficenc, Zápotočný, Pojkar, Grof - Hluchý, Pazourek, Liščák - Janků, Martinec, Klimt - Ivan, Micka, Klobouček - Slížek, Kloz, Vítek

Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Toužimský, Mocek, Flamík, Hendrich, Burián, Prošek, Lesák, Pazdera - Fořt, Roubík, Cetkovský - Sakrajda, Koudelka, Vondráček - Haluza, Šinágl, Suchý Pavel - Starý, Fink, Volráb

Šokující úvod měl zápas Hradce Králové na ledě Ústeckých Lvů. Již po půlminutě hry trefil Jan Kudrna na útočné modré Roubíka smolně do čepele hole a hradecký útočník z toho vytěžil samostatný nájezd, který v čase 0:37 zakončil gólem - 0:1. Po 106 vteřinách hry byli domácí téměř zralí na ručník. Ztracený puk ve středním pásmu sebral Prošek, vystřelil, Přikryl vyrazil k úplně volnému Haluzovi a ten střelou do odkryté branky domácí totálně zmrazil - 0:2. Další nebezpečná akce hostí v prostoru před domácí brankou přišla v 5. minutě. Teprve poté se do několika vážnějších šancí dostali i domácí. Byli ale ve velkém útlumu a hra se jim nedařila tak, jak by si představovali. Jak je důležité mít ve svém týmu Micku, se domácí přesvědčili ve 12. minutě. Nabruslil si zprava do pásma, u hrazení se zbavil obránce, poté objel další dva hráče a z mezikruží poslal Koutskému svůj pozdrav - 1:2. Naděje na vyrovnání, po kontaktním gólu, domácím ale vydržela pouhých 6 minut. Po další velké chybě nepokryl před Přikrylem nikdo Volrába a za brankou Finka. Spolupráce obou exústeckých hráčů nemohla tím pádem skončit jinak než brankou - 1:3.

Úvod druhé třetiny přinesl tlak domácího celku, zabrzdila ho ale píšťalka hlavního rozhodčího. Následné oslabení domácím žádné potíže nepřineslo, a tak mohli poté pokračovat v ataku hradecké branky. Paradoxně dvě za sebou jdoucí přesilovky od 26. minuty jejich ostří ale notně otupilo, neboť početní výhody se Lvům vůbec nevydařily. Rychlý hokej nahoru dolů pokračoval až poté, co hrála obě mužstva s plným počtem hráčů. Dvě za sebou jdoucí přesilové hry si od 33. minuty vyzkoušeli i hosté. V té první Lvy sevřeli před jejich brankou a Přikryl se měl co ohánět, při té následujícím se Východočechům už tolik nevedlo. Ve 36. minutě jim dokonce ujel do brejku Klimt, Koutský se ale vyznamenal. Ke konci třetiny měli domácí hokejisté výhodu i dvou mužů v poli, všechna jejich snaha ale ztroskotala na neúčelnosti a marnosti jejich snahy.

Na začátku závěrečné části hry dohrávali hosté přesilovku. V rohu útočného pásma vybojoval díky aktivnímu napadání kotouč Klimt, ale jeho šanci, i když nepříliš jistě, Koutský zneškodnil. Ve snaze o korekci nepříznivého stavu domácí trochu zapomínali na zadní vrátka a to se jim stalo osudným ve 43. minutě. Po rychlé akci na jeden dotek pálil pod víko Haluza - 1:4. Zdálo se, že je po zápase, ale domácí hokejisté se nevzdávali. O 3 minuty později se střelec dvou hradeckých branek provinil proti pravidlům a usedl na trestnou lavici. Martincovi trvalo pouhých 11 vteřin, než lišáckou střelou zpoza branky o brankáře přesilovku ukončil - 2:4. Vykřesanou jiskřičku naděje ale sfoukl o 3 minuty později, také v přesilovce, střelou zblízka Cetkovský - 2:5. To už bylo na Přikryla moc a své místo v domácí svatyni přenechal Zikmundovi. Vzápětí zazvonilo břevno hradecké branky po střele Martince. Domácí hokejisté se ani za takto nepříznivého stavu nevzdali a v 54. minutě bombou zpoza kruhu snížil na 3:5 Hořava. V 59. minutě si domácí vyžádali ještě oddechový čas a odvolali brankáře. Powerplay byla navíc umocněna přesilovou hrou. Přesně po minutě napřáhl od modré Grof a jeho střelu těsně před brankou mírně přizvedl Pazourek - 4:5. Závěrečná minuta, ani přes mohutný finiš, však domácím už vyrovnání nepřinesla.

Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): "Očekávali jsme takový hokej i diváckou kulisu. Pro nás měl zápas konečně i šťastný konec. Tím, jak jsme utekli v první třetině, myslím, že zaslouženě. Důležité pro nás bylo, že jsme nedostali pak nějaký kontaktní gól v průběhu druhé třetiny. Na konci jsme si to sice trochu zkomplikovali, ale myslím, že jsme to měli pod kontrolou. Jsme teď sice první, ale tabulka je teď podle skóre, takže bychom museli mít víc bodů. To ale neřešíme, chceme hrát co nejlépe a urvat co nejvíc bodů, abychom neztratili druhé místo."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Když s takovým mužstvem prohráváte tak brzy 2:0, tak to otřese s každým. Nás to poznamenalo na celou první třetinu, kdy jsme se z toho nemohli vyhrabat. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe než soupeř, tam jsme je do šancí pouštěli jen v jejich přesilovkách a nebýt těch dvou prvních gólů, tak si myslím, že to bylo naprosto vyrovnané utkání. Hráče musím pochválit, že to i za toho nepříznivého stavu nezabalili a že hráli až do konce. Ty góly jsme dnes dostali po individuálních chybách. Není to mužstvo jako Havlíčkův Brod nebo Kadaň, která to buď nepotrestají, nebo my jsme schopni je přestřílet."