Ú s t í n/L. - Tradičně úporné střetnutí mezi Ústím a Jihlavou sledovala dnes Lví aréna. Podruhé v sezoně mezi oběma soky nerozhodlo šedesát minut hry. Podruhé za sebou rozhodovaly ve Lví aréně samostatné nájezdy a podruhé za sebou je domácí nezvládli. Jiří Zikmund při nich sice inkasoval jen jednou, ale ústečtí střelci neuspěli, a tak už potřetí v řadě musí poznávat pachuť porážky. Ústečtí se sice ujali už ve 22. minutě dvoubrankového vedení, nehráli však tak dobře, jak vyjadřovalo skóre. Do té doby s velkým respektem hrající hosté se začali více osmělovat a ve třetí třetině zaslouženě vyrovnali. Zvýšené úsilí domácích v závěru ovoce neneslo. V prodloužení zase hostující Bakus trefil tyč.
st 7. 2. 2007
HC Dukla Jihlava
2:3sn 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 20. Janků (Nádašdi, Liščák), 22. Houdek (Kloz) - 31. Hanzal (Rytnauer), 48. Čachotský (Dobrovolný, Řípa), rozh. nájezd Čachotský. Rozhodčí: Froněk - Hauser, Šerý. Vyloučení: 9:8, navíc Jan Klobouček (UNL) 10 min. (NESP). Bez využití. Diváci: 2670. Střely na branku: 37:28 (10:8, 7:11, 14:5, 6:3). Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmnud - Nádašdi, Kolafa, Hořava, Kudrna Jan, Zápotočný, Houdek, Ficenc, Pojkar - Janků, Pazourek, Liščák - Slížek Martinec, Klimt - Hluchý, Ivan, Klobouček – Kloz, Přeučil, Vítek

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Míka, Morava, Dobrovolný, Pekárek, Šmarda, Chvátal, Mrkvička, Martinka - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Řípa, Kaňkovský, Fiedler - Hanzal, Vlk, Lazorišák

Hned v 1. minutě si hokejisté Slovanu vypracovali dvě slibné šance. Hosté odpověděli o 2 minuty později, Fiedler objel branku, ale Zikmunda nepřekvapil. Během prvních 5 minut měla obě mužstva po dvou vyloučených. V následné hře s plným počtem hráčů se hrál oboustranně rychlý hokej. Důležité okamžiky přišly ale až v závěru třetiny. V 17. minutě vyslal Slížek z levé strany nenápadnou bekhendovou střelu na bližší tyč, ale Řehoř si ji pohlídal. Ve 20. minutě, při hře 4 proti 4, vyhráli domácí vhazování v útočné třetině, Nádašdi posunul kotouč na pravý kruh Janků, jehož bomba přes Šmardu div neprotrhla síť - 1:0.

Hned ve 22. minutě nabruslil zleva do útočného pásma Kloz, celé ho objel, přičemž se vyhnul několika hráčům soupeře a nabil mezi kruhy najetému Houdkovi, na jehož volej Řehoř nestihl zareagovat - 2:0. Ve 35. minutě Fiedler užuž překonal Zikmunda, ale kotouč skončil těsně vedle. Vzápětí dostal pas za domácí obránce na modrou čáru Bakus, jeho sólo zastavil betonem Zikmund. Další zaváhání domácích obránců ve 31. minutě už Jihlavští potrestali. Rytnauer s Hanzalem se dostali do přečíslení a po několikeré výměně puků dával druhý jmenovaný do prázdné branky - 2:1. Vzápětí vyrazil na druhé straně do brejku Hluchý, ale dojíždějící obránce mu znesnadnil střelu, navíc proti němu dobře vyjel brankář. Těsně před koncem třetiny měl Hluchý po Ivanově přistrčení další šanci, ale klička do bekhendu mu nevyšla úplně podle jeho představ. Poté ještě pálil od modré Liščák, ale jeho bomba těsně minula branku.

Již po 20 vteřinách vyzval Nádašdi k brejku Janků, ten ale nedokázal přehodit Řehořův beton. Hra se poté několika vyloučeními rozdrobila a ztratila na tempu. Ve 48. minutě, při hře 4 proti 4, se hosté dostali do dalšího ze svých přečíslení a Čachotský střelou pod víko nedal Zikmundovi šanci - 2:2. Brzy poté dostal puk před odkrytou branku Pazourek, ale než si kotouč srovnal, Řehoř se stačil přemístit a vložit do střely beton. Domácí hokejisté stupňovali tempo a před jihlavskou brankou bylo často velmi horko. Hosté se však mohli spolehnout na vynikajícího Řehoře, který svými zákroky držel akcie Dukly velmi vysoko. Vyvrcholení snahy domácích o vítěznou branku přišlo na konci 59. minuty, kdy svůj tým oslabil Morava, ale přesilovka už byla ze strany domácích jedna křeč.

Do prodloužení vstoupili domácí ve 4 proti 3, ale ani minutu trvající přesilovka jim ovoce nepřinesla. Nebezpečno bylo před oběma brankami, více se ale zapotil Řehoř. Protože prodloužení vítěze nepřineslo, přišly na řadu nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Čachotský, a tak si Dukla odvezla, stejně jako před týdnem Mladá Boleslav, dva body za výhru po samostatných nájezdech. Z utkání si odnesl Marek Ivan dva vyražené zuby.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Ty body odtud vezeme zaslouženě. Jsem přesvědčen o tom, že jsme celý zápas tahali za delší konec provazu a náš pohyb a naše aktivita po celý zápas vedla k tomu, že jsme tu zvítězili. Věřil jsem, že utrhneme všechny tři body, protože jsme se do toho nutili dobrým způsobem, měli jsme tam i šance. Samozřejmě i domácí se dostali do určitých šancí, ale jak už jsem řekl, vyhráli jsme zaslouženě."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání pro mě je, samozřejmě, zklamáním. To utkání bylo výborně rozehrané a místo, abychom to dotáhli, tak po dvou stupidních chybách... Tam při tom gólu na 2:1 máme šanci, přečíslení čtyři na tři, nedáme a z protiútoku jedou sami dva na bránu a tam prostě ten Pojkar nemůže vyrazit. Pak máme zase šanci odskočit na 3:1 a inkasujeme zase, kdy tady vyrazí Hořava na jasný puk a je tady přečíslení dva na jednoho a je to 2:2. Za stavu 2:2 tam máme několik šancí, kdy to můžeme ještě urvat, a nedáme ani ty nejvyloženější. Musíme se zamyslet nad naší produktivitou. Vystřelíme 50 střel na bránu a dáme dva góly. Za poslední dva zápasy máme tři góly a to dali dva obránci. V předbrankovém prostoru máme malý důraz. Ta soutěž se sama nedohraje. Jestli chceme udržet první příčku, tak budeme muset v tom nasazení hodně přidat."