Ú s t í n/L. - Prostějovští hokejisté i v dnešním utkání dokázali, že se jim na ústeckém ledě daří. Na podzim obrali Ústí o všechny body. Nyní se Lvi sice už nenechali, ale tři body jim do klína nespadly samy. Museli se o ně strachovat až do samého konce. Rozhodly góly Jana Kloboučka. Jinak střelci neměli dnes příliš dobře seřízená mířidla. Vždyť oba týmy promrhaly dlouhé dvojnásobné početní výhody. Ústečtí se však při své už třetí v utkání nakonec prosadili a zasadili sokovi vítězný úder. Ten ve stejné situaci v závěru výhodou pohrdl. V novém roce tak Lvi nadále jenom vítězí. Celkově už posedmé v řadě, což je nejdelší série v probíhající sezoně.
st 17. 1. 2007
LHK Jestřábi Prostějov
4:1 0:0, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 30. Klobouček (Micka), 53. Klobouček (Kolafa, Ivan), 57. Klimt (Martinec), 60. Pojkar (Martinec) - 51. Hlouch (Říha, Sedlák). Rozhodčí: Fraňo - Jelínek, Bejček. Vyloučení: 11:14. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 2337. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Nádašdi, Kolafa, Hořava, Zápotočný, Houdek, Ficenc, Pojkar - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Martinec, Ivan - Micka, Klobouček, Vítek - Přeučil.

LHK Jestřábi Prostějov: Biegl - Sedlák, Pukalovič, Suchý, Poživil, Doseděl, Podešva - Duba, Říha, Hlouch - Nakládal, Kukla, Škumát - Minařík, Gengel, Korčák - Vymazal.

Hosté hráli brzy přesilovku, při níž se do velké šance dostal Hlouch, ale Zikmund v domácí brance se překvapit nenechal. Domácí se do první nebezpečnější akce dostali až v 6. minutě, když od modré napřáhl Houdek a Biegla, jehož domácí obránce trefil, určitě kotouč dost štípnul. O necelé 2 minuty později se po pěkné souhře dostali do velké šance Klimt s Janků, ale brankář Jestřábů včas přirazil beton k levé tyčce. V 10. minutě se Ivan užuž radoval z gólu. Rozhodčí přerušil hru a zkontroloval polohu kotouče. Ten však ležel pod Bieglem v brankovišti. Domácím se nedařily přihrávky, z čehož těžili hosté a bez velkých potíží drželi domácí z dostřelu. V 18. minutě byl na 2+2 minuty vyloučen Gengel a vzápětí Říha přestřelil ochranné sklo. Domácí tak měli možnost hrát plné 2 minuty přesilovku v 5 proti 3. Nádašdi sice orazítkoval tyč a břevno a Kolafa také břevno, jinak Lvi ale nic nevymysleli.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale bez efektu. Hra byla nemastná neslaná a nebýt hloučku španělských fandů v ústeckých dresech, bylo by asi v ochozech stadionu úplné ticho. Dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku si ve 25. minutě zahráli i hosté. Přestože byli Jestřábi mnohem nebezpečnější, hokejisté Slovanu se ubránili. Ve 30. minutě zatáhl po pravé straně kotouč až před branku Micka, těsně atakovaný dvěma hráči soupeře, a volný Klobouček bez problémů uklidil kotouč do branky - 1:0. Brankář Biegl, jehož zalehl vlastní hráč a skončil bez masky mimo branku, se sice rozčiloval, ale branka platila. Ve 33. minutě zachytil v oslabení Nádašdiho rozehrávku Říha a řítil se sám na Zikmunda. Ten však zachoval chladnou hlavu a jeho pokus zastavil vyrážečkou. Na ledě se poté začalo trochu přiostřovat a trestné lavice téměř nestačily vychladnout. Těsně před sirénou zachytil Poživilovu nahrávku Martinec, ale ani on svůj brejk v branku nepřetavil.

Úvod závěrečné části hry byl opět nepříliš atraktivní. Hrál se úporný hokej, ale domácí postupně získávali mírnou převahu. To však změnila 51. minuta. Za držení protihráče usedl na trestnou lavici Klimt a Hlouchovi stačilo pouhých 10 vteřin, aby početní výhodu střelou do víka zužitkoval - 1:1. Z vyrovnaného stavu se ale Jestřábi radovali pouhé 104 vteřiny. Během té doby usedli na trestnou lavici postupně dva hráči Prostějova a Klobouček ve dvojnásobné početní výhodě střelou po ledě strhl vedení opět na stranu domácích. O 4 minuty později měli stejnou početní výhodu hosté, ale Lvi se ubránili. Co víc, v oslabení 4 proti 5 vyrazili ve dvou proti dvěma Martinec s Klimtem. Druhý jmenovaný projel zleva před Bieglem a zpětným bekhendem našel skulinu mezi tyčkou a brankářem - 3:1. Necelé 2 minuty před třetí sirénou hosté odvolali brankáře. Jejich powerplay byla navíc umocněna, když na trestnou lavici usedl Klimt, ale Pojkar střelou téměř přes celé kluziště do prázdné branky podtrhl účet utkání - 4:1.

(HK Jestřábi Prostějov): trenéři nezastiženi
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes se mi těžko hledají slova. V první řadě bych řekl to, že si tady dva dny na tréninku říkáme, že se na to utkání připravíme a že to utkání nepodceníme, a bohužel, jen jsme si to říkali. Z naší strany to utkání bylo špatné a radost můžeme mít jen z těch tří bodů. To, jak jsme k utkání přistoupili..., to je málo. My hrajeme na první místo, abychom po základní části byli první a nesmíme podcenit ani jeden zápas, i kdyby přijel poslední tým s patnácti hráči. Doufám, že se z toho poučíme a že další zápasy to bude lepší. Dnes jsme kazili přesilovky a nebyli jsme schopni zrealizovat jasné gólové šance. To utkání jsme mohli rozhodnout v první třetině a bylo by po zápase. My se místo toho trápíme celých šedesát minut. Oba bratři Kudrnové mají zranění. Jirka má problém se zápěstím a Honza s loktem. Vypadá to na týden, čtrnáct dnů. Houdek, který měl teplotu, dnes nebyl na rozbruslení, zkusil třetinu, ale nešlo to. Přikryl měl antibiotika, dnes se byl jen rozcvičit a zítra by měl už být na ledě."