Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi zavítali v předposledním kole tohoto roku do Olomouce. Duel s posledním celkem tabulky se však hned od začátku nevyvíjel ideálním směrem. Už v páté minutě využili Hanáci přesilovku. Do vedení je poslal při přesilovce Ondřej Kříž. Lvi v utkání dlouho tápali a krev do žil jim vlil svým gólem ve 36. minutě až Tomáš Micka. Do konec zápasu však už nikdo branku nepřidal, a protože rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byl jediným přesným exekutorem Pavel Janků, a rozhodl tak o druhém bodu pro Slovan - 1:2sn.
so 16. 12. 2006
HC Olomouc
1:2sn 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 5. Kříž (Ministr, Šimo) - 36. Micka (Ivan), 65. Janků. Rozhodčí: Mikula - Machálek, Škach. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Bartoň, Ondrušek, Šafařík, Vyrůbalík, Švrček, - Slaninák, Ministr, Šimo - Čuřík, Najdek, Bouz - Bordowski, Hubáček, Zbořil - Šula

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl – Ficenc, Hořava, Houdek, Kolafa, Kudrna Jan, Nadášdi, Pojkar, Zápotočný - Antoš, Bauer, Hulva - Ivan, Janků, Klobouček - Kudrna Jiří, Martinec, Micka - Přeučil, Slížek, Vítek

Poslední letošní utkání na domácím ledě měli možnost vidět olomoučtí fandové. V roli favorita, který přijel pro povinné vítězství, se představili Ústečtí Lvi. Slovan ale v prvním dějství zdaleka nepřipomínal mužstvo bojující o čelo tabulky, aktivně hrající Mora si zajistila jednobrankové vedení.I druhé dějství mělo obdobný průběh, po řadě olomouckých šancí však padnul gól paradoxně na druhé straně a Lvi vyrovnali. V poslední teřtině už Ústečtí hru vyrovnali, ale gólu se už olomoucké publikum nedočkalo. Po nevýrazném prodloužení přišly ke slovu samostatné nájezdy, z nichž byl proměněn jeden jediný. Pavel Janků rozhodnul o druhém bodu pro Severočechy. Přesto se olomoučtí hráči rozloučili se svým publikem před vánoční pauzou velmi pohledným a bojovným výkonem.

Mora začala hrát velmi aktivně už od úvodního buly, střely Ministra a Zbořila se vešly do první minuty. Úvodní olomoucký tlak byl ale přerušen prvním vyloučením v utkání, které potkalo za hákování Zbořila. Hosté ale v přesilovce nepředvedli nic jiného než marné pokusy o rozestavení se do přesilovkového pětiúhelníku. Ve 4.minutě odešel za stejný prohřešek na trestnou lavici hostující Jiří Kudrna a Mora dokázala vyřknout trestající ortel po jedenačtyřiceti vteřinách. Přihrávku Ministra přetavil v ránu po ledě Ondřej Kříž a hostující gólman Přikryl ji i přes naprosto čistý výhled pustil mezi svými betony do brány 1-0. Mora pokračovala v aktivní hře a hosté jen zdaleka připomínali mužstvo, které bojuje o čelo tabulky. Olomouc si rychlým pohybem vynutila několik dalších faulů, dokázala si vytvořit i řadu příležitostí, Přikryl ale držel Ústí nad vodou. Tak tomu bylo i ve 13.minutě, kdy se po Švrčkově ráně dostali do zakončení ještě Ministr a Bordowski. O tři minuty později si na kotouč sáhnul i Žigárdy, Antoš ale pálil z téměř nulového úhlu. To na druhé straně hřmělo o poznání více, po ráně Kříže měl na holi gólovou dorážku Slaninák. Před první pauzou si ještě zachytali oba gólmani, nejprve se do šance prodral Ivan, Žigárdymu ale usnadnil situaci nedůrazným bekhendem. Na druhé straně pálil z dobré pozice Šimo, i Přikryl ale zachoval klid.

Lvi sice vstoupili do druhé třetiny aktivněji, po faulu Ministra měli dokonce šanci zahrát si přesilovku. Šanci Martince ale obětavým skokem zmařil Ondrušek, následně se pokoušel ztéci olomouckou svatyni Antoš, ale Žigárdy byl připraven. Narůstající ústecký tlak přerušil zbytečným faulem Micka. A Mora se opět dostala na koně. Švrček, Vyrůbalík a Hubáček zasypali Přikryla střelami, ústecký gólman čelil ještě Šimově pokusu a Bouzově dorážce. Olomouc však žádnou z velkých příležitostí neproměnila. V polovině utkání oslabil domácí Ondrušek, ale Lvi nedokázali překombinovat nadšeně bránící olomouckou čtveřici. Ve 36.minutě nastal nečekaný zvrat. Bouz trestuhodně upadl při obrátce ve středním pásmu, do volného prostoru nasprintoval Micka a velmi přesnou ranou vyrovnal skóre 1:1. Lvi náhle začali ovládat hru. Ve 38.minutě ale našli otevřená vrátka v ústecké obraně Najdek s Čuříkem, ale nájezd dva na jednoho neproměnili.

Poslední třetinu začínali Olomoučtí přesilovkou, bylo ale patrné, že hra na tři pětky stála domácí již hodně sil. Ústí toho dokázalo využít a vyrovnalo hru. Začal se hrát velmi rychlý a pohledný hokej s šancemi na obou stranách. Ve vyrovnaném průběhu poslední třetiny měli ale vážnější šance Olomoučtí. Bohužel pro domácí jich nedokázali využít a strhnout vedení na svou stranu. Po brance přímo volala Vyrůbalíkova šance z 50.minuty, Přikryl ovšem na střelu z mezikruží zareagoval šťastným reflexem. O minutu později spálil naopak největší ústeckou šanci Slížek, ve vlastním oslabení vypíchnul kotouč a samostatnou akci zakončil do olomoucké tyče. S narůstajícím časem bylo jasné, že případný střelec branky bude i vítězem zápasu. Obě mužstva nevzdávala útočnou aktivitu, diváci museli být s předváděšnou hrou spokojeni. V závěru třetiny přeci jen došli domácím síly a utkání se dohrávalo v ústecké režii. Vynikající výkon Žigárdyho ale posunul utkání do prodloužení. To bylo spíše odehrané z povinnosti, žádný z týmů se nehnal dopředu, vyčkávalo se na chybu soupeře, té se ale nikdo nedopustil.

Ke slovu tedy přišly samostatné nájezdy. Hned druhý ústecký proměnil Pavel Janků a ustanovil tak vítěze zápasu. Zbývá jen dodat neúspěšné střelce, ze strany hostí to byli Ivan a Slížek, na Přikrylovi naopak ztroskotali Kříž, Bouz i Ministr.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): "Dnes jsme odehráli velice slušné utkání, hráči k němu přistoupili velmi zodpovědně. Proti soupeři z horního patra tabulky se vytáhli, bojovali a vytvořili si více šancí. Bohužel jsme je neproměnili. Jsem vnitřně přesvědčen o tom, že jsme dnešní utkání měli vyhrát. Ale neměli jsme to potřebné štěstí, které by si hráči za předvedený výkon zasloužili. I přes prohru v nájezdech chci ale hráčům poděkovat, s diváky se před Vánocemi rozloučili důstojným způsobem a dokázali, že hokej hrát umí a jsou schopni se měřit s každým. Byla to i taková satisfakce za prohraný duel v Havlíčkově Brodě, který nás velmi mrzí."

Názor ústeckých trenérů se našemu olomouckému zpravodaji nepodařilo získat.