Chomutov - Nejprestižnější severočeské derby opět skončilo porážkou domácího celku. V Chomutově se začaly střílet branky až po první oťukávací třetině. V 22. minutě skóroval ústecký Jan Kudrna, o chvíli později se prosadil Tomáš Micka. Slovan poté přestál ve druhém dějství několik šancí domácích, aby ve 46. minutě zvýšil vedení hostí Janků. Dobře naložení Lvi utekli v závěru Ivanem už na čtyřbrankový rozdíl, ale Chomutov ještě stihl před závěrečnou sirénou alespoň korigovat na konečných 1:4. V tabulce se tak Ústí svému dnešnímu soupeři vzdálilo na pět bodů.
st 29. 11. 2006
Piráti Chomutov
HC Slovan Ústí nad Labem
1:4 0:0, 0:2, 1:2

Branky a nahrávky: 58. Jíra (Kostourek, Chatrnúch) - 22. Jan Kudrna (Martinec), 25. Micka (Kolafa), 46. Janků (Martinec, Hořava), 57. Ivan (Vítek, Kolafa). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 2:7, navíc Slížek (UNL) 10 min NESP, Micka (UNL) 10 min ZHK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a hned v prvních minutách si připravili několik slibných střeleckých pozic. Ústečtí po opatrném začátku zahrozili v 7. minutě, ovšem zato pořádně. Po Grófově střele se strhl závar před chomutovskou brankou, který ovšem i přes množství dorážek zůstal nevyužit. Obě mužstva aplikovala pozornou defenzivní taktiku, a tak stoprocentních šancí nebylo k vidění mnoho. Jednu z nich si po individuálním slalomu vypracoval Charousek, další měl před bránou atakující Kostourek. Oba brankáři, jak chomutovský Horčička, tak ústecký Přikryl, si v první části vedli znamenitě a žádný kotouč za svá záda nepustili. Proto se obě mužstva po dvaceti minutách rozcházeli bez branek.

Začátek druhé části domácí zaspali. Už po minutě překvapila Horčičku, který měl zakrytý výhled, lehká střela Jana Kudrny od modré čáry a ústečtí vedli 0:1. Poté měli hosté přesilovou hru, v níž Klimt s Martincem dokonale rozebrali obranu KLH, ale první jmenovaný trestuhodně netrefil prázdnou bránu. Jenže netrvalo dlouho a druhá branka byla na světě. Střelou z pravé strany se prosadil Tomáš Micka - 2:0. Chomutovští byli evidentně zaskočeni a jakoby se nemohli dostat do tempa. Jednu z mála šancí měl Kostourek, z mezikruží ale netrefil bránu. Ani tradičně silná zbraň, jakou jsou přesilové hry, se dnes domácím zdaleka tolik nedařila. Ve 39. minutě se znovu do ohrožení ústecké brány prodrali Kostourek s Charouskem, ovšem ani jednomu se nepodařilo dostat kotouč za ležícího Přikryla. A tak byl po dvou třetinách stav příznivější pro hosty 0:2.

Ve třetí dvacetiminutovce už se hokejisté z krajského města nikam nehrnuli a neriskovali žádné chyby v obranné třetině. Navíc ve 46. minutě navýšili svůj náskok už na 3:0, když po Martincově přihrávce zasunul puk zblízka do sítě Pavel Janků. Tím bylo o rozdělení bodů prakticky rozhodnuto. Hostující mužstvo je natolik zkušené, aby tříbrankové vedení ve zbytku utkání udrželo. V 57. minutě ještě přidal čtvrtou branku ze samostatného nájezdu Marek Ivan - 0:4. Poté nastala situace v Chomutově snad nikdy nevídaná. Několik jedinců z radikálního křídla chomutovského kotle začalo pálit ústeckou vlajku, dostali se do sporu s pořadateli a následně i s přivolanými policisty. Vrcholem všeho byla světlice vhozená na ledovou plochu přímo mezi hráče. Celou situaci nakonec přišlo řešit zhruba třicet těžkooděnců přivolaných na žádost domácího oddílu. A tak čestná branka Petra Jíry z 58. minuty už nebyla tím nejpodstatnějším. Utkání skončilo chomutovskou porážkou 1:4 a bohužel i velkou ostudou fanoušků.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 44 103
2. Chomutov 44 97
3. Ústí n. L. 44 97
4. Tábor 44 94
5. Příbram 44 87
6. Vrchlabí 43 68
7. Kobra 44 62
8. Most 43 49

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže