Ú s t í n/L. - I podruhé v sezoně zvládli Ústečtí Lvi souboj s vedoucím týmem soutěže. Hradec Králové porazili na vlastním ledě jediným gólem. V oslabení zakončil sólový nájezd Tomáš Martinec chladnokrevnou kličkou do bekhendu. Zatímco v první třetině byla Lví aréna svědkem spousty osobních soubojů a opatrného hokeje, od druhé části se hra zrychlila a oba týmy si vypracovaly zajímavé příležitosti. Brankáři však další ataky ustáli. Východočeši nezvládli pět minut před koncem půlminutovou dvojnásobnou přesilovku a branku v Ústí nevstřelili. Slovan se Hradci přiblížil na tříbodový rozdíl a když zvládne pondělní dohrávku v Ostravě může soka bodově dostihnout.
so 11. 11. 2006
HC Slovan Ústí nad Labem
Královští lvi Hradec Králové
1:0 0:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 36. Martinec. Rozhodčí: Nečas - Mašek, Vitík. Vyloučení: 9:5, navíc Antoš 10 min. (NESP). Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3453. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0.

HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Zápotočný, Jan Kudrna, Pojkar, Kolafa - Hulva, Ivan, Antoš - Přeučil, Slížek, Vítek - Janků, Martinec, Klimt - Klobouček, Bauer, Jiří Kudrna.

Královští lvi Hradec Králové: Dušek - Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Burián, Daňo - Šebek, Roubík, Fišer - Prostředník, Koudelka, Vondráček - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Volráb, Diviš.

Komentář

Už v 1. minutě prověřil pozornost Zikmunda Roubík. Ve 3. minutě vystřelil přes hráče Grof, Dušek vyrazil ramenem. Po opatrnějším začátku se postupně obě mužstva dostala do tempa, nebezpečné akce se odehrávaly před oběma brankáři. Ve 13. minutě zachytil vyhozený puk Janků, prokličkoval až před brankáře, ale Dušek ho vychytal. V 16. minutě ukázal své zrychlení Bauer, obhodil si Mocka a ten ho nedovoleně přidržel. V poslední minutě první třetiny hráli v početní výhodě hosté a vytvořili před Zikmundem pořádný závar. Ve velké šanci se ocitl Volráb, ale nedokázal dobře trefit poskakující kotouč. Těsně před sirénou se do přečíslení utrhli domácí, Dušek však Martincův pokus chytil.

Hned v úvodní minutě druhé třetiny napřáhl zleva Ivan, Dušek vyrazil jen k volnému Hulvovi, na kterého zívala odkrytá branka, ale domácí útočník trefil pouze ležícího protihráče před sebou. O několik okamžiků později zahákoval unikajícího Vítka Haluza. Během následující přesilovky napřáhl od modré Grof a kotouč trefil do obličeje Mocka, kde mu pohmoždil lícní kost a zřejmě zlomil nos. Zraněný hráč byl odnesen z ledu na nosítkách a byl odvezen do nemocnice. Hra se přelévala od branky k brance a oba brankáři byli ve stálé permanenci. Zhruba od 30. minuty si hosté postupně vytvářeli mírnou převahu, domácí hrozili brejky. O všem důležitém v zápase rozhodla 36. minuta. Martinec v oslabení vystihl na modré čáře kličku hostujícího obránce, vyrazil do brejku a kličkou do bekhendu poslal Duškovi puk mezi betony. Hosté se nadechli po obdržené brance k náporu a přerušila ho až přestávka.

Ve 41. minutě si mezi kruhy Hulva bruslí zpracoval prudkou příhru Ivana, pohotovou střelou trefil jen brankáře. Vzápětí na druhé straně nepřelstil Zikmunda Volráb. Ve 45. minutě se do přečíslení rozjeli Roubík s Vondráčkem, Zikmund byl ale bezchybný. Zvýšit vedení Lvů měl možnost ve 47. minutě Klobouček, ale ani nadvakrát puk za Duška nepropasíroval. Za zdržování hry usedl na trestnou lavici v 52. minutě Pojkar. Východočeši se usadili před Zikmundem a nepustili domácí ze sevření. Dokonce se Roubíkovi podařilo vstřelit branku, ale bylo to až okamžik poté, co Hořava skočil do brankoviště a vyrazil branku ze své pozice. Rozhodčí jeho počínání patřičně ocenil a hosté hráli půlminutovou přesilovku v 5 proti 3. Lvi se však dokázali ubránit. Závěrečné minuty zápasy už patřili hostům a jejich snaze o vyrovnání, ale semknutou lví obranu nepřekonali ani v závěrečné powerplay umocněné ještě přesilovou hrou.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (HC VČE Hradec Králové): odmítl se k zápasu vyjádřit

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "První třetina byla oboustranně opatrná, z naší strany hodně nervózní a nepřesná. Ve druhé třetině se hokej zrychlil a začalo to mít větší spád. My jsme se tam dostali do vedení a ve třetí třetině jsme se zaměřili hlavně na bránění výsledku. Můžeme být rádi, že jsme vydřeli vítězství 1:0. Jak my, tak i soupeř, tam měl několik šancí, kdy se mohlo skórovat. Oba gólmani byli pozorní. Dnes jsme to štěstíčko měli větší my. Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení, protože, a to nejen dnes, nás to sráží a vyloučení v závěrečných minutách nám může vzít 60 minut práce. Přikryl má chřipku, doufáme, že bude brzy zdravý. V pondělí jedeme k dohrávce do Ostravy. Doufám, že nepojedeme přes celou republiku zbytečně a že přivezeme body."

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže