Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi odehráli utkání s Olomoucí s řádně nabroušenými drápy. Trenéru Hynkovi se vyplatil tah, kdy zcela zamíchal útočné lajny, které se mu odvděčili osmi brankami. V prvních deseti minutách vrátili Lvům ztracené přesilovkové ostří Ivan s Antošem a zápas nabral jasný spád. Hosté sice ve 23. minutě snížili Bouzem, ale poté proti bezbranné Moře pálili ostrými jen domácí. Dvakrát se tak stalo v dalších dvou přesilovkách a po výsledku 8:1 a zlepšeném výkonu se Slovan vrátil na třetí místo tabulky. Čtyřmi finálnimi pasy se blýskl mladík Jakub Hulva.
pá 3. 11. 2006
HC Olomouc
8:1 2:0, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Ivan (Hulva, Antoš), 8. Antoš (Hulva, Ivan), 28. Vítek (Houdek), 31. Antoš (Hulva, Grof), 39. Klimt (Martinec, Přeučil), 42. Vítek (Slížek, Klobouček), 45. Grof (Hulva, Ivan), 54. Slížek (Houdek, Ficenc) - 23. Bouz (Šafařík). Rozhodčí: Souček - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 9:14, navíc Přeučil (UNL) 5 + 20 min. OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2380. Střely na branku: 49:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Houdek, Ficenc, Jan Kudrna, Zápotočný, Hořava, Pojkar - Hulva, Ivan, Antoš - Klobouček, Slížek, Vítek - Přeučil, Martinec, Klimt - Bauer, Kloz, Jiří Kudrna.

HC Olomouc: Žigárdy (53. - 54. Adamec) - Kříž, Jurdič, Ondrušek, Šafařík, Vyrůbalík, Švrček - Janáček, Bartoň, Smejkal - Sochorek, Kovalovský, Žajgla - Bouz, Barták, Zbořil - Hubáček, Šimo, Čuřík - Šula.

Olomoučtí hokejisté uvízli v zácpě na dálnici D1, na zimní stadion v Ústí nad Labem dorazili až kolem 18. hodiny, takže úvodní bully se o hodinu opozdilo. Už ve 3. minutě hráli domácí hokejisté přesilovku. Po necelé minutě netrefil z kruhu Hulva ideálně puk, ten si to namířil mimo, ale Ivan, který vyjel zpoza branky, ho pohodlně bekhendem usměrnil do sítě - 1:0. V 5. minutě se do přečíslení dostali Přeučil s Klimtem, ale Žigárdy nebezpečnou situaci vyřešil. Poté si první přesilovou hru zahráli i hosté, ale Lvi jim toho moc nedovolili. V následné hře s plným počtem hráčů domácí svým pohybem donutili Hanáky opět faulovat. V 8. minutě nahodil od pravého mantinelu na branku kotouč Hulva, před Žigárdym se přetlačovali Antoš s Ondruškem a jen sám ústecký kapitán ví, jak se puk dostal do branky - 2:0. Domácí hráli dál s velkou chutí, hosté příliš nestíhali, z čehož pramenili i jejich další fauly. První ohrožení domácí svatyně přišlo až v 15. minutě. Po pravé straně si až před branku vybruslil Šimo, ale Zikmundova lapačka byla bezchybná. V 19. minutě vysunul Antoš po pravé straně do úniku Ivana. Žigárdy proti němu vyjel daleko z branky a povedeným zákrokem mu znemožnil zakončit. Několik vteřin před první sirénou napřáhl od modré Ficenc. Trefil však jen Kovalovského, který tak mohl vyrazit do brejku, ale Zikmund jeho akci s přehledem zneškodnil.

Do druhé třetiny vstoupili Lvi s chutí a už po necelé minutě hráli přesilovku. Při ní si vytvořili několik slibných šancí, ale Žigárdy své spoluhráče vždy podržel. Ve 24. minutě, po souboji před olomouckou brankou, klesl k ledu jeden z domácích hráčů. Kotouče se zmocnil po Šafaříkově přiťuknutí Bouz, který svůj brejk zakončil povedenou kličkou do bekhendu - 2:1. Hosté ožili a zkoušeli dál zkorigovat stav, ale domácí hokejisté se z obdržené branky rychle oklepali a uchopili opět otěže utkání pevně do svých rukou. Ve 28. minutě se do puku na modré čáře opřel Houdek a Vítkova teč zapadla přesně kam měla - 3:1. O 3 minuty později ho v přesilovce napodobil po Grofově příhře Hulva a tečoval Antoš. Ve 36. minutě si hokejisté Olomouce zahráli více než minutovou dvojnásobnou přesilovku, ale trojice ústeckých jim toho opět mnoho nedovolila. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny vybojoval puk Jan Kudrna, přes Přeučila a Martince se dostal až ke Klimtovi, jehož bekhendový pokus mezi Žigárdyho betony způsobil výbuch radosti popáté.

Tak, jak skončila třetina druhá začala i ta závěrečná. Už ve 42. minutě nahrál od zadního mantinelu Slížek Kloboučkovi, ten prodloužil na Vítka a proti jeho pohotovému voleji byl Žigárdy bezmocný - 6:1. Kanonáda Slovanu pokračovala i ve 45. minutě, kdy se z mezikruží trefil z první Grof. Lvi byli při chuti a pálili na olomouckou branku jednu střelu za druhou. V 51. minutě se parádně uvolnil Slížek, ale Žigárdy, podobně jako na konci 1. třetiny, vyjel proti němu daleko z branky a znemožnil mu zakončit. Vzrušení přinesla 53. minuta, kdy se  po faulu Janáčka do sebe v pěstním souboji pustili ústecký Přeučil s olomouckým Bartoněm. Přerušení využil olomoucký brankář Žigardy a odjel na střídačku. Zdálo se, že má něco s bruslí. Jeho místo v brance zaujal Adamec, který ale na svou epizodu z ústeckého ledu nebude vzpomínat v dobrém. V přesilovce 4 proti 3 nabil Houdek Slížkovi, jehož prudká střela přes hráče upravila skóre na 8:1. Poté se do branky vrátil opět Žigárdy. Zbývající minuty zápasu se trochu rozplizly při dalších vyloučení a zápas dospěl v poklidu k závěrečné siréně.

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsme rádi, že jsme konečně udělali výsledek, který jsme už potřebovali. Osm gólů jsme naposledy dali v prvním utkání v Boleslavi. Myslím, že to nastartovaly hned ty přesilovky v úvodu zápasu. Tam jsme dali dva góly a tím jsme se uklidnili, a pak jsme hráli tak, jak bychom asi doma měli hrát. V Olomouci došlo ke změně trenéra, nastoupil tam Kamil Přecechtěl, vyhráli dva zápasy, takže jsme určitě nepočítali s žádným lehkým utkáním. Asi se na nich projevila ta nepříjemná cesta, kdy přijeli pozdě, a také hráli ve středu, kdy my jsme odpočívali. Měli jsme v zápase v té době, co jsme dostali branku v naší přesilovce, takové hluché místo. Asi 5, 6 minut, ale jinak jsme hráli dobře. Zápasy jdou v rychlém sledu, takže jsme rádi, že máme v kupě čtyři pětky. Zítra se do tréninku vrátí Pavel Janků. Špička tabulky je hrozně vyrovnaná a každé zaváhání stojí místo v tabulce."