Ú s t í n/L. - Až v polovině utkání, díky dvěma využitým přesilovkám v rozmezí 68 vteřin, domácí Lvi zlomili odpor houževnatě hrající Sarezy Ostrava. Brankami Grofa a Kloboučka odskočili na tříbrankový rozdíl. Náskok ve zbývajícím průběhu utkání s přehledem pohlídali, i když hosty pustili do dvou nájezdů na samotného Zikmunda. Ten však své spoluhráče podržel a v letošní sezoně inkasoval až téměř po osmdesáti minutách v brance. A když Sareza díky Gelačákovi snížila, stačil ještě odpovědět Přeučil a upravil na konečných 5:1. Loňský horší vstup do sezony se tedy zatím neopakuje, Lvi ztratili ve čtyřech zápasech jediný bod.
so 23. 9. 2006
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Sareza Ostrava
5:1 1:0, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Janků (Martinec, Houdek), 29. Grof (Hulva), 31. Klobouček (Grof, Antoš), 43. Antoš (Klobouček), 57. Přeučil (Jiří Kudrna, Houdek) – 44. Gelačák (Baranyk, Sochorek). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 11:13, navíc Přeučil (UNL) 10 min (OT). Využití: 3:0. Diváci: 2560. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Grof, Nadášdi, Zápotočný, Houdek, Kudrna Jan, Kolafa, Hořava, Suchánek - Hulva, Klobouček, Antoš- Janků, Martinec, Vítek - Ivan, Slížek, Klimt - Kloz, Přeučil, Kudrna Jiří

HC Sareza Ostrava: Holeš - Dresler, Vnenk, Ovšák, Buček, Brincko, Tesařík, Buček - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Valušiak - Badžo, Bokroš, Kubala - Janečka, Glas, Gelačák

Komentář

Hned od úvodu utkání se hrálo ve vysokém tempu. Už ve 2. minutě hráli domácí přesilovku, ale ani jednou při ní neohrozili ostravskou branku. Hosté měli poté, už při hře v 5 proti 5, lepší pohyb a dokázali rozbíjet domácí kombinace už ve středním pásmu. V 9. minutě dostali výhodu přesilové hry i hosté, okamžitě zamkli Lvy v jejich obranném pásmu a hrozili i při hře s plným počtem hráčů. Jak je otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš" pravdivé se hosté přesvědčili ve 12. minutě. Po několika šancích před Zikmundem udeřilo na druhé straně. Houdek zatáhl po pravé straně, nahrál k levé tyči Janků a Holeš se nestačil včas přemístit - 1:0. V 16. minutě měli Ostravané velkou možnost srovnat stav, když za katr usedli postupně Klobouček s Přeučilem, ale ani 80 vteřin dlouhá výhoda dvou hráčů jim nepomohla, naopak Martincův únik musel faulem řešit Ovšák.

Do druhé třetiny vstoupili hosté jako blesk. Domácí se dostávali pod tlak a ve 23. minutě si pomohli faulem. V následném oslabení však Zikmund své spoluhráče podržel. Hosté tlačili dál a Zikmund si bezchybné zákroky připisoval i po skončení oslabení. Ve 29. minutě, při přesilovce, zamíchal Grof s kotoučem na modré čáře, rozhlédl se, a když neviděl nikoho, komu by mohl nahrát, vystřelil na ostravskou branku. Holeš zřejmě jeho střelu neviděl a puk skončil v brance - 2:0. Vzápětí se do přečíslení 2 na 1 dostali Janků s Vítkem a posledně jmenovaný orazítkoval horní tyčku. Další přesilovku měli Lvi od 30. minuty. Grof vystřeli ze své parkety a nedůrazně pokrytý Klobouček tečoval za Holešova záda - 3:0. Obrovskou šanci měli hosté hned o minutu později. Nejprve vypálil Badžo, Zikmund si proti němu vyjel daleko z branky a ostravský útočník ho trefil do hrudi. K odraženému kotouči se dostal Valušiak, ale z vrcholu kruhu netrefil zcela odkrytou branku. Zikmund byl bezchybný i minutě 36., kdy si na něm postupně vylámala zuby hned trojice hokejistů. Za zmínku ještě stojí střela Nádašdiho, který rozezněl opět horní tyčku Holešovy branky.

Do závěrečné třetiny už vstoupili Lvi tak, jak jsou na ně jejich fanoušci zvyklí. Okamžitě si vytvořili místy až drtivý tlak, z kterého pramenily fauly hostí. Ve 43. minutě jim na potrestání faulu stačilo pouhých 12 vteřin, když Klobouček nahodil před branku a důrazný Antoš doslova prostřelil Holeše - 4:0. Hosté však nesložili zbraně a už za necelou minutu dokázali snížit. Zikmund se nestačil včas přemístit a Gelačák ho po příhře Baranyka z pravého křídla prostřelil mezi betony - 4:1. Ve 48. minutě se na ledě objevila krev, když Slížka trefil kotouč z bezprostřední blízkosti do obličeje. Dál se hrál rychlý hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. V 57. minutě, při hře 4 proti 4, nahrával od pravého mantinelu před branku Jiří Kudrna a rozjetý Přeučil z voleje div neprotrhl síť - 5:1. V závěrečné minutě ještě dokázal Zikmund zlikvidovat Gelačákův brejk, když ten si ho položil na led, ale brankář Slovanu ještě vystihl jeho kličku.

Ohlasy trenérů

Petr Fabián (sportovní manažer HC SAREZA Ostrava): "Utkání bylo z mého pohledu určitě vyrovnanější než by se podle výsledku mohlo zdát. Domácí rozhodli hlavně v přesilovkách, a mám pocit, že jsme v oslabení dostali snad všechny góly. Na druhou stranu nám takovýto výsledek ukazuje, že i ve vyrovnaném utkání, pokud se přesilovky umí zahrát jednoduše a přímočaře, lze vyhrát i s větším rozdílem. Nastolený trend pískání posílá hráče na trestnou lavici i za neviditelné fauly, takže umění hrát dobře přesilovku bude v zápasech klíčové. Zatím jsme všechna utkání odehráli s přibližně stejným metrem, takže se tomu budeme muset přizpůsobit."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Na rozdíl od minulé sezóny, kdy ten náš herní projev byl výborný, ale nedávali jsme góly, tak ten letošní začátek nebyl úplně podle našich představ, ale bodovali jsme. To je důležité. Ta první třetina byla dnes taková zahřívací. Nevycházely nám přesilovky, nevycházelo nám nic. Tam jsme z minima vytěžili maximum. Od druhé už to byla asi ta hra, jakou si představujeme. Co se týče rozhodčích, tak je to velmi těžké. Oni mají dnes v rukou obrovskou zbraň, protože odpískaný faul nemusí být vůbec faulem a je to na rozhodčím, jak to posoudí. Ta hranice je velice tenká. Snažíme se ty fauly eliminovat. Každopádně se přesilovky snažíme stále pilovat, hodně zápasů budou rozhodovat. Co se týče zranění, tak uvidíme jak na tom bude Láďa Slížek, který utrpěl zranění v obličeji, dále David Pazourek asi ještě do Olomouce nebude a Tomáš Ficenc pravděpodobně asi také ne. Každopádně zítra by se na tréninku měl objevit Jakub Bauer z Varů a Jakub Evan z Kladna."

Fotogalerie

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Litoměřice 48 104
2. Vsetín 48 97
3. Jihlava 48 92
4. Třebíč 48 92
5. Přerov 48 82
6. Sokolov 48 79
7. Slavia 48 78
8. Prostějov 48 77
9. Frýdek-Místek 48 75
10. Kolín 48 75
11. Poruba 48 74
12. Vrchlabí 48 74
13. Ústí n. L. 48 70
14. Šumperk 48 68
15. Benátky n. J. 48 48
16. Havířov 48 39
17. Kadaň 49 1

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže