so 24. 2. 2007
Rytíři Kladno
2:1 1:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Vernek (Slavíček), 24. Ptáček (Vernek, Slavíček) - 31. Dalecký (Čurda). Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Kebrle. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 75. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Dvořák, Sova, Andres, Šulc, Dušek, Zedník, Kubín - Pojezný, Richter, Šaršok - Slavíček, Vernek, Ptáček - Suchánek, Janča, Tuček.

Rytíři Kladno: Pucholt - Látal, Šmíd, Pulchart, Vrba, Kužel - Dalecký, Čurda, Bečvář - Csanyi, Kupec, Hošek - Havlíček, Lipold, Melka.

Zpočátku se hosté jevili jako hokejovější tým, domácí se na ledě trochu hledali. Postupem času se hra vyrovnala. V 11. minutě přenechal Slavíček na pravém kruhu mazácky puk Vernekovi, jehož volej prolétl Pucholtovi pod vyrážečkou - 1:0. O 2 minuty později hráli domácí přesilovku a v ní, i poté při hře s plným počtem hráčů, si udržovali mírnou převahu. V 15. minutě se snažil Janča překvapit Pucholta nenápadným bekhendem, kladenský brankář se však nachytat nenechal. Vzápětí se hosté dostali do přečíslení, ale Dalecký tečí Bečvářovy střely netrefil branku. Ihned poté se podobná akce opakovala, tentokrát stejný hráč nevyužil přihrávku od Lipolda.

Brzy po začátku druhé třetiny hráli hosté přsilovku a dostali Lvíčata pod tlak. Udeřilo však nakonec na druhé straně. Ve 24. minutě našel Vernek z rohu kluziště přesným pasem mezi kruhy Ptáčka, jehož volej prošel Pucholtovi mezi betony - 2:0. Ve 27. minutě vyloučil rozhodčí během 17 vteřin hned dva hráče Kladna. Domácím se ale dvojnásobná přesilovka vůbec nevydařila, ba co víc, mohli při ní po chybě i inkasovat. Ve 29. minutě naskočil ze střídačky za záda ústecké obrany Hošek, jeho sólo zlikvidoval Petrásek. O minutu později se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale domácí brankář tečoval přihrávku a Hošek na kotouč nedosáhl. Dvojí varování si Lvíčata k srdci nevzala a o minutu později je za to potrestal z dalšího brejku Dalecký - 2:1. Kladenští byli poté při chuti a ve 34. minutě, při hře 4 proti 4 domácím zle zatápěli. Poslední slovo před druhou sirénou měli domácí, ale Ptáček trefil jen gólmana

Začátek třetí třetiny přinesl oboustranně aktivnější hru. Ve 44. minutě nevyužili domácí dvakrát za sebou jasnou gólovou šanci. V 51. minutě ujeli Vernek se Slavíčkem na jednoho obránce Rabatu, ale druhý jmenovaný trefil jen Pucholtovu lapačku. Vzápětí na druhé straně slibnou šanci Daleckého zlikvidoval Petrásek. Brzy na to chytil domácí brankář pohotovou střelu Melky z mezikruží. V 54. minutě hráli domácí v oslabení, a že se stav na ukazateli skóre neměnil, mohli děkovat jen svému brankáři. S přibývajícími minutami tlak Kladna narůstal, ale současně se v jejich obraně otvírala okénka, kterými domácí hráči hrozili z brejků. V závěrečné minutě si hosté vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Domácí už ale těsné vítězství udrželi.

Marcel Kučera (HC Rabat Kladno): "My jsme přijeli oslabení, protože máme některé hráče s reprezentací. Další máme zraněné a v průběhu zápasu se zranil další, takže jsme dohrávali jen na čtyři obránce. Současně jsme přijeli pouze s devíti útočníky, takže tím byl ten zápas poznamenaný. Do něj jsme vstoupili, myslím, slušně, ale nedali jsme góly. Někteří hráči začali hrát dost individuálně, což se nám nevyplatilo a v poslední třetině jsme neměli sílu to zvrátit. Ústí hrálo dobře odzadu a i mělo štěstí při našich šancích."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Před zápasem jsme měli trochu obavy, že to ze strany Kladna bude jednoznačná záležitost, protože kromě tří hráčů přijeli prakticky kompletní. Nám de facto chybí dvě řady, které odjely s juniorkou. Kladno ale dnes nehrálo zase až tak dobře. Nevycházely jim střelecké příležitosti, které si vypracovali. My jsme toho dokázali využít, dali jsme nějaké góly, oni pak začali být nervózní a my jsme to už udrželi. Dnes opět zachytal výborně Petrásek, to byl reprezentační výkon. Doufám, že si ti trenéři na něj také vzpomenou. V dobrém světle se ukázali hlavně i ti mladí kluci, kteří by to měli příští sezónu táhnout."