čt 1. 2. 2007
HC Verva Litvínov
3:1 0:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 31. Slavíček (Žák), 53. Janíček (Brož), 60. Místecký - 3. Lindner (Brzobohatý, Klíma). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Voráček - Brož, Hříbal, Dvořák, Dušek, Zedník, Kubín, Andres - Místecký, Richter, Janíček - Vernek, Ptáček, Žák - Slavíček, Pojezný, Šaršok - Suchánek.

HC Verva Litvínov: Bína - Říha, Eminger, Česal, Kabeláč, Zilcher, Hora - Chytrý, Klíma, Račuk, Veverka, Fejtl, Rosol, Smolík, Brzobohatý, Jurčík, Lindner.

Už ve 3. minutě chybovali domácí ve středním pásmu a hosté se dostali do přečíslení. Brankář Voráček chytil pokus Brzobohatého a chtěl podržet kotouč. Nevšiml si však, že mu pouk vypadl do brankoviště. Nikdo z domácích ho však neupozornil a Lindner měl velmi snadnou práci - 0:1. V následujících minutách si oba týmy vyzkoušely po jedné přesilovce, ale úspěch nezaznamenal nikdo. Ve 12. minutě se hosté dostali před domácí brankou do dalšího přečíslení, tentokrát 3 na 1, ale nic z toho nebylo. Domácí hokejisté působili poněkud zakřiknutě. Ve 14. minutě se po pravé straně prosadil Lindner, ale zastavil ho Dvořákův faul. V oslabení však byli mnohem nebezpečnější hokejisté Slovanu a důrazem kolem litvínovské branky si vykoledovali srovnání sil na ledě. V následné přesilovce přimáčkli Chemiky před jejich brankou, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Minutu před koncem se naopak museli bránit přesilovce hostí.

V úvodu druhé třetiny Slovan přestál zbytek oslabení, ale hra s nestandardním počtem hráčů trvala až do 26. minuty. Když se konečně síly na ledě vyrovnaly, byl patrný narůstající tlak domácích. Ve 30. minutě mířil Žák pohotově z mezikruží mezi Bínovy betony, ten je však stihl včas sklapnout. O minutu později se před litvínovskou brankou vytvořil závar a Slavíček, ač netrefil kotouč úplně ideálně, propasíroval kotouč do branky - 1:1. Obrovskou šanci měli domácí ve 37. minutě. Richter dostal k levé tyčce od Janíčka milimetrový pas, ale přesto, že na něj zívala odkrytá branka, střelou z voleje ji netrefil.

Hned v úvodních minutách třetí třetiny si vytvořili hosté slibné šance, ale Voráček své spoluhráče podržel. Ve 47. minutě si do útočného pásma nabruslil Janíček, ale pustil si kotouč příliš na dlouhou ruku a netrefil branku. Vzápětí na druhé straně Voráček pěkným zákrokem hasil šanci Litvínova. V 53. minutě, při přesilovce, našel Brož dlouhou přihrávkou na útočné modré Janíčka, jehož brejk zakončený kličkou do bekhendu znamenal vedoucí branku domácích - 2:1. Hokejisté Litvínova se snažili co nejrychleji odpovědět, ale domácí jim toho svou aktivní hrou mnoho nedovolili. V 57. minutě vyrobil v obranném pásmu minelu Kubín, o kotouč ho obral Klíma, ale Voráček změnu skóre nepřipustil. V závěrečné minutě si hosté vyžádali oddechový čas a po něm zkusili hru bez brankáře. Místeckému ale stačilo pouhých 9 vteřin, aby vystihl rozehrávku a střelou do prázdné branky upravil na konečných 3:1.

Petr Fiala (HC Chemopetrol Litvínov): po zápase nebyl zastižen
František Richter (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo znát, že oba celky byly omlazeny. Myslím, že výsledek byl nakonec podle toho, že my jsme měli přece jen víc těch hráčů ročníku 1990. Po úvodním, nešťastném gólu, jsme působili, i díky tomu, že někteří hráči s námi dnes byli poprvé, takovým nesehraným dojmem. Druhá třetina už byla lepší a ve třetí třetině už se hrálo tak, jak bychom si představovali. Po tom prvním gólu nás brankář Voráček už ale podržel, čímž splnil naše očekávání."