so 27. 1. 2007, ČEZ Arena
HC Škoda Plzeň
6:1 2:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Baxa (Jeřábek), 19. Hrbas (Vild), 22. Lev (Hošťálek), 27. Hošťálek (Lev), 38. Hošťálek (Růžička, Lev), 59. Hrbas (Vild) - 42. Chládek (Andres). Rozhodčí: Zubzanda - Marc, Fiala. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. Diváci: 102. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

HC Škoda Plzeň: Francouz - Ketner, Rutta, Jeřábek, Růžička, Hrbas, Hucl, Štrunc - Vild, Baxa, Šimek - Lev, Hošťálek, Strnad - Petruška, Jonák, Straka - Škarka, Pejchar, Holeček

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (20. Voráček) - Dvořák, Kubín, Andres, Dušek, Zákon, Hříbal, Šulc - Kozák, Vernek, Janíček, Tuček, Chládek, Richter, Řídel, Ptáček, Pojezný, Šaršok

Zápas začal z obou stran hodně opatrně. Ani jeden z týmů si v první třetině příliš šancí nevytvořil. Očekávaný tlak domácích již v první minutě zastavilo vyloučení Hošťálka. Domácí ale svého soupeře k ničemu nepustili a ústečtí celé dvě minuty pouze marně dobývali útočné pásmo. O moc lépe si nevedli ani Plzeňáci při vyloučení Kubína. První gól zápasu padl po nenápadné akci Baxy, který se protáhl z levé strany před branku a bekhendem překonal Petráska. 11:19 - 1:0. Další gól přidali domácí při přesilovce na konci první třetiny. Od modré vystřelil zápěstím Hrbas a překvapil ústeckého gólmana. 18:23 - 2:0. Domácí vytěžili z minima 2 góly, zatímco hosté plzeňskou branku ani jednou neohrozili.

Kvůli podezření na poraněnou klíční kost hosté vystřídali do druhé třetiny gólmany a hned v úvodu mohli vstřelit kontaktní gól. Chládek hledal z levého rohu před brankou najetého Šaršoka, který ale na Francouze nevyzrál. Zato domácí své šance neomylně proměňovali. Hošťálek našel chytrou přihrávkou před brankou zcela volného Lva, který se neukvapil se střelou a bekhendovým blafákem zvýšil v čase 21:55 na 3:0. Lev mohl po chvíli přidat další gól, když po pravé straně ujel ústecké obraně. Svůj bekhendový blafák ale tentokrát namířil pouze do tyče. Vše napravil Hošťálek, který puk dorazil za Voráčkova záda. 26:03 - 4:0. Plzeň byla v té chvíli na koni a tlak domácích ještě umocnilo vyloučení Verneka. Straka dvakrát nebezpečně pálil, ale Voráček obě jeho střely vyrazil. Domácí si potom s pukem spíše hráli a akce většinou překombinovali. Stejně jako první třetinu zakončili Plzeňáci také druhé dějství gólem při přesilovce. Střelu Růžičky od modré tečoval Hošťálek. 37:36 - 5:0.

V úvodu závěrečné třetiny se domácí opět dopustili svého častého neduhu. Při vysokém vedení zapomněli bránit a jejich nedůslednost před vlastní brankou potrestal Chládek, který po střele Andrese od modré skóroval odrazem o Francouzovy betony. 41:28 - 5:1. Zbytek třetiny už se pouze dohrával. Domácí se opět zkoncentrovali a připravili si také několik dalších šancí. Tu největší jim ale dopřáli sami severočeši dvojnásobným vyloučením. Při něm z ostrého úhlu napálil puk z první Hrbas a upravil v čase 58:33 na konečných 6:1.