čt 14. 12. 2006
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
4:1 1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Místecký (Brož), 30. Brož (Žák), 33. Šaršok (Richter), 60. Pekárek (Brož) - 19. Ježek (Radil, Blažek). Rozhodčí: Wágner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Sova, Dušek, Šimon, Kubín, Dvořák - Místecký (C), Pekárek, Kozák - Vernek, Chládek, Žák - Slavíček, Richter, Šaršok - Ptáček, Rídel, Pojezný.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Landsman - Blažek, Popler, Havlík, Lenoch, Krejnus, Vágner - Kindl, Stoklasa (C), Havlík, Ježek, Radil, Fousek, Pilař, Jetmar, Buchtele.

Do zápasu vstoupili domácí excelentně. Již po 50 vteřinách vystřelil vedle tyče Brož a puk odražený od zadního mantinelu uklidil do branky Místecký. V 5. minutě se dostali do přečíslení Žák s Vernekem, ale posledně jmenovaný netrefil dobře kotouč. Další šance domácích přišla v minutě 9. Chládek našel zpoza branky najetého Verneka, ale ten z voleje trefil jen Landsmana. Při následném protiútoku Radila musel za záchrannou brzdu zatáhnout Dušek. Ve 13. minutě si od zadního mantinelu vybruslil před domácí svatyni Pilař, Petrásek ale výborným zákrokem své spoluhráče podržel. V závěru první třetiny, při hře 4 proti 4, vystřelil nepokrytý Ježek z otočky z levého kruhu k bližší tyči a domácí brankář jen promáchl - 1:1.

Od začátku druhého dějství se hrál rychlý hokej nahoru dolů. Ve 26. minutě zazvonila po střele Fouska tyč Petráskovy branky. Radovali se ale nakonec domácí. V přesilovce vrátil Žák kotouč zpět na modrou a Brožova bomba z voleje se zastavila až v síti - 2:1. Poté Východočeši sevřeli svého soupeře v jeho obranné třetině a domácí měli místy štěstí, že střela neskončila v brance. Otřepané pravidlo nedáš - dostaneš nabylo účinnosti ve 33. minutě. Richter vyhrál v útočném pásmu vhazování na Šaršoka, který pohotovou střelou z první rozvlnil síť za brankářem Landsmanem potřetí. Hostující trenéři si hned nato vyžádali oddechový čas. Brzy poté hráli hosté přesilovku. Při ní se vytáhl opět Petrásek, když skvěle zasáhl proti pokusu Radila. Nejdůležitější zákrok druhé třetiny si domácí brankář schoval až na poslední minutu. Po Duškově minele Petrásek výborně zakročil proti šanci Fouska.

Jen 12 vteřin po úvodním bully třetí třetiny se už hosté radovali, ale kotouč po odpískání ležel pod Petráskem v brankovišti. Perníkáři zvyšovali své úsilí, ale domácí hrozili smrtícími brejky. Ve 43. minutě jeden z nich nezužitkoval Pekárek. S přibývajícími minutami se na ledě začalo i přitvrzovat, což málem ve 44. minutě odnesl Kubínův loket. Ve 46. minutě našlápl do útočného pásma Kozák, Pekárek ale na jeho chytrou zadovku nedosáhl. O chvíli později trefil Kozák po Místeckého příhře jen brankáře. V 52. minutě se rozjel ze střídačky Radil, mezi kruhy dostal puk do jízdy, ale Petrásek byl na místě. Perníkáři ve snaze zkorigovat stav stupňovali tlak a téměř nepustili Lvy z obranného pásma. Necelou minutu a půl před závěrečnou sirénou ještě odvolali brankáře, ale překonat domácího obranu už nedokázali. Byli to nakonec hokejisté Slovanu, kdo udeřil. Brož vyvezl kotouč z pásma, na útočné modré nezištně nahrál Pekárkovi, který pečetil do prázdné branky - 4:1.

Otakar Janecký (HC Moeller Pardubice): "Musím říci, že Ústí mě dnes překvapilo. Skoro se mi zdálo, že tam mají úplně jiné hráče. Hráli dobře. My jsme měli hodně šancí, ale góly jsme z nich nedali a to hovoří za vše. Tím nechci říci, že by Ústí bylo horší než my, to v žádném případě. Hokej to byl dobrý, hrálo se nahoru dolů, soupeř měl lepší procento úspěšnosti. Třikrát jsme to mohli dát do prázdné, ale góla jsme nedali. Vyhrál lepší mančaft, který měl i víc štěstí. Kádr také postupně připravujeme na příští sezónu, ti mladí ještě toho tolik neodehráli, takže některé ty šance se i hůř proměňují. Ale takový je sport. Teď bude pauza, odpočineme si, nabereme síly a uvidíme."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Pro nás jsou to příjemné tři body, které jsme ani neočekávali. Ta soutěž je těžká, tak jsou každé body dobré. Pardubice hrály výborně, jen nedokázaly své šance využít. My jsme hráli zodpovědně. Začali jsme na čtyři řady, abychom trochu ušetřili nějaké síly na Hradec Králové, který má teď také dobré výsledky a u nich se proti tomu jejich betonu hraje dost špatně. To si myslím, že se nám povedlo a ve třetí třetině jsme to už stáhli na tři pětky. Je pravda, že těch několik minut na konci jsme už odehráli na pár lidí, abychom to vítězství udrželi. Oni už jsou jasně v play off, takže začali zkoušet mladé kluky. U nás je horší to, že na té úrovni tolik těch mladých nemáme. I když jich u nás nehraje tolik jako v Pardubicích, je dobře, že šanci dostali. Třeba Ptáček odehrál dvě třetiny a bylo to dobré. Poděkovat musím také Petráskovi, který nás dnes svými zákroky hodně podržel."