so 2. 12. 2006, Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary
5:3 0:1, 5:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Fusek (Hudák), 26. Chaljavin (Kellner), 27. Kellner (Mistoler), 34. Chocholáč (Hudák), 40. Hudák (Kellner) - 9. Šimon (Řídel), 27. Šaršok (Řídel), 58. Brož. Rozhodčí: . Vyloučení: 5 : 5. Využití: 2:1. Diváci: 62. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 5:2, 5:3.

HC Energie Karlovy Vary: Habal – Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Jmelyanov, Rohan, Funk, Špila - Baar, Fusek, Chocholáč, Kellner, Chaljavin, Hudák, Mistoler, Flieger, Putyera, Vaněk

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Dvořák, Kubín, Šimon, Dušek, Hříbal, Šulc, Brož - Ptáček, Janíček, Žák, Chládek, Pekárek, Richter, Řidel, Místecký, Vernek, Šaršok, Sova

Začátek utkání začal velice opatrně a vlažně. První vážnější událost přišla až v osmé minutě, kdy Jiří Ryžuk za faul kolenem dostal dvouminutový trest a byl v krátké době druhým potrestaným hráčem domácích. Ústí si tak hned zahrálo přesilovku 5 na 3. Karlovy Vary se statečně a srdnatě bránily. Ovšem v poslední vteřině prvního z trestů se zblízka prosadil Martin Šimon, když prostřelil domácího brankáře Habala pod pravou ruku. Vzápětí po obdržené brance byl blízko vyrovnání Fusek, jenže na nahrávku před odkrytou ústeckou klec nedosáhl. Zvýšenou aktivitu domácích mohl několik desítek vteřin poté deklarovat další z karlovarských útočníků, jenže to by nesmělo karlovarské radosti stát v cestě rozpažení hlavního arbitra. Kotouč prolétl po celé délce brankové čáry, avšak celým svým objemem brankovou čáru nepřesáhl. Karlovy Vary byly stále aktivnějším celkem na kluzišti, jenže šance v branky se proměňovat nedařilo. V závěru třetiny pěkně pálil od modré Fusek, neuspěl, a tak do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Do druhého dějství vstoupili velice dobře domácí. V čase 21:11 odešel na trestnou lavici hostující Filip Dvořák a po deseti vteřinách se již vracel. Adam Fusek se zblízka prosadil pod pravou ruku brankáře Petráska. Tímto však karlovarské snažení neskončilo. Strhla se opravdová branková řež! V čase 25:22 se výtečným způsobem prosadil Valerij Chaljavin, když brejk zakončil perfektně provedenou bekhendovou kličkou a nedal ústeckému brankáři šanci. O půl minuty později na druhé straně vyrovnal po neméně povedené akci Jaroslav Šaršok, který efektně v pádu poslal kotouč za Habalova záda. Za dalších padesát vteřin přišla další trefa. Domácí David Kellner z pravé strany prostřelil Petráska ranou k levé tyči. Ve 28. minutě vyhodil Ondřej Dlapa kotouče a následoval druhý trest pro Karlovarské. Minutu a půl dlouhá přesilovka Ústí 5 na 3. Ta se Severočechům sice vedla, avšak několika efektními zákroky podržel domácí mužstvo brankář Habal. Naopak na druhé straně mohl zvýšit náskok Ondřej Dlapa, který se vracel z trestné lavice, ovšem jeho blafák a následná střela přes jednoho ze severočeských obránců k úspěchu nevedla. Čas 33:20 znamenal další využitou karlovarskou přesilovku. Nadvakrát a do skulinky mezi Petráskovy betony se prosadil Martin Chocholáč. Do konce druhé části bylo vidět snažení ústeckých hokejistů o zvrat utkání a pohodová hra Karlovarských. Posledním zářezem do severočeské psychiky byl typický gól do šatny pouhých deset vteřin před koncem. Ten zařídil Miroslav Hudák, když trefil mezeru mezi betony golmana Petráska. Po velice hektické a podařené druhé třetině karlovarští zaslouženě vedli tříbrankovým náskokek.

Úvod třetí třetiny přinesl ústecké snažení o zvrat zápasu a karlovarskou pohodu na druhé straně. Avšak zajímavých momentů bylo pramálo. Výjimkou byl gólový moment dvě minuty před koncem. Domácí brankář podcenil letící kotouč a ten mu propadl mezi bruslemi. Šťastným střelcem se stal Vladimír Brož. Karlovy Vary i tak zcela zaslouženě vyhrály 5:3.

Zdeněk Houdek, asistent trenéra Karlových Varů: O dnešní výhře rozhodla jednoznačně druhá třetina. Po první části, kde jsme podali mizerný výkon, přišlo jednoznačné zlepšení výkonu, které vedlo k úspěchu. Před poslední třetinou už bylo víceméně rozhodnuto, a tak poslední část se jen dohrávala a šanci dostali všichni kluci z lavičky, což si myslím, že je také pozitivní. Dnes dostal šanci v bráně také Ladislav Habal, jelikož svými výkony si o to v poslední době říká, a dnes potvrdil, že chytá velice dobře. Pro další utkání se ještě rozhodneme, koho postavíme do branky, oba brankáři jsou velice vyrovaní.

Petr Nekvinda, trenér Ústí nad Labem: Zlomovým okamžikem byla druhá třetina. První jsme odehráli opravdu parádně a druhá byl pro nás propadák. Důvod není pro nás známý, proč se dneska nedařilo, ovšem pro další zápasy to chce jednoznačné zlepšení.