čt 30. 11. 2006
HC Sparta Praha
4:1 2:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Brož (Místecký, Pekárek), 17. Pekárek (Místecký, Brož), 46. Vernek (Richter), 57. Janíček (Pekárek, Brož) - 33. Chára (Koranda, Husák). Rozhodčí: Florián - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 8:8, navíc Husák (SPA) 10 min. ZHK a Žemlička (F-SPA) TH. Využití: 2:1. Diváci: 150. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Šulc, Šimon, Dvořák, Dušek, Sova - Místecký, Pekárek, Janíček - Vernek, Chládek, Žák - Řídel, Richter, Šaršok - Ptáček.

HC Sparta Praha: Kocián - Grin, Koranda, Veselý, Drvota, Husák, Cicvárek - Kudláček, Kňazev, Tůma, Chára, Kolář, Hanták, Pekárik, Bříza, Forman, Hrabák.

Již ve 3. minutě měli domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry. Po 50 vteřinách napřáhl z mezikruží Brož a propálil vše, co mu stálo v cestě. Přesně s naskočením Cicvárka z trestné lavice pálil těsně vedle tyčky Šaršok. V 7. minutě si Sparta postupně vynutila tlak, při kterém fauloval Vernek. V následném oslabení měl obrovskou šanci zvýšit vedení Místecký, ale brankář Sparty Kocián zázračně máchnutím hokejky zastavil puk na jeho cestě do zcela odkryté branky. Vzápětí při protiútoku Pražanů fauloval Šulc, a tak si minutovou dvojnásobnou přesilovku zahráli i hosté. Ve 13. minutě se domácí hokejisté dostali několikrát za sebou do vyložené šance, ale špatnou poziční hrou, kdy vždy chyběl hráč na dorážku, se o ně připravili. V 17. minutě zatáhl kotouč po pravé straně do útočného pásma Místecký, neukvapil se s přihrávkou, těsně před brankou nahrál najíždějícímu Pekárkovi, na jehož pohotový volej Kocián nedosáhl - 2:0.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva aktivně. Ve 25. minutě se dostal do brejku Hanták, ale jeho klička skončila vedle branky. Ve 31. minutě se nechal hráčem soupeře objet Šimon a Vernek ve snaze vyhodit kotouč přehodil i ochranné sklo. Při následném oslabení úplně propadla dvojice domácích obránců Šimon - Dvořák a nejproduktivnější hráč Sparty Chára objel branku a než se Petrásek stačil přemístit, zasunul mezírkou mezi betonem a tyčkou za jeho záda - 2:1. Velké vzrušení přinesla 38. minuta. Rozhodčí stál zády k místu, kde domácí hráč zřejmě nedovoleně atakoval soupeře, což neunesl vedoucí mužstva Sparty Žemlička a po menším trestu vyfasoval ještě trest ve hře za urážku rozhodčího. Několik vteřin před druhou sirénou dojížděl vyhozený kotouč Dvořák, ale u zadního mantinelu si nešťastně bodl hůl do žeber, přičemž ji zlomil. Než si otřesený domácí obránce všiml, že drží zlomenou hokejku, poslal ho rozhodčí na trestnou lavici. Utkání nakonec nedohrál.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí s výhodou dlouhé přesilové hry, kterou ve 43. minutě umocnil Husák vyhozením kotouče mimo hrací plochu. S výhodou dvou hráčů v poli ale naložili domácí mizerně. Udeřili až při hře s plným počtem hráčů. Hosté nedokázali vyhodit kotouč z obranného pásma, k tomu se dostal Vernek a nedal Kociánovi nejmenší šanci - 3:1. V 50. minutě se do přečíslení dostali Brož s Místeckým, ale ani oni, ani Pekárek z následné dorážky na brankáře Sparty nevyzráli. O 2 minuty později se při vlastním oslabení prosadil přes Brože a Šulce Kudláček, ale Petrásek krajem lapačky vytěsnil jeho pokus mimo branku. Vzápětí měl na druhé straně gól na čepeli Janíček, ale jeho jemná teč do protipohybu si cestu do branky nenašla. Do hry se hosté mohli vrátit v 55. minutě. Při přečíslení 3 na 2 nedokázal nakonec Kňazev trefit zcela odkrytou branku. Trest za to přišel hned za 2 minuty. Při domácí přesilovce vyšel hokejistům Slovanu signál a po přesném pasu Pekárka poslal Janíček z první kotouč za Kociánova záda počtvrté. Na výsledku už nic nezměnila ani hra Sparty bez brankáře.

Pavel Geffert (HC Sparta Praha): "Myslím, že zápas ani nemá cenu komentovat. Neříkám, že jsme svatí, ale k tomu nemá smysl víc něco říkat."
František Richter (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Zodpovědným výkonem jsme utkání dovedli k vítěznému konci. Všichni hráči, počínaje Petráskem v brance, plnili přesně to, co měli. V utkání jsme zaslouženě vyhráli"