so 25. 11. 2006, Budvar Aréna
ČEZ Motor České Budějovice
9:4 4:0, 2:1, 3:3

Branky a nahrávky: 7. A. Ježek (Rezek), 14. Horák (Hudler), 16. Klement (Soudek, Rezek), 20. Soudek (Rezek), 34. Horák, 37. Semrád (Seidl), 44. Hudler, 49. Vráblík (Soudek), 53. Horák (Hudler) - 28. Janíček (Šimon, Pekárek), 43. Chládek (Kozák), 47. Šaršok (Richter), 59. Šimon (Místecký, Pekárek). Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 9:3, 9:4.

ČEZ Motor České Budějovice: Petrov - Jank, Klement, Semrád, Dietz, Předota, Vráblík, Budina, Makovský - Marek, Horák, Hudler - Sumerauer, Rezek, Soudek - Seidl, Vaniš, A. Ježek - Heřman, Boška, Javůrek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Vaic (41. Voráček) - Šulc, Brož, Šimon, Dvořák, Kozák, Kubin, Hříbal - Janíček, Řídel, Místecký - Pekárek, Šaršok, Žák - Sova, Richter, Chládek - Kozák.

Zatímco domácí by mohli být po první třetině zavaleni samými superlativy, tak hosté naproti tomu byli zralí na ručník. Jihočeši totiž po celou dobu úvodní části zcela ovládli dění na ledě a Ústečtí se do útočné třetiny dostávali jen sporadicky, nemluvě o vážnějším ohrožení soupeřovy branky. A když v 10. minutě vůbec poprvé nechali Petrova pořádně osahat puk, tak již prohrávali 1:0. O čtyři minuty dříve stačilo Aleši Ježkovi pouze nastavit hůl, aby přesnou přihrávku od Rezka proměnil v první gól. Severočechům nepomáhaly dostat se do tempa ani přesilové hry. Nejdříve chyboval v rozehrávce brankář Vaic a kdyby lvím skokem svou chybu nenapravil, mohl Ježek skóre zvýšit. Poté se dokonce domácím ve 14. minutě, v té době hrajícím ve čtyřech proti pěti, podařilo přidat druhou branku. Roman Horák zakončoval po spolupráci s Hudlerem opět do prázdné klece – 2:0. Následně putovali za katr minutu po sobě dva hostující hráči, což Českobudějovičtí nenechali bez odezvy. Když v mezikruží poskakoval odražený kotouč po střele Dietze, kapitán Josef Klement se nijak nerozpakoval a tvrdou ranou jej poslal až za záda Vaice – 3:0. Parádní dvacetiminutovku ze strany domácího celku korunoval v poslední minutě Robin Soudek. Jeho ukázková narážečka s Rezkem by se zcela jistě neztratila ani v soutěži seniorské extraligy Zlatá helma – 4:0.

Ústecký trenér Petr Nekvinda měl svým svěřencům o přestávce zřejmě hodně co říct. A i proto jeho tým málem hned na úvod „vyfasoval“ trest za opozdivší příchod na led, avšak nestalo se tak a naopak oni sami začali druhou část v početní převaze, když si zbytek trestu odpykával domácí Seidl. Ale opět pranic nenapovídalo tomu, že by v převaze jednoho muže hráli právě hosté, ba naopak. Potom se ale Severočechům podařilo hru přeci jen vyrovnat a ve 28. minutě se radovali z prvního úspěchu. Rozjetý Michal Janíček napřáhl po přejetí modré čáry a jeho rána se jen zatřepetala v levém růžku branky – 4:1. Zvedajícího se soupeře ale opět zmrazil ve 34. minutě Roman Horák. Elitní forvard Jihočechů ujel soupeřovým obráncům při vlastním oslabení a kličkou do bekhendu chladnokrevně překonal Vaice – 5:1. Poté zase přebraly otěže utkání do svých rukou spíše domácí borci. Jejich nadvládu ještě zvýraznil Martin Semrád, jenž si našel volný prostor v mezikruží a vyčkal i na správou dobu ke střele – 6:1.

V poslední třetině se hrál již vyrovnaný hokej, čemuž odpovídá i skóre oné dvacetiminutovky – 3:3. Po třech minutách vykřesal jiskřičku Ondřej Chládek, který si v přesilovce vybruslil až před Petrova a trefou nad jeho rameno jej překonal – 6:2. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Pavlovi Hudlerovi se dostalo dostatek volného prostoru, aby pokořil do třetí třetiny vystřídavšího Voráčka – 7:2. Nouze o góly opravdu nebyla. Snížit se povedlo Jaroslavu Šaršokovi, který střelou z pravé strany překvapil slovinského brankáře – 7:3. S tímto stavem ale již hosté mohli jen těžko něco dělat. Jejich odpor definitivně zlomil ve dvojnásobné převaze nápřahem od modré Roman Vráblík - 8:3. Skóre na 9:3 z pohledu domácích posléze upravil Roman Horák. Českobudějovický centr se nejlépe zorientoval ve shluku těl v blízkosti brankoviště a do prázdné branky tak zkompletoval svůj hattrick v utkání. Do poslední sirény měli Severočeši ještě tři světlé okamžiky v jinak pro ně šedém duelu. Místecký zazvonil na tyč budějovické klece, a když se Šaršok řítil sám na Petrova, zatáhl za záchranou brzdu Seidl. Sám faulovaný však s trestným střílením nijak blahodárně nenaložil. Definitivní podobu výsledku pak vtiskl v 59. minutě Martin Šimon, který zblízka prostřelil Petrova v domácí brance.

Václav Červený (České Budějovice): "Z naší strany splňovala naše představy pouze první třetina, kdy jsme hráli dobře z hlediska obrany a dokázali jsme být i produktivní v útoku. Do druhé třetiny jsme chtěli dát příležitost všem hráčům a začali hrát na čtyři pětky, ta hra se nám ale zcela rozbila. Když to řeknu doslova, tak to byla bramboračka."
Petr Nekvinda (Ústí): "Momentálně se potýkáme s problémem v podobě zranění naší brankářské jedničky Petráska. Od gólmana se hra totiž odvíjí. V dnešním utkání měli z devadesáti procent převahu českobudějovičtí hráči, kteří tvoří kvalitní mužstvo a jednoznačně patří do nejlepší čtyřky. Sice se nám podařilo dát čtyři góly, ale protože jsme jich devět dostali, tak jsme prohráli zaslouženě."