čt 23. 11. 2006
HC Slavia Praha
0:5 0:1, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 20. Žejdl, 21. Uleščenko (Doležal), 30. Sedláček (Nestrašil), 39. Koudela (Nestrašil), 53. Poletín (Nestrašil, Gaisler). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 110. Střely na branku: 26:34 (6:9, 7:16, 13:9). Průběh utkání: 0:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Voráček (30. Vaic) - Brož, Šulc, Dvořák, Šimon, Dušek, Sova - Místecký, Chládek, Janíček - Pekárek, Řídel, Žák - Kozák, Richter, Šaršok.

HC Slavia Praha: Krch - Barák, Humpolíček, Kotek, Stejskal, Sedláček, Gaisler, Doležal O. - Poletín, Sýkora, Uleščenko, Nestrašil, Doležal T., Petráň - Vokál, Koudela, Palička - Žejdl, Mavrojanidis, Palaščák.

Od začátku utkání se hrál rychlý hokej. Domácí hráli brzy dvakrát v oslabení, hosté se však v početní výhodě neprosadili, i když na konci té druhé se domácí brankář Voráček dost zapotil. Těsně před návratem domácího hříšníka z trestné lavice se do přečíslení dostali Pekárek s Kozákem, v koncovce však selhali. Ve 12. minutě si dvě přesilovky za sebou zahrála i Lvíčata, hosty téměř nepustila z pásma, ale výsledný efekt byl nulový. Po další vyrovnané části se v závěru třetiny usadili v útočném pásmu hokejisté Slovanu. Hosté kteří byli v samém závěru úvodního dějství pod tlakem, se snažili o vyhození kotouče. Ten však dost nešťastně trefil Dvořáka, spadl na led přímo před Žejdla, který svůj samostatný nájezd 2 vteřiny před sirénou proměnil - 0:1.

Jak skončila první třetina, začala i druhá. Slavii stačilo pouhých 47 vteřin na to, aby zvýšila své vedení na 2:0. Střelu T. Doležala Voráček vyrazil jen k volnému Uleščenkovi, který se před odkrytou brankou nemýlil. Ve 25. minutě vytvořila první útočná formace domácích závar před Krchem, ale ani Místecký, ani Janíček, kotouč do branky neprotlačili. O 2 minuty později hráli domácí půl minuty ve dvojnásobném oslabení. Dvakrát se jim podařilo vyhodit a jednou se předvedla Voráčkova lapačka. V pokračujícím oslabení 4 proti 5 dohrál Janíček u hrazení souboj, ke kotouči se dostal Šaršok, jeho šance však ztroskotala na brankáři Slavie. Otřepané pravidlo nedáš - dostaneš o sobě dalo vědět hned vzápětí. Pouhé 2 vteřiny před vypršením Brožova trestu vyprášil Voráčkovy betony Nestrašil. Od nich se kotouč odrazil do Sedláčka a od něj do branky - 0:3. To už bylo na Voráčka příliš a přepustil své místo v brance Vaicovi. Poté hra pokračovala v poměrně svižném tempu, ale bez větších šancí. Od 38. minuty hosté zvýšili důraz a hned jim to přineslo ovoce. Nestrašil našel od zadního mantinelu číhajícího volného Koudelu, a ten z voleje propálil Vaice mezi betony - 0:4.

Od začátku závěrečné třetiny se hrál vyrovnaný hokej. Od 47. minuty začali hosté postupně přebírat iniciativu a Vaic byl ve stálé permanenci. Na vyšší obrátky však přepnuli i domácí a vytvořili před Krchem další závar. Šaršok i Brož však v nadějných šancích netrefili branku, později se před brankou Slavie neprosadil ani nadvakrát Kozák. V 51. minutě trefil Žák střelou z první pouze brankáře Krcha. Z ničeho nic však v 53. minutě udeřilo na druhé straně. Po bleskové spolupráci na jeden dotek upravil na konečných 5:0 z pohledu hostí Poletín. V závěru zápasu hráli ještě domácí hokejisté dvakrát přesilovku, jejich tlak byl však úplně bezzubý, takže se nezmohli ani na čestný zásah do černého.

Rudolf Dlouhý (HC Slavia Praha): "Ty dva předešlé vzájemné zápasy nás trochu strašily, protože Ústí nám hned po Budějovicích vzalo nejvíc bodů. Celkem čtyři body, z toho tři doma. Na utkání jsme se připravili a myslím, že to dnes bylo jednoznačné. Moc šancí domácí neměli a v těch, co si vytvořili, nás podržel brankář. Důležitý byl ten gól na konci první třetiny. Vstup do druhé třetiny jsme měli dobrý, dali jsme hned gól a pak další a za stavu 3:0 se už hrálo tak nějak uvolněně. Oni museli hrát a ty další dva góly, to už bylo buď a nebo. S naší hrou jsem spokojený."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Slavia je druhá, je to vynikající mančaft. I když bude hrát bez těch kluků, co hrají už za juniory, tak bude pořád vynikající. Dnes nás v nedbalkách nachytala druhá třetina. Tam se to rozhodlo. Měli jsme i jiné problémy, ale o těch nechci mluvit. To jsme si vyříkali s kluky v kabině. Doufejme, že to do těch příštích zápasů zabere. Každopádně 0:5 je krutý výsledek. Myslím, že na to, jak to vypadalo v první a třetí třetině, je to hodně kruté. Nemocný je brankář Petrásek. Ten nám chybí, i když v posledních zápasech mu to sice moc nešlo, přesto nám chybí. Podle mě patří mezi 6, 7 nejlepších brankářů v republice."