so 18. 11. 2006
Rytíři Kladno
3:6 0:1, 0:2, 3:3

Branky a nahrávky: 41. Místecký (Šulc), 47. Richter (Šaršok), 59. Místecký (Brož) - 19. Kružík (Havlíček), 23. Bečvář, 40. Melka (Doskočil), 42. Melka (Kupec), 44. Culek (Bečvář, Lipold), 53. Máša (Kružík, Doskočil). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5. 2:6, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek (41. Voráček) - Brož, Šulc, Dvořák, Šimon, Kubín, Sova - Místecký, Pekárek, Janíček - Šaršok, Chládek, Žák - Slavíček, Kozák, Richter - Pojezný.

Rytíři Kladno: Štěpánek - Vyskočil, Kružík, Šmíd, Pulchrart, Vrba, Kužel - Dalecký, Bečvář, Kupec, Culek, Doskočil, Hošek, Havlíček, Lipold, Máša, Melka.

V první šanci zápasu se objevil ve druhé minutě kladenský Jan Kupec, který se ocitnul sám před gólmanem Petráskem. Toho však ani nadvakrát nepřekonal. Během následné ústecké přesilovky si domáci nevytvořili žádnou větší šanci. Snad jen střela v pádu kapitána Lukáše Místeckého stála za pozornost, ale těsně minula pravou tyčku. Ve čtvrté minutě se po vyhraném buly v domácím pásmu rozjel Chládek, avšak mezi dvojicí kladenských obránců se neprobil. O chvíli později se v obrovské šanci objevil Doskočil, jehož střelu tečoval domácí gólman pravým betonem na tyčku. V dalších minutách plných nepřesností na obou stranách byli lehce nebezpečnější hráči Rabatu, zejména kapitán Melka, který se dostal do několika nebezpečných šancí. Vážnější šanci si Ústečtí vytvořili až v 17. minutě, kdy Šaršokovu střelu vytěsnil ramenem brankář Štěpánek. O minutu později zbytečně fauloval na půlce domácí Šimon. Trest na sebe nenechal dlouho čekat, Havlíčkovu ránu od modré v 19. minutě těčoval do brány obránce Jakub Šmíd – 0:1.

Začátek druhé třetiny začali lépe domácí. Ve 22. minutě zkoušel štěstí od modré neúspěšně Richter. Jenže udeřilo opět na druhé straně. Po závaru před domácí bránou prostřelil Petráska mezi betony Václav Bečvář – 0:2. Na Ústeckých to nezanechalo následky a snažili se nepříznivý vývoj zvrátit. Jejich snaha ale většinou končila na nepřesných finálních přihrávkách. Hostům se tak otvíral prostor k brejkům. Jeden z nich nevyužil ve 26. minutě Melka. Pěknou střelu ukryl ve své lapačce Petrásek. Přesně v polovině řádné hrací doby zkoušel chytrou střelou překonat gólmana hostí Šulc, avšak jeho pokus mířící do protipohybu Štěpánek betonem vyrazil. O minutu později se rýsovala další šance domácích. Janíček čekal sám na modré, jenže přihrávka přišla příliš pozdě a hostující beci mu stihli šanci překazit. Při další ústecké přesilovce se po chybné rozehrávce na domácí bránu rozjeli Dalecký s Melkou. Petráska však ani nadvakrát nepřekonali. I na konci druhé části se však za domácím gólmanem rozsvítilo červené světlo. To se gólu dočkal agilní Melka – 0:3.

Do poslední části vstoupili Ústečtí s novým gólmanem. Petráska nahradil Petr Voráček. Ten sledoval velkou šanci Janíčka, který nestihl zareagovat na Štěpánkem odražený kotouč a odkrytou bránu netrefil. O chvilku později se už Lvi dočkali. Při signalizované výhodě střílel od modré Šulc a jeho střelu za gólmanova záda tečoval Místecký – 1:3. Naději Ústí na bodový zisk však o chvíli později snížil svým druhým gólem kapitán Melka, který si nikým nehlídán nabruslil od mantinelu až před gólmana a střelou do pravého růžku mu nedal šanci – 1:4. Ve 44. minutě ujel obráncům po levém křídle Dalecký, který touš předložil před branku najíždějícímu Culkovi, ten nezaváhal – 1:5. V tu chvíli už to vypadalo s domácími hodně špatně, ale při dobře zahraném oslabení se podařilo Šaršokovi zachytit kladenskou rozehrávku a společně s Richterem uháněli proti jednomu obránci na Štěpánka. Po několika střelách se ujala ta Richterova mezi betony – 2:5. Ani to však ještě nebylo vše. V 53. minutě dostal na modré přihrávku Doskočil, který posunul Mášovi a ten zavěsil – 2:6. Minutu před koncem vzplanuly vášně před brankou Kladna. O druhém gólu Místeckého museli arbitři rozhodnout až po vzájemné poradě – 3:6. Po této situaci se na ledě ještě strhla menší bitka, která už však na výsledku nic nezměnila.

Jiří Kopecký (HC RABAT Kladno): "Naše mužstvo je ve velké krizi a do této doby jsme sehráli několik úžasných zápasů, které jsme prohráli. Hráli jsme ale dobře, všichni nás plácali po zádech. Dnes jsme konečně hráli úplně šíleně, ale vyhráli jsme. Musím přiznat, že jsem viděl Ústí před dvěma dny, když hráli na PéZetce. Tam nešťastně prohráli, byli lepší, dobře bruslili. Dnes hráli ale opravdu špatně a my jsme měli štěstí, že jsme narazili na takovéhoto soupeře, kterému ten zápas vůbec nevyšel."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ze začátku byl ten zápas vyrovnaný, hokej ale oboustranně nic moc. Oni ale dali góly, my ne, i když jsme tam také měli šance. Ač se to nedělá, musím říci, že už druhý zápas nás moc nepodržel brankář Petrásek. Věřím, že je to jen chvilkový výpadek, na který má každý právo. Doufejme, že se dá brzy dohromady a zase bude oporou, jako na začátku sezóny."