čt 26. 10. 2006
HC Verva Litvínov
2:1sn 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 53. Brož (Pekárek, Šaršok), 65. Brož - 56. Klíma L. (Procházka, Kůs). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 35:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Šulc, Dvořák, Šimon, Dušek, Sova - Oulický, Pekárek, Janíček - Šaršok, Chládek, Žák - Slavíček, Richter, Kozák

HC Verva Litvínov: Sork - Komma, Říha, Čejka, Havelka, Müller, Hora - Klíma .T, Klíma L., Veverka, Kůs, Rosol, Procházka, Kolář, Mackal, Kafan

Už ve druhé minutě chybovali domácí na útočné modré čáře, ale hosté přečíslení 2 na 1 nevyužili. Hosté výborným forčekingem pokrývali téměř celé kluziště a domácí hokejisté měli značné potíže s rozehrávkou.  Lvíčata postupně hru vyrovnala a v 9. minutě zahrozila Šaršokem. Jednu z jasných šancí nedokázali hosté proměnit v 11. minutě. Po střele a závaru před Petráskem to byl právě domácí brankář, kdo vyšel ze souboje vítězně. Hrálo se ve svižném tempu, hra se přelévala ze strany na stranu, mírně aktivnější však byli Chemici. V 18. minutě si zjednala respekt před Sorkem domácí třetí řada, když hosty téměř nepustila z pásma. Tečku za první třetinou napsal pár vteřin před sirénou Pekárek, který projel až před brankáře, ale opakovanou střelou trefil jen boční síťku.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Ve 22. minutě napřáhl od modré L. Klíma, dal ale jen vyniknout Petráskově lapačce. Ve 26. minutě nedokázal Slavíček vyvézt kotouč z obranného pásma, k tomu si najel Čejka a div že nepřerazil tyč ústecké svatyně. O 3 minuty později měl gól na hokejce L. Klíma, který zády k brance vyslal z blízka nenápadnou střelu, Petráska však nepřekvapil. Touto dobou si hosté chvílemi vytvářeli až drtivý tlak, ale domácí akcie držel svými zákroky stále v kurzu vynikající Petrásek. Tlak Litvínova přerušil až ve 36. minutě nedovoleným zákrokem Hora. Domácím se ale přesilovka nijak nevedla a prakticky neohrozili branku. Až těsně před jejím koncem vyrazil Sork bombu Dvořáka a Chládkovu dorážku chytil. Těsně před sirénou ještě namazal Sova přímo na hůl Veverkovi, ten ale nabídnutou příležitost nevyužil.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny si vytvořili slibné šance domácí. Hosté odpověděli záhy poté, a i pak se hra přelévala od branky k brance. Ve 43. minutě vyrobil hrubou chybu Dušek, hosté však v souboji s domácím brankářem neuspěli. Ve 48. minutě měl na své čepeli vedoucí branku Procházka, Petrásek se však proti němu vytasil s téměř neuvěřitelným zákrokem. Navlas stejnou situaci se stejným rezultátem si oba aktéři zopakovali o necelé 2 minuty později. Litvínovský útočník Procházka byl hlavním aktérem dění i v 52. minutě, kdy svým faulem svůj tým oslabil. V následné přesilové hře si domácí hokejisté vytvořili okamžitě zámek a Brož bombou od modré otevřel skóre. Snaha Chemiků o rychlé vyrovnání byla korunovaná v 56. minutě, kdy svou šanci proměnil Lukáš Klíma. Vzápětí zneškodnil Petrásek brejk jeho dvojčeti Tomášovi. I přes snahu obou týmů, když blíže byli v závěru normální hrací doby domácí, se stav nezměnil, a tak po krátké přestávce následovalo prodloužení.

V tom udávali zpočátku tempo domácí, zbytečně se však špatným střídáním oslabili. Přesilovku 4 proti 3 však hosté využít nedokázali. Zbytek prodloužení se obě mužstva snažila spíš udržet kotouč co nejdál od své branky. Poté následovaly nájezdy, trenéři obou mužstev vybrali trojici hráčů. Za Litvínov se trefil T. Klíma, za domácí Šaršok a Brož.

Petr Rosol (HC Chemopetrol Litvínov): "Myslím, že jsme byli o něco lepší, ale takový je už sport. Dnes se štěstí přiklonilo na stranu Ústí. Když se minule hrálo u nás, měli jsme zase více štěstí ve vyrovnaném zápase my. Můžeme dnes jen velmi litovat neproměněných jasných šancí jak ve druhé, tak i ve třetí třetině."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Podle mého to byl vyrovnaný zápas. My jsme měli hodně špatných asi 12 minut ve druhé třetině. Tam oni mohli rozhodnout, ale své šance nedali. Nakonec se štěstí přiklonilo k nám. Důležité také bylo, že když Litvínov na konci třetí třetiny vyrovnal, že se kluci nepoložili. Už v Plzni bylo vidět, že kluci umí táhnout za jeden provaz a že i s takovým mančaftem dokážou hrát vyrovnaný zápas. Absolutorium dnes zasluhuje za svůj výkon brankář Petrásek."