so 21. 10. 2006, ČEZ Arena
HC Škoda Plzeň
0:3 0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Pekárek (Mistecký), 30. Kozák (Slavíček), 48. Pekárek (Místecký, Janíček). Rozhodčí: Němec - Jílek, Khor. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 40:31.

HC Škoda Plzeň: Francouz – Rutta, Ketner, Jeřábek, Růžička, Pour, Štrunc, Hucl – Kovář, Šimek, Vild – Petr, Jonák, Zavřel – Pejchar, Pacanda, Holeček – Lev.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek – Dušek, Sova, Brož, Šulc, Dvořák - Kozák, Richter, Slavíček – Pekárek, Janíček, Mistecký – Chládek, Oulický, Šaršok - Řídel.

Od úvodních minut domácí ukazovali, kdo by měl být na ledě pánem. Svého soupeře dostali pod drtivý tlak, Ústečtí se jen zřídka dostávali do útočné třetiny. Paradoxně první skutečně velkou šanci měli v 7. minutě hosté. Pekárek zůstal nepokrytý před Francouzem, ke štěstí domácích se ani nadvakrát přesně netrefil. Lasselsberger vzal varování navědomí, otevřít skóre mohli v krátkém sledu Petr a Hucl, Petrásek se statečně držel. Přesto se první branky dočkali hosté. Při vlatním oslabení měl Pekárek dost času, aby zamířil a střelou z prostoru mezi kruhy vymetl všechny pavučiny z branky. Ve 12. minutě tak byl stav 0:1. Západočeši byli i dále aktivnější, přesto si další příležitost v 17. minutě připsal nejaktivnější hráč Pekárek, když znovu v početní nevýhodě ujel obráncům, jenže na gólmana si tentokrát nepřišel. A když Západočechům k vyrovnání nepomohla ani přesilovka pěti proti třem, šli do kabin spokojenější Severočeši.

Dvojnásobnou výhodu mělo v začátku druhého dějství také Ústí a naložilo s ní po vzoru svého soupeře. Plzeňáci bojovali, měli převahu, dobře kombinovali, ke spokojenosti však chyběli šance a hlavně góly. Hosté jim dokonce pomáhali svými fauly, i to bylo málo. Naopak skoro přesně v polovině utkání našel Slavíček před brankou nepokrytého Kozáka, který nasměroval puk přesně pod horní tyč. V dalším průběhu stále vítězila ústecká tvrdost a dobré bruslení nad plzeňskou přehnanou kombinací, jedinou zajímavější akcí byla zblokovaná střela Richtera, kterou Francouz musel vytahovat fotbalovou robinzonádou. Vzrušení ještě způsobil v 39. minutě hlavní rozhodčí, když po podražení Slavíčka neodpískal trestné střílení, jinak bruslařské závody nic zajímavého nepřinesly.

Honbu za vyrovnáním si Lasselsberger při vstupu do třetí třetiny dost stížil, ubránil se sice zbytku přesilovky soupeře, jenže šel hned do dalšího oslabení. Když však byl na ledě stejný počet bruslařů, hrálo se na jednu branku. Jenže Severočeši hráli v 48. minutě v pěti proti třem a Pekárek úspěšně zakončil přesnou souhru. Smůlu Západočechů pak jen dokumentovala střela Zavřela, která cinkla o tyč. Stejně tak další akce končily na skvěle chytajícím Petráskovi a skóre už nezměnil ani některý z brejků Ústí. Proto platilo, že hosté pravidelným dávkováním dosáhli vítězství 3:0.