so 14. 10. 2006
ČEZ Motor České Budějovice
2:3 0:1, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 49. Janíček (Místecký), 51. Místecký (Janíček, Dušek) - 2. Soudek (Hudler, Sumerauer), 35. Hudler (Vráblík), 55. Ježek. Rozhodčí: Neťuka - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 21:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Šimon, Sova, Dvořák, Šulc, Dušek, Šimanovský - Místecký, Řídel, Janíček - Slavíček, Chládek, Šaršok - Oulický, Richter, Kozák.

ČEZ Motor České Budějovice: Petrov - Jank, Dietz, Klement, Předota, Budina, Vráblík - Matlášek, Vaniš, Hudler, Marek, Ježek, Heřman, Sumerauer, Horák, Javůrek, Boška, Seidl, Soudek, Vojta.

Hned v úvodu zápasu domácí hokejisté trochu zaspali, k odraženému kotouči se dostal zcela volný Soudek, na jehož pokus už Petrásek nedosáhl - 0:1. Brzy nato hráli domácí přesilovku, ale ta se jim vůbec nedařila. V 9. minutě hosté zatlačili domácí hokejisty hluboko do obranného pásma. Ve 12. minutě svou převahu mohli ještě umocnit, když na trestnou lavici usedl Kozák, ale přesilovku odehráli jen ve středním pásmu, dokonce se museli chvílemi i bránit. Vzrušení přinesla 16. minuta. Nejprve orazítkoval tyč domácí svatyně Javůrek, vzápětí rozezvučel brankovou konstrukci na druhé straně také Chládek. Minutu před první přestávkou vystřelil na Budějovickou branku Šaršok,  Petrov vyrazil pouze k Chládkovi, ten ale měl puk na dlouhou hůl a nestačil ho zpracovat. V samotném závěru přenechal Ježek zadovkou kotouč Hudlerovi, Petrásek však jeho sólu vystavil stop.

Na začátku druhé třetiny hráli domácí v početní výhodě, ale větší ohrožení pro hostující branku z toho nevyplynulo. Obrovská šance domácích přišla ve 24. minutě, ale Richter, a po něm ani Kozák, neuspěl. Ve 28. minutě hráli domácí přesilovku, ale brzy ji zkrátil Slavíček. I v následné hře 4 proti 4 si ale Lvíčata dokázala udržet tlak. Postupně však hosté začali opět přebírat taktovku utkání. Ve 35. minutě si své názory vedle ústecké branky ručně vyřizovali Šulc se Soudkem, ale hlavní rozhodčí pro tento způsob vůbec neměl pochopení. Českobudějovický hráč ale dostal dvojitý trest a domácí tak dostali výhodu přesilové hry. Rozhodčí ale poté, a to dost nepochopitelně, nevykázali hru do středního pásma, ale nechali vhazovat v obranném pásmu domácích. Po vyhraném bully se do puku opřel od modré Vráblík a Petrásek na puk tečovaný Hudlerem nestihl zareagovat - 0:2.

Brzy po úvodním vhazování dali domácí hokejisté hostům dlouhou výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale kromě jedné nastřelené tyčky se hostům moc nevydařila. Tlak si ale dokázali udržet i při následné hře v 5 proti 5. Ve 49. minutě, při hře ve 4 proti 4, objel Místecký po vyhraném vhazování branku, u protější tyčky našel volného Janíčka, který přehodil přemísťujícího se brankáře - 1:2. Hbité levé křídlo bylo i u další šance. Po vhazování ve středním pásmu prokázal Janíček svůj tah na branku, těsně před brankovištěm musel Jank zatáhnout za záchrannou brzdu a domácí si zahráli přesilovku 4 proti 3. Brzy poté si oba aktéři předchozí branky v podobné situaci vyhověli podruhé, jen si vyměnili role. Na 2:2 vyrovnával Místecký. V 55. minutě se Seidl s Javůrkem dostali do přečíslení, ale Petrásek byl na místě. Po následném vhazování se před domácí brankou vytvořil závar a Ježkovi se podařilo při výjezdu od zadního mantinelu protlačit kotouč za záda domácího brankáře - 2:3. Hokejisté Slovanu zvýšili po obdržené brance obrátky a přikovali hosty před jejich branku. V závěrečné minutě si vybrali oddechový čas a brzy poté odvolali brankáře. Při závěrečném závaru před Budějovickou brankou se hostující hráči snažili za každou cenu udržet vítězství, v brankovišti zkoušeli zalehnout kotouč a podobně. Vyrovnávací branka domácích hokejistů tak přišla až těsně po závěrečné siréně a rozhodčí ji tak nemohli uznat.

Karel Soudek (HC České Budějovice): Jsme rádi, že jsme vyhráli. Soupeř v posledním zápase vyhrál na Slavii, takže jsme očekávali těžký zápas. První dvě třetiny jsme odehráli velmi slušně a v náš prospěch, měli jsme tam i šance zvýšit ten náš náskok. V poslední třetině to už dobré nebylo. Oni vyrovnali na 2:2, my jsme také dali branku a měli jsme nakonec velké problémy, abychom to udrželi. Z pohledu na tabulku by se mohlo sice zdát, že body pro nás tady jsou povinné, ale tato kategorie je trochu specifická. Jeden den zahrají ti kluci výborně a dva dny na to podají výkon, že by je člověk raději neviděl.
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Náš vstup do zápasu byl velmi špatný. První třetina nebyla z naší strany nic moc, zlepšovat se to začalo až na konci té druhé. Na třetí třetinu jsme si řekli, co od těch kluků chceme a co budeme hrát. To se podařilo, vyrovnali jsme, ale pak jsme dostali hloupý gól zpoza brány a vyrovnat se nám už nepodařilo ani v powerplay. Tam jsme měli hodně velkou šanci. Bohužel to tam padlo až těsně po siréně... Velmi nás podržel Petrásek. Nejen dnes, ale už i v předešlých zápasech a jen doufám, že mu ta forma vydrží."