so 30. 9. 2006
Bílí Tygři Liberec
3:2 1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Chládek (Brož), 46. Janíček (Místecký), 60. Brož (Chládek) - 12. Chlouba (Pekárik), 36. Lemfeld (Klíma). Rozhodčí: Luczkow - Šulo, Doskočil. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 120. Střely na branku: 18:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Sova, Brož, Šimanovský, Šulc, Mikula, Hříbal - Oulický, Chládek, Žák - Místecký, Richter, Janíček - Slavíček, Kozák, Šaršok.

Bílí Tygři Liberec: Pyrochta - Jurčák, Kulda, Příkazský, Lacek, Černý, Kysilka, Přibyl - Vašek, Bortňák, Jánošík, Drnec, Kedršt, Mizerík, Skalický, Chlouba, Vařecha, Pekárik, Klíma, Lemfeld.

Vědoma si důležitosti zápasu, vstoupila obě mužstva do zápasu opatrně. Ve 3. minutě využil minely Hříbala Jánošík, jeho brejk však bravurně zastavil domácí brankář Petrásek. O 2 minuty později vysunul Brož Chládka, ten našlápl podél pravého mantinelu a střelou z kruhu k tyči libereckého brankáře Pyrochtu překvapil - 1:0. Hosty obdržený gól trochu přibrzdil a v 10. minutě se při vlastní přesilovce dokonce museli bránit. Při následné hře s plným počtem hráčů na obou stranách však postupně převzali iniciativu a chvílemi to před Petráskem dost hořelo. Na konci 12. minuty vytvořil na útočné modré hrubku Mikula, o kotouč ho obral Chlouba a svůj výlet okořenil vyrovnávací brankou.

Brzy po úvodním vhazování druhé třetiny hráli hosté přesilovou hru. Černý napřáhl od modré a Petrásek měl s jeho střelou plné ruce práce. Poté hráli hosté dokonce 30 vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale Lvíčata vyrovnaný stav udržela. Ve 26. minutě si povodil čtveřici Tygrů Žák, posunul na najetého Místeckého, jehož pokus Pyrochta kryl. Poté se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři své týmy podrželi. Ve 36. minutě se hostům vyplatilo sledovat vyhozený kotouč, ten vybojoval Lemfeld a střelou z pravého kruhu našel přesně skulinku mezi Petráskovým ramenem a levým horním rohem branky - 1:2. Obrovskou šanci na vyrovnání měli domácí o minutu později. Místecký, ač tísněn, zatáhl puk po levé straně, stíhl nahrát mezi kruhy, ale Janíček, proti kterému dobře vyjel brankář, nestihl kotouč zpracovat a svůj bekhend nasměroval jen do něj.

Do třetí třetiny vlétli Tygři jako opravdoví tygři. Zpočátku se hrálo ve 4 proti 4, pak si hosté zahráli přesilovku. Přežité oslabení, při kterém byli domácí pod velkým tlakem, je nabudilo a hra se vyrovnala. Ve 45. minutě usedli na trestnou lavici brzy po sobě Kulda s Chloubou a Lvíčatům se tak otevřela možnost hrát téměř minutu a třičtvrtě dvojnásobnou přesilovku. Na začátku 46. minuty si Místecký s Janíčkem zopakovali svůj signál a posledně jmenovaný střelou z voleje trefil odkrytou branku - 2:2. Ve 48. minutě mohli misku vah převážit na svoji stranu hosté. Klíma se po chybě domácích hokejistů dostal do brejku. Petrásek proti němu vyjel daleko z branky a snažil se mu kotouč vypíchnout. To se mu sice podařilo, ale puk nevyrazil dost daleko, takže si ho liberecký útočník dojel, ale poté netrefil úplně prázdnou branku. Tygři postupně stupňovali svůj tlak a místy si dokázali vytvořit velkou převahu. V 58. minutě jim ale ujeli do přečíslení Šaršok s Místeckým a Kedršt musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Při následném oslabení, při závaru před libereckou brankou, zalehl kotouč v brankovišti Klíma a domácím se otevřela možnost zvrátit ve dvojnásobné přesilovce zápas na svou stranu. To se povedlo v 60. minutě, kdy Chládek vyslal do brejku Brože a ten své sólo chladnokrevně proměnil - 3:2.

Jiří Vozák (HC Bílí Tygři Liberec): "První třetina byla dobrá, ve druhé jsme ještě také vedli, ale nedali jsme tam branky z vyložených šancí. Tam je velmi dobře podržel jejich brankář. Ve třetí třetině, po hrubých chybách, ale hlavně zbytečných vyloučeních určitých hráčů, jsme se dostali do tří a dostali jsme branky. Byl to nezodpovědný výkon některých určitých hráčů. Bohužel, tím jsme soupeře nechali bodově se přiblížit."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Konečně jsme poznali pocit vítězství a myslím, že zaslouženě. A když za nic jiného, tak za bojovnost určitě. Liberec tu měl tu druhou řadu velmi kvalitní, prakticky se dá říci reprezentační a my jsme ji dokázali ubránit a dát ten vítězný gól. Dnes před zápasem jsme si dali za cíl získat jakýkoliv počet bodů, samozřejmě jsme se bavili i o vítězství, ale nakonec ty tři body jsou nad zlato. Ve čtvrtek nás čeká PZ Kladno. Naším cílem je vyhrát, ale nic nesmíme podcenit. Tedy pokud tam nedojde k nějakému přesunu z Rabatu."