so 23. 9. 2006
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
3:4 1:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 19. Richter (Šimanovský), 29. a 48. Šaršok - 1. Havlík (Pilař, Blažek), 10. Pilař (Blažek), 28. Buchtele (Ježek, Popler), 41. Kousal (Havlík). Rozhodčí: Neťuka - Kajínek, Bohatý. Vyloučení: 9:8, navíc Chládek (UNL) 10 min. (NESP). Využití: 1:1. Diváci: 60. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Voráček - Šimanovský, Brož, Dušek, Šulc, Mikula, Kubín, Hříbal - Místecký, Chládek, Žák - Oulický, Richter, Janíček - Slavíček, Řídel, Šaršok - Kozák.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Landsman - Zdráhal, Blažek, Poler, Lenoch, Krejnus, Vágner - Kousal, Světlík, Havlík, Ježek, Fousek, Pilař, Buchtele, Zavoral, Král.

O tom, jaký by měl být vstup do utkání ukázali hosté domácím Lvíčatům hned po 32 vteřinách hry. Pilař našel na útočné modré číhajícího Havlíka a Voráček kapituloval aniž by si byť jen sáhnul na puk. Z další branky v domácí síti se Perníkáři radovali při přesilovce v 7. minutě, branka ale nemohla být uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Co se hostům nepovedlo v 7., dokázali v 10. minutě. Přesilovku 5 proti 3 využil Pilař 2 vteřiny před návratem Chládka z trestné lavice. Možnost dvojnásobné výhody v poli měli v 18. minutě i domácí, na ledě to však vůbec nebylo znát. Až v následné přesilovce 5 proti 4 snížil šťastným gólem Richter .

První 2 minuty druhé třetiny hráli domácí v oslabení, ale tlaku hostí se ubránili. Ve 24. minutě přišla velká šance Slovanu, ale Šaršokův pokus ze závaru před Landsmanem nebyl přesný. O minutu později ujel domácí obraně po levé straně Buchtele, ale před branku domácích přišel o puk. Vzápětí na druhé straně zahrozil v oslabení z brejku Kozák, Lenochovo zatažení za záchrannou brzdu přišlo na poslední chvíli. Při následné hře ve 4 proti 4 zatlačili hosté domácí před jejich branku. Přesně vteřinu po naskočení pardubického hráče na led se za Voráčkova záda trefil Buchtele. Z dvoubrankového vedení se však hosté radovali pouze něco přes minutu. Po vhazování v útočné třetině se k puku dostal Šaršok a opět snížil na rozdíl jedné branky. Poté tempo hry znatelně vzrostlo. Ve 33. minutě projel opět jako nůž máslem ústeckou obranouKousal, ale výborný Voráčkův zákrok mu ve skórování zabránil.

Začátek závěrečné třetiny kopíroval přesně obraz úvodu zápasu. Havlík vysunul Kousala, jenž svůj brejk neomylně proměnil - 2:4. Ve 45. minutě vypálil od modré Hříbal, pardubický brankář jeho pokus ramenem vyrazil nad branku. Ve 48. minutě zatalačila hosty opět třetí ústecká formace, Šaršok napřáhl z pravého kruhu a Landsman nestihl zareagovat - 3:4. Od 53. minuty si domácí vynutili velký tlak, hosté odolávali až do 55. minuty, kdy fauloval Krejnus. I přes to však už hosté těsný náskok udrželi.

Vladimír Martinec (HC Moeller Pardubice): "Hráči šli do utkání s tím, že to bude jednoduché. V tom je podpořilo i to, že dali v prvních minutách dvě branky. Soupeře poté podcenili a ten rozhodně tak špatný nebyl. Hrál až dokonce naplno a stále byl ve hře. S takovýmto výkonem by ti naši hráči neměli nikde co dělat. Dneska si chtěli pouze zahrát, nikoliv hrát pořádný hokej. Soupeřově hře se přizpůsobili, zapadli do takového hokeje bez pohybu, bez nápadu".
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Ta první třetina byla ze strany Pardubic výborná. Možná tam asi došlo malinko k podcenění, když nám to tam nevycházelo. Od druhé třetiny, řekl bych, to už byl vyrovnaný hokej a ve třetí třetině jsme byli, podle mne, i malinko lepší. Možná nějaký ten gól navíc tam měl padnout, protože šance na to byly. Co ale hlavně, Ondra Chládek už udělal druhý gólový faul. Poprvé se Spartou, tam jsme prohráli 4:5, teď jsme zase prohráli o gól, ještě navíc se nechal vyloučit na 10 minut, a potom nám chyběl do těch dvou řad v závěru utkání. Každopádně je vidět, že mančaft nějakou sílu má, to tu mohli vidět všichni. Chce to jen také trochu štěstí".